10 Kasım LPG KABLO

Uçar Otonun Ayıbı..

'Marmara Bölgesi' forumunda Yusuf tarafından 26 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. tahird

tahird Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    0
    GRAFTT kardeşim bu benım adapazarında olmamla yada yoğunlukla alakalı bır durum değil yaşamış olduklarınız hiç hoş şeyler değil önceki yazımda da belirttim servis hergün iyi bir gün kötü olunca tüm iyiliği bir anda silmek biz insanların kabul etmesekte tabiatında var.Yusuf beye yazımda söylemiştim daha sonra forumda sorun yaşadığı servise bir önceki yazılarda çok iyiler tebrikler ve takdirler ediyordu son yazısında ise sanki çok feci ve onarılamaz birşey yapmışlar gibi aksettirdi.Biz servis çalışanlarının aklında tek bir şey var en iyisi olmaktan hep en iyi kalmak tabiki bizlerde insanız doğru yapmak kadar yanlışta yapabiliriz ama bunu da teknik anlamda telafi edebiliriz.Asılnda forumda şikayet ve istekleri görünce hyundai çok şanslı çünkü öyle yada böyle duyarlı bir müşteri kitlesi var.Burada yazılan yazıları muhakkak amirlierimiz okuyordur.HEPİNİZE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SİZİN SAYENİZDE MESLEĞİMDE EN İYİ OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUM ÇALIŞACAĞIMDA...

2. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW

yenge coşkun hocamın referansı ile ve siteden oldugumu biliyorlar..

3. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    bu arada şu anda dumankaya hyundai deyim..arac yapılıyor..470tl fiyat verdiler..dün uçar 350 küsür bir fiyat vermişti..bu fiyatı aldıgımı söyledim Uçar'dan celil beyi aradılar ve celil bey verdiği fiyatı inkar etti..güya 420 gibi bir rakam vermiş..pes artık diycek bişey bulamıyorum..

sonuc olarak 397tl ye anlastık..

4. valla pes https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gifhadi hayırlı olsun

5. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yusuf geçmiş olsun.Haber verseydin sana Hunkodan en iyi hizmeti alabilieceğin şekilde yardımcı olurdum.Sağlık olsun.Yani özetle sadece uçar yok anadolu yakasında servis.Hunkoda bana göre çok iyi bir servis.

6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    eger ben 50km yol gidip en az 5 servis gecip onlara gidiyorsam birşey aradıgım için gidiyorumdur..hayırlarına birşey yapmıyorlar..paralarını peşin alıyorlar..verdiğim paranın karsılıgını almak en doğal hakkım..yaptıklarının bana göre mantıklı bir açıklaması yok..olsa anlayışla karsılardım emin olun..

7. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam kesinlikle yanlış anlaşılmasını istemem ama size verilen özel indirimli bir fiyatsa bunu söylemek isteyeceklerini pek sanmıyorum..

8. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    sorun ondan kaynaklanmıyor..ön balata 2 farklı çeşit imiş..bunu Uçarda söyledi..biri 106tl diğeri 212tl..aracların bazı serilerinde bu pahalı olan balata kullanılmış..Uçarın yedek parcaa danışmanı plakayı alarak daha önce değişen balataya baktı ve sizinki ucuz olan dedi..ama burda şase numarasından baktılar pahalı olan balata kullanılması gerekiyormuş..

aslında celil beyin değilyedek parcadanışmanının hatası fiyat farkını oluşturmuş..

9. Misafir

Misafir Guest

Konu ile ilgili Celil bey'in açıklamasıdır...ayrıva servis md. taner bey ilede görüştüm
    Yusuf kardeşimiz, tel. ile sadece frenler için randevu almış ancak servise geldiğinde, ön takımla ilgili problemleri de bildirmiş, bu durumda işlerin uzayacağı söylenmiş ve rot liftinde araç olduğu için onun bitmesini beklemeleri gerekiyormuş, yorum sizlere ait...https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

10. kerem2018

kerem2018 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    +1 aynen katılıyorum. 20 liralık işçiliğe 80 lira isteyen, 50 liralık motor yağını 100 liraya satan, 5 liralık silecek lastiğini 35 liraya, 10 liralık filtreyi 50 liraya satan bu bozuk zihniyeti bende aynen kınıyorum. Hyundai servislerinin hemen hemen hepsi bu şekilde ve 5 para etmez. protesto edip servise gitmemek gerek.

Düzenleyen : MSC

11. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    fiyatları beğenmiyorsanız ayrı bir konu. Bu durumda vw yada opel servislerine gitmenizi tavsiye ederim.

12. Misafir

Misafir Guest

Kerem bey...birincisi sizi servise gitmeye zorlayan yok, ikincisi bazı şeylerin hesabını kitabını yapmadan konuşuyorsunuz, sanayideki dükkanla koskoca servisi nası bir tutuyorsunuz anlamak mümkün değil, tabi'ki verdikleri hizmetin karşılığını alacaklar, siz sanayide'ki dükkanda kışın iş yaptırırken tir tir titrerken, servis müşterisi kapalı yerde sıcak çayını kahvesini yudumluyor, siz sanayideki dükkanda sıra beklerken servise randevu ile gidiyorsunuz, en önemliside servisde yaptırdığınız işlemlerin garantisi var, sanayide garanti dükkandan çıkana kadardır, Allah göstermesin ustanın yapacağı hayati bir hata karşısında eliniz kolunuz bağlı kalır...lütfen bunları düşünün servisler hakkında atıp tutarken...bak adam komple yeni motor koymuş hata bizim diye, sanayideki usta yaparmı bunu...

Düzenleyen : Coşkun Uçar

13. Olcay

Olcay Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    olcay pas
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    İşçilik - Yedek Parça garantisi

Hyundai Yetkili Servislerinde yapılan işçilikler ve kullanılan parçalar, servis işçiliği ve parça imalat hatalarına karşı Hyundai Assan garantisi altındadır. Böylelikle servisten çıktıktan sonra kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Aracınız Hyundai Yetkili Servislerinde onarım nedeniyle işlem gördüğünde, işçilik hatası nedeniyle ortaya çıkan problemler ücretsiz olarak giderilir. Bunun için müşteriden yeniden ücret talep edilmez. Yetkisiz servislerde Hyundai araçlarına yapılan yanlış müdahalelerin olumsuz sonuçlarının düzeltilmesi için yetkili servislere gelen müşterilerimiz olmaktadır . Bu problem yetkisiz servislerde yapılan işçiliklerin garantisinin olmamasından kaynaklanmaktadır.

gerekli acıklama hyunda'nin sitesinde mevcut coskun abi dün gece konu acmıştım ya (doğrumudur) diye işte aradığım cevebı orada buldum

14. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW

abi bari bunu demesinler...ben 1hafta önce aradım fiyat alırkende söyledim..randevu alırkende söyledim..

kaldıki balata değişimi 20-30dk sürüyor..bunun için neden bana bir buçuk saat sürer desin..

bana ögleden önceye yetişemeyebilir dedi ögleden önce hiç baslamayız demedi..öyle deseydi zaten hiç beklemez giderdim..

gerci bu saatten sonra pekde önemi yok..

15. SinnerWithGod

SinnerWithGod Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Servisler garanti korkutusuyla müşterileri çekiyorlar ve garanti sürecince kitledik kitledik bir daha bu adam buraya gelmez diye adları kadar iyi biliyorlar....Hyundai arabası sanayi sevmez çok şükür...standart bakımlar için dürüst kaliteli bir sanayi ustası bul derim....dahada uzatma istersen bu konuyu salla gitsin....

16. İsmail ÇINAR

İsmail ÇINAR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yusuf Kardeşim geçmiş olsun üzücü bir olay yaşamışsın.. Yanlız şunu belirtmek isterim işlerini iyi yapan servislerde var yada benim gittiğim Hyundai AŞİYAN da bir sorun yok.dedikleri saat te alıyorlar söyledikleri saat te teslim ediyorlar.Ama senin yaşadığını yaşasaydım orayı karıştırırdım o da ayrı bir durum tabi..

17. kerem2018

kerem2018 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet dediğin gibi servisler mükemmel!!!!!!!! Çok kaliteli, çok ucuz!!!!!!!! servisten çıkmamak lazım!!!!!!!!!!!!https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

18. erolakbıyık

erolakbıyık Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    helal olsun be kardeşim . malesef servisler para tuzağı . parca trenini acıp baksalar aradaki farkı görecekler

19. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    759
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Tahir bey, ailemize ait birde sıfır olarak aldığımız Opel arabamız var aldığımız günden bu güne kadar tam tamına 2001 yılından bu yana 9 senedir aynı yetkili servise gidiyoruz. 1 defa olsunya her hangi bir problemden ötürü bizi üzsünler yada verdikleri zamanın dışına aksasın durum. 9 senedir Opel arabamızın bir defa direksiyon titremesi yada lastiklerde balans bozukluğu yaşayalım, yada herhangi bir problem asla. Bir defasında arabanın içinde yağlı ellerle oluşmuş leke vardı, servise gittiğimde bunu söylediğimde müşteri temsilcisi bayanın bağarıp çağarmaları vs hala kulağımda. Bize arabanın içinin komple temizlenmesi için ücretsiz olarak Ziebart verdiler babam kabul etmedi.

Ben ilk defa bakım için gittiğim Ekolde bakımdan sonra arabamı aldım yolda farkına vardımki konsolun üzeri yağlı kurum topakçıkları vardı. Zaten sorunlarım çözülemediği için tekrar gideceğim için telefonla bunu belirttim dedikleri tek şey tamam.
    Acaba bu durum bu kadar kolaymıdır. Belki o yağlı topakcıklar koltuk üzerindede var olabilirdi ve ben şık ve temiz elbesemle bir davete gidiyorda olabilirdim bunun cevabı ne olabilirki hiç birşey ve hiç bir şekilde savunması olmazdı. Servis çalışanı Recep Karaçam'ın söylemesi sadece tamam temizletirim ben bilmiyorummuki ıslak mendille silip bertaraf etmeyi masus silmeyip servise göstermek için silmedim ona göre kendilerine çeki düzen vermeleriydi...

Yakıt filtresi değişsin diye iş emir kağıa yazıyor eve geliyorum ne yapılmış diye kontrol ederken yakıt filtresi değişmediğinin farkına varınca servisi arıyorum. Usta baktı temiz yazık günah diye değişmedik diye cvb alıyorum. Kara ve içi açılmayan bir kutunun nasıl temiz olduğuna kanaat getiriliyor anlam verilmezken değişen polen filtreleriminin üzerinde kıl tanesi yokken 46 liralık filtreler değişiyor ama 16 liralık filtre değişmiyor. Bir dahaki gitttiğimde değiştirdiler ve benden tam tamına 60 lira para aldıklar + motor temizleme içinde bir katkı vardı onun içinde 40 lira ödedim. Neden biliyormusun arabam sorunsuz olsun diye.

Hani çiğ bir insan olsam kendimi anlatamayan bir kişilikte olsam tamam diyeceğim ama Opeldeki servis çalışanları her şeyi tek söylememle anlıyorda Hyundai Ekol'dekilermi anlamıyor. Acaba hangi servis çalışanları işlerinin öneminin farkında...

Direksiyon titremesi için arabam 60 bin bakımıyla tam tamına 8.5 iş günü serviste kaldı. Arabamı sadece haftosonu kullandığım için acele etmeyin yeterki arabam temiz ve sorunsuz olsun diye kendileri her zaman belirttim.
    Kendileri yapamadı yakınlarında çalıştıkları balans servisine götürdüler vs arabam 50 km den fazla yol yapmıştı, yaıt ikaz ışığıda çizgi gösteriyordu. Her seferinde yaptık ettik halloldu vs vs şeyler.
    Kuzenimin Coupe Fx arabası içinde aynı şeyler oldu Ekol'de. baskı balata vs tam hatırlamıyorum takım halinde değiştirmedikleri için volant vs hasar görmüş tornalama yaptırdılar 2 gün sürmedi aynı arıza oldu tekrar.

Ki kuzenime ve bir başka arkadaşımada ben önerdim tavsiye ettim Hyundai Ekol'ü. Başlarına onlarında kötü şey geldiklerinde bırakın bana dediklerini bakı

20. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    anladıkki yazmakla, konusmakla, şikayet etmekle bir yere varılamıyor..bu tarafta 8tane servis var.. 3'üne gittik kaldı 5 tane..her bakımda birini denesem 5yıl yapar...5yıl sonrasınada araba kalır mı.? araba kalsada ben kalır mıyım.? bilmem.

Bu Sayfayı Paylaş