LPG KABLO

Tuscon Hareket Anında Gelen Lıkırtı

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda u.aslan tarafından 9 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. u.aslan

u.aslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ugur aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Değerli arkadaşlar henüz 6 aylık tucson 1.6 gdi otomatik araca sahibim. Aracımda 2 aydır bir lıkırtı sesi var. Öyleki bu ses kontağı açıp hareket edince belirli bir hıza ulastıgımda (20-30 km/sa) arka taraftan aralıklarla 2 defa tok bir lık sesi geliyor. Bu sesler kasislerde veya şanzıman vites geçişlerinde değil düz yolda hızlanma zamanında yapıyor. Kontağı kapatmazsanız 1000 kmde yapsanız bu ses daha duyulmuyor. Servis elemanları bulamadı abs selenoid valfinin acılmasından dedi geçiştirdi. Ancak ben benzin deposundan geldiğinden eminim biraz araştırdım kanisterden olabilirmi diye merak ediyorum. Servis madem sorunlarıma çözüm bulamıyor o zaman bakıma girmemin de anlamı kalmadı 2 gün önce de araca lpg taktırdım. Şehrimdeki servis elemanları bilgisiz ve umursamaz. Durumla karşılaşan ya da konuda uzman arkadaşlar var ise cevaplarsa çok sevinirim.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, depo kapağı açık test edin ses gelmezse kanister sistemi demektir.

3. u.aslan

u.aslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ugur aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhaba hocam depo kapagını acıp bi kaç kez denedım, malesef yine lık sesi geldi 2 defa

4. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bu su sesi yada calkalanma sesi gibi bir ses mi?
    MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. u.aslan

u.aslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ugur aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Evet hocam 1. ses ön taraftan geliyor o abs sesi olabilir ama 2. ses dediğiniz gibi sanki bagajda bidon varda içinde sıvının tok bir çalkantı sesi gibi gelmekte. İşin garibi benzin seviyesi 3 litrede olsa 50 litrede olsa yine yapıyor ve kontağı kapatmadığınız sürece tekrarlamıyor. Sadece marşa basıp hareket edip 20-30 km hıza ulaşınca 1 kez yapıyor

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Kapilarin ici su doluyor sonra tahliye oluyor olmasin. Yagmursuz havalarda da yapiyor mu?

7. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

Bunun gibi

Asel Kaan Efe, emrex ve Burak&Buse bunu beğendi.
  8. u.aslan

u.aslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ugur aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    yok yazında yapıyordu, birde bu elektronik bir durum olmalı ki sadece kontak kapatıp açınca tekrarlıyor.

9. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Merhaba. Aracın özelliklerini bilmiyorum ama aşağıda verdiğim linkte sanırım sağ arka tekerden sizin tarif ettiğiniz gibi bir sesin gelmesi panjurla alakalı imiş. Linkteki yorumlara bakabilirsiniz. Belki sizinde O yorumlardan birisi olabilir sesin kaynağı.
    https://mobile.donanimhaber.com/2016-tucson-da-arkadan-gelen-tik-sesi-ne-olabilir--130472609

10. u.aslan

u.aslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ugur aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    tşk ederim hocam o konudaki bir arkadaşla konuştum sorunu oda bulamamış oluruna bırakmış, hatta diğer arkadaş şuradaki konuma yazmış bakalım ne olacak.
    Bu arada aynı şehirdeyiz servisten memnunmusunuz acaba. Bu yaklaşık 10. aracım servis olarak en yetersiz olduğunu düşündüğüm yer buradaki hyundai bayi oldu, bakıma götürmeyi düşünmüyorum aracı artık

11. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Merhaba. Sanırım her tucson diyor oradaki yorumda. İlginç gerçekten. Çözümde bulan olmamış galiba. Bu arada Ben servisten memnunum. Aracı da inoto hyundai sivastan aldım. Oradaki bütün çalışanlar saygılı ve güler yüzlüdür. Sorun çözme odaklılar. 2 ay kadar önce gittim periyodik bakım için. Belki sizin araçlarda sizin dediğiniz sesle ilgili bir geri bildirim ya da ne bileyim merkez tarafından bir dönüş olmadı ise sesin kaynağını tespit edememiş olabilirler. Bu arada lpg montajını nerede yaptırdınız.

12. u.aslan

u.aslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ugur aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Surtaşta yaptırdım. Orda yaptırmamdakı sebep surtasın sahıbının ve ustabasının araclarının tuscon olması ve lpg taktırmaları idi. Sorun çözme mantıgına gelince arıza keşif sürüşünde elinde telefonla konuşurken ben duyamadım diyen, bı kac gün sonra randevu veren ve randevuya gittiğim zaman pardon aracın neyi vardı acaba diyen bir teknik elemanla karşılaştım. Üstelik sabahtan akşama kadar hiç birşey yapılmadan araçsız mağdur olduğumu ve servisin cenaze teslim eder gibi gelin aracı alın demesini ayrıca yadırgadım (aramasam o gün de teslim etmezlerdi). Koskoca bayi müşterileri için bir servis aracı çıkaramıyor mu? Teknik eleman önce hayatımda ilk defa böyle bi ses duyuyorum dedi, sonra her araçta olabilir bu ses dedi; kendimi dışarı zor attım desem yeridir. Satış için bişey demiyorum bende ordan aldım aracı ve çok ilgililer saolsunlar ama servis tek kelimeyle sıfır. Bu şekilde olmaz gerekirse sanayide olmadı bakımını kendim yaparım yine oraya gitmem.

13. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Surtaşı duymuştum. Hangi marka taktırdınız acaba. Benim lpg montajı yaptırdığım yeri de tesadüfen buldum. İkinci aracım bu lpg li olarak. Onların işçiliği ve hizmetlerinden de memnun kaldım. Sivasa her yolum düştüğünde yanlarına çay içmeye uğrarım.. Bu arada ilçesinde ikamet ediyorum ben de. Servise gelince yine dediğim gibi sorun çıkartacak ya da memnuniyetsizlik oluşturacak insanlar değiller diye düşünüyorum. İnsanlık hali olabilir diye hüsnü zanda bulunurum her daim. Bir önceki aracım opeldi. Orada hyundai servisindeki kadar memnun ve rahat olamadım mesela. Tercih sizin servis olayı bazen göreceli olabiliyor. Yani beklentilerle alakalı anlamında. Sivas a bakım için geleceğim yine 1-2 aya kalmaz. Gelmeden buradan haberleşelim görüşmüş tanışmış oluruz kısmetse Uğur bey...;)

14. u.aslan

u.aslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ugur aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    İnşallah hocam bende çeşitli ilçelerinde çalıştım artık merkezdeyim darısı size. Servis açısından haklısınız beklentimin altında kaldı diyelim marka vermeyim ama içimden demekki diğer servislerin kıymetini bilememişiz diyorum. Neyse araçtan memnunum aslında şu ses olayı da olmazsa tamamdır olmadı kayseriye giderim bakıma. Modele gelince atikfast di + benzin modül

HMB bunu beğendi.
  15. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    İnşallah Uğur bey. Lpg sisteminiz atiker o zaman. Hayırlı uğurlu olsun arızasız kazasız binin inşallah aracınıza...:) ses olayı elbet çözülür takmayın çok. Tahminimce arıza değil arıza olsa araç bir şekilde belli eder durumu.

16. egulerik

egulerik Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    erkan gülerik
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    merhaba benım aracımda da aynı sıkıntı var aracım 2016 1.6 gdı otm. tucson servıse 3 ay arayla ıkı kere bıraktım en son abs valfınden deyıp gecıstırdıler benım aracımda ses genellıkle 1 saat dınlenmeler sonrası ılk calıstıgında 2. vıtesten 3 e gecerken arka alttan lık dıye sankı bırsey yerıne oturuyormus gıbı gelıyor ve bırdaha gelmıyor ancak araba stop edilip bır ıkı saat dınlendıkten sonra tekrarlanıyor satmaya kalksak kımse almaz bu sekılde bu nasıl tespit edilemıyor anlamadım normal deyıp gecıtırıyorlar hepsinde varmıs guya ama arkadasımda var onda boyle bır ses yok zaten normalde olsa bastan berı olur ses sonradan cıktı arac daha 14.500 km de herhalde oturup 5 yıllık garantı suresınde ses artsın veya ıyıce bozulsun dıye dua edecegız, sizin aracınızda duzelme ses artması veya cozume kavusan bır durum oldu mu bılgı verırsenız sevınırım hatta numaram 543 949 88 19 ararsanız konuyu cozume kavusturmak adına tartısabılırız teşekkurler

Bu Sayfayı Paylaş