LPG KABLO

"uv Korumalı Karartılmış Camlar" Ne Demek

'Tucson Forum - Club' forumunda TolgaB. tarafından 29 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Başlık biraz çarpıcı gelebilir, izah edeyim;

Tucson donanım listesini incelediğimde tüm donanımlarda yani style da da, executive de bu donanım var görünüyor.

Benim bildiğim kadarıyla çoğu markanın genellikle orta/üst donanımlarında "karartılmış arka ve arka yan camlar" vardır. Ancak Tucson da bahse konu olan uv korumalı karatılmış camlar bu anlama mı geliyor anlayamadım. Dışarda gördüğüm Tucson larda da öyle çok bariz bir karatma göremedim.

Sahi ne demek bu

Teşekkürler

2. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Camların renk ve koyuluk derecesi ile camın UV filtresinin çok bir ilgisi yoktur.Koyu cam daha fazla ışık kesebilir ama iş UV filtrelemeye gelince olay değişir.Güneş gözlükleri gibi düşünün.Markasız bir güneş gözlüğü ne kadar koyu olursa olsun gözlerinizi UV ışınlarından korumaz çünkü camları UV korumasından yoksundur.Kaliteli güneş gözlükleri ise çok çok yüksek UV korumalı camlara sahiptir ve bu yüzden fiyatları pahalıdır.Bazı Subaru Forester araçların sunroof camı dahi bildiğimiz ön cam kadar açık renkte yapılmıştır ama UV filtreleri güçlüdür.Kısacası aracın içindeki ışığı kesmek istemeyen bazı firmalar açık renk UV filtreli cam tercih edebiliyorlar.Hangi camın ne kadar UV koruma sağladığı çok önemli ama bunu renk veya koyuluğuna bakarak anlamamız mümkün değil.Çoğu araç camında UV filtresi bulunur fakat UV filtre değerleri değişebilir.

Son düzenleme: 29 Haziran 2017
    Duygu, Köksal ve TolgaB. bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş