LPG KABLO

UÇAR oto kazığı buda...

'Marmara Bölgesi' forumunda ist_mehmet tarafından 23 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. ist_mehmet

ist_mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: rgb(0, 0, 0); font-weight: normal; font-size: 12px; ">Herkese selamlar; 2008 Hyundai era dizel aracımı geçen sene nisan ayında 2 el aldım, yaklaşık olarak 6 ay kadar bi sorun yoktu, son altı aydır aracın sağ tarafından ön ve arkadan gelen seslerden şikayetle 3-4 farklı servise gittim her zamanki gibi onların şu saçma sapan yağlama yıkama işlerini yapıp gönderdiler, hep aynı işler iişte; 3 gün önce bi şekilde yurtdışı ile irtibata geçtim, geçergeçmez ertesi sabah assandan beni aradılar (tabii 1 ay kadar önce ben assanı aradığımda hiç iplememişlerdi beni) şimdi farklı oldu, kibarlaştılar aracı rica edebilirmiyiz felan fişman yani. Biz UÇAR ı arayıp müdüre ve sizle ilgilenecek olan kişilere bilgi vereceğiz sizi arayacaklar aracı isteyecekler dediler, kısaca 3-5 saat sonra uçar aradı tabii sonra anladımki herkes ayaklanmış müdür müdür kim varsa haberleri olmuş beni bekliyolar, aracı sabah bıraktım akşam aradılar (bu arada bir problem daha sağ direğin alttan punta çatlağı vardı, peder bey dinledi - oda amerikan ustası - o öyle demişti ve doğru çıktı) sağ ön arkada amortisör sökülüp yağlamışlar (YALAN TABİİİ) birde punta çatlağı için koltuğun sökülüp punta atılması iiçin 1 gün kalması gerektiğini söylediler neyse kaldı, ertesi gün öğlen aradılar aracı alabilirsiniz fakat teslime gelip teste çıkmanız gerek dediler yoksa güvenlikten alamazmışım(akşam iş çıkışı alacaktım), (yukarıdan uyarı gelince öle oldu tabii) neyse gittik aldık bişey yok gibiydi, tabii akşam eve giderken anladımki herşey aynı; ve dedimki kendi kendime aracın altına eğilim bi bakim nereyi yağlıyolar ulan bi baktım ne önde ne arkada yağ izi dahi yok, yağı geçtim amortisörler yaylar olduğu gibi çabur hiçmi el değmez bi parça el izi anahtar izi olmaz; kaputu açtım amortisör üstü tutan somun olduğu gibi tozlu anahtar değmemiş, çıldırdım akşam gecenin bi vakti tanıdık 2 ustanın evine gidip ayaküstü bi baktırdım, cevap aynı sökülmemiş- bir el dahi değmemiş hiçbir yere, sabah aradım tekrar ağızlarını aradım ne yaptınız araca diye; tabii ön arka amortisör söküldü ÖZEL YAĞLAMA yapıldı dediler, tabii kavga başladı, aynen herşeyi anlattım, adamlar bana kıvırmak için problem devam ediyomu diyor, ben adama niye yalan söyleyip el değmemiş hiçbiryere, beni salak yerine koyuyosunuz diyorum ama nafile; Aracı tekrar getirin diye bağırıyorlar sadece. İşte bizim türkiyede işler böyle gidiyor adamlara yurtdışı aracılığıyla bile ulaşsanız adamlar BELKİ YER mantığıyla iş yapıyorlar. Bende KAYNAK oto ile bi görüşme yaptım herşeyi anlattım adamlar bana yağlamanın amortisör sökülüp yapılması gerektiğini söyledi tabiii (ve garanti dahilinde oluyormuş) şaşkınlıkla dinlediler yardımcı olacaklarını söylediler bende haftaya c.tesi bide oraya götüreceğim bakalım ne yapacaklar. Bunca işler arasında birçok şeyde yazmadım çok uzun olacaktı yoksa. Tabii yurtdışı ile irtibata geçip beni hemen arayan Assan daki kişiye ulaştım konuyu anlattım Uçar öyle biyer değil deyip şaşırdı kaldı, bende gönderin ustanızı baksın ozaman dedim sökülüp sökülmediğinide bende inanayım dedim. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın diyorum. Arkadaşlar aracına yapılan işlemler sonra teslim alırken dikkat edin kontrol edin. Herkese kazasız belasız sürüşler.

2. ist_mehmet

ist_mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar bu arada aracında bana söyledikleri ama yapmadıklara şu amortisör yağlama işlemi yapılan kimse varmı varsa işe yarıyormu? para veripdemi yaptırsak bi işe yararmı bilen varsa yazarsa sevinirim.

3. onurkarıncalı

onurkarıncalı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla usta haklısın bı tur kişilikler yüzünden firmalarla sıkıtı olabiliyo bazende herşeyini değiştiriyolar bazende sallıyolar bız safızya ama yurt dısını aramanın faydası olur şikayet et yine dediğin yerede git umarım hallolur sorunun

4. ist_mehmet

ist_mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaş bakım bi kaynakda baksın neolacak,.

5. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Öncelikle geçmiş olsun. Yazdıklarınızı okudum kötü bir tesadüf olmuş. Ben yıllardır ucara gıdıyorum bi sorun yasamadım. Orada Devrim usta var kendısı servıs sefı onunla baglantıya gecın derım elınden gelenı yapacagına emınım. Tekrar gecmıs olsun. Saygılar

6. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Tam9 senedir uçara giderim çevremdeki tanıdıklarıma da tavsiye ederim şimdiye takadar hiç problem yaşamadım bu yazılanlar beni şok etti desem yeridir.Çok üzücü bir durum hem sizin adınıza hem uçar adına çok üzüldüm açıklaması zor ama kötü bir tesadüf demekten başka birşey diyemiyorum Daha önce bir çok servis denemiştim ençok karalar ve uçardan memnundum özelliklede uçardan

7. ist_mehmet

ist_mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar inanması zor ama malesef böyle bidaha gitmeyi düşünmüyorum oraya keşke yarın işe gitmesemde kaynağa kötürsem onlarda görse, malesef çalışıyorum, insanın aklına gelmez tabii ama nerden aklıma geldine baktım işte, haftaya c.tesiyibeklemekten başka çarem yok.

8. ist_mehmet

ist_mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu arada kimese şu hyundai nin amortisör yağlama dediği şeyin ne olduğunu bilmiyor mu?

9. onurkarıncalı

onurkarıncalı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benım haberim yok kardeş.... yağlama fln anlamam sıkıntı olursa değiştiriyolar genelde

10. Dimitri

Dimitri Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    189
    Ad Soyad:
    Özhan Tok
    Uçar Servisine Bizde Araç Götürdük Sorun Yaşamadık Herkez Gibi Şaşkınlıkla Okudum
    Ayrıca Amortisör Yağlamak İlk kez Duydum Üst Bağlantı Noktalarının Yağlandığını Biliyorum

Düzenleyen : Dimitri

11. ist_mehmet

ist_mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Valla arkaddaşım bende ilk defa hyundaide yağlamayı duymuştum 2-3 sefer daha önceden sözde yapmışlardı tabii ozaman bakmak aklıma gelmedi, şimdi nerden estide baktım hiçbiryerde tornavida izi mizi hiçbir iz yok, okuyup üflediler heralde,...

12. yasar77

yasar77 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mart ayının ilk haftasından ön takımdan ses geliyor diye Coşkun otoya
    aracımı götürdüm, yaptıkları incelem sonrasından ön amortisölerin
    yağlama işlemini yaptılar, işlem sonrasında sağ taraftan gelen ses
    kesildi, sol taraftan gelen ses kesilmedi, iki hafta sonra servise
    tekrar gittiğimde garantiden sol ön amortisörü değiştirdiler...

13. can01

can01 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    can oguzoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    ucar mı allah göstermesin aracımızı götürdük ilgisizlik bir yanda araca kartel muhafazası takıcaz dedik orjinal diye taktılar ses yaptı aradıgımızda orjinal olmadıgını söylediler ellerinde orjinal yokmuş arac geri götürüp söktürdük daha sonra hasar icin giddik araç teslimine giddik nerdeyse dayak yemedik ogün elmasa giddim ve nerdeyse 3 senedir elmastayım adamlara baskı balatadan ses geliyo dedim 50 binde baskı balatamı garantiden degiştirdiler oyüzden eyer yetkili servisle calışacaksanız beyendiginiz serviste kalın ve hep aynı yere götürün

Bu Sayfayı Paylaş