LPG KABLO

turkuaz...

'Ege Bölgesi' forumunda kaan20 tarafından 22 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. kaan20

kaan20 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Bugün aracımın motor yağı ve filtresi, hava filtresi, polen filtresi, benzin filtresi, 4 buji + işçilik =300TL dedi. vitamin kampanyası ile 230TL olur dedi. Vazgeçtim diyerek işlemlerimi iptal ettirip dışarıda bulamadığım için otomatik şanzıman filtresi ve yağı siparişi geçildi.

Şanzıman ayrı bir gülünç kaynağı, yağı değiştirelim sonra filtre değişir. Motorda da aynısını yap bakalım akıllı.

Özel bir servisten 170TL fiyat aldım. Fiyat iyi özel servis filan..

ama içimin rahat olması için;
    İşçiliğine ve bilgisine güvendiğim ustama gittim. parçalar dahil 160TL halletti. Bütün işlemleri izledim ve öğrendim. Bundan sonra kendim yapabilirim. Zor bir şeyi yok. Üstüne aracın bütün bakılacak yerine baktı. sürekli su eksiliyordu. Her seferinde ustalar radyatöre su ekle filan diyorlardı. en son ustam bağlantıları kontrol etti filan, yedek su haznesinden su çeken boru düşmüş hazne içine su çekmiyordu. şimdi süper oldu. tam dolu radyatörüm. çeşme suyu koyacakken engel oldum evde arıtılmış su koyarım dedim. unutup eklememiştim. oradan çekmiş. Eklememize gerek kalmadı. hem max seviye civarına geldi.

Özetle Turkuaz, admire sahiplerini tavuk gibi yoluyor. Resmen tekelcilik. Başka da anlayan yok araçtan... Bu site sayesinde sorun yaşamıyorum. Benzin filtresini bulamadı ustam, arka koltuk altına bak dedim, evet burada dedi. sitede görmüştüm. Sitedeki herkese teşekkürler...

Düzenleyen : kaan20

2. atlantis

atlantis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Onur Öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bahsettiğin yer Denizli Turkuaz'sa dediklerin doğru. İşten anlayan usta yok. Arabayı aldığımda bana da bakımları yapılcak verilecek dendi. Sonradan farkettim ki latiklerin havası 38 miş. Acemicilik yani araca alışma zamanıydı. Lastikleri indirene kadar aracın nasıl bağırdığını tahmin edersiniz...

3. atmaca50

atmaca50 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    2012 Hyundai accent blue 1.6 crdı ov. aracımı 10.000 ilk bakımına Denizli Turkuaz y. servise götürdüm bana bakım masrafı için 345 TL. dediler fazla olduğunu yaptırmaktan vazgeçtiğimi söyledim daha sonra yapılan pazarlık sonucu 265 TL. (Yağ castrol 5x30, ve yağ filtresi) yapıldı.(?) ayrıca check-up yapıldı (?) ancak ben bunları görmedim. Yinede insanın içinde uhde kalıyor acaba gerçekten belirtilen yağ mı? kondu. gönül isterdiki yapılan her işlemi seyretmeyi ama nafile iki de bir ''siz bekleme salonuna geçin'' deyip durdular. eğer pazarlık olmasa araya tanıdık koymasak 345 TL. alacaklar insaf kardeşim yapılana bak. Sıfır araba almak, Hyundai almak ve Denizli Turkuaz' a gitmek akıl işi olmadığını anladım. Hyundai si olanlara allah yardımcıları olsun...

4. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Keske parçaları kendiniz alıp bi petrol istasyonunda uygun fiyata göz önünde yaptirsaydiniz boşa gitmiş paranız

Galaxy Duos

5. ergin

ergin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    m.ergin morgül
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    ocak ayında aydın ilkem servisine yıllık bakım için gittiğimde Aracımın farlarının camında kılcal çatlaklar oluşmaya başlamıştı servis garantiden deyiştirile bileceğini söyledi. bir hafta sonra ön sol cam motor arızalandı servise götürdüm motoru deyişmesi gerektiğini farlarımlabirlikte sipariş vereceklerin söylediler. bende başladım beklemeye. iki hafta önce denizli turkuaz dan arandım aydın ilkem bayiliğinin kapandığını bir sorunum olduğunda yardımcı olabileceklerini söylediler. bende daha önce ilkem bayisiyle yaşadıklarımızı anlatım ilgilendiler geçen hafta içinde beni arayıp parçalarımın geldiğini söylediler.( normalde aydıdaki servis beni bir ay gibi bir süre bekletiyordu) hafta sonu denizli turkuaz gittim. daha önce herhangi bir sebebden dolayı memnun kalmamış olan olabilir ancak ben çok memnun ayrıldım. personelin hepsi ilgili , alakalı ve kibar enbaşta servis müdürü Cüneyt Deriner, servis danışmanı Sümeyye Aycan a çok teşekkür ederim. bu ilgi ve alakalarının tüm Hyundai ailesine artarak devamını dilerim.
    Yolunuz düşerse bir uğrayın çaylarını için derim.

6. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    bilgilendirme için teşekkürler. servisler konusunda herkes deneyimlerini paylaşırsa servisi kullanan arkadaşlar için faydalı olur.

7. canbaba

canbaba Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar memnun kalmamış ama ben memnun kaldım
    Servislerin pahalı olduğu bir gerçek başka markaların servisleri nasıl pahalıysa Hyundai servisleri de pahalı
    Ancak benim aracım için Servis müdürü Cüneyt Bey dışarıdan özel Lpg ustası getirttirecek kadar durumunla alakalı oldu.
    Fiyat konusunda konuşunca ellerinden gelen yardımı da yaptılar
    Ben memnunum Öncelikle Servis müdürü Cüneyt Beye ve orada çalışan isimlerini hatırlayamadığım Bayan arkadaşlara teşekkür ederim...

8. DoganCanDemir

DoganCanDemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Fiyat normal 1990 model araba degil ve dizel sonucta ben 20 bini sordum indirimle bi kac ivir zivirla 460 kusur cikti ama o fiyata yaptirmam yukseliste ben o fiyati dahada dusururum ama siz cok vermemissiniz 0 araba sonucta garanti disi kalirsa o zaman keske yaptirsaydim serviste demekte var

HTC One cihazımdan gönderildi

9. cuneyt deriner

cuneyt deriner Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Cüneyt DERİNER
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Öncelikle merhaba,

Servisim ile yaşadığınızı düşündüğünüz konu beni üzdü.

Ancak Turkuaz kullanılan ürün ile ilgili olarak hiç bir zaman müşterilerimize doğru olmayan bilgiler vermeyiz.

Kullandığımız malzeme ne ise açık yüreklilikle belirtiriz.

Ayrıca sizi serviste (atölye de) ve aracın başında güvenliğiniz ve teknisyenin dikkatinin dağılmaması için misafir etmemiz imkansız.

Ayrıca aracınıza yapılan işlemleri görebileceğiniz üst kattaki bekleme salonumuz mevcut.

Aklınıza takılan bir soru işareti var ise lütfen bir çay içmek için geliniz ve sorularınızı sorunuz.

Sizi keyifle ağırlayabilirim.

10. cuneyt deriner

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Cüneyt DERİNER
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Ekibim ve kendim adına teşekkürü borç bilirim.

En kısa sürede görüşmek umuduyla.

11. cuneyt deriner

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Cüneyt DERİNER
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:

İçtenliğiniz için ekibim ve kendim adına teşekkür ederim.

En kısa sürede görüşmek umuduyla.

12. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    arkadaşlar yorumlarınızı okuyunca şaşırdım açıkcası 4 yıl accent era crdi bindik ve her bakımda fiyat olsun ilgi alaka olsun çok memnun kaldık bazen fiyat fazla söylensede indirim istendiğinde kırmadılar bugün itibariyle accent blue crdi sahibi olduk alırken olsun estetik boya koruma aksesuar hepsinde çok yardımcı oldular kesinlikle gördüğüm en iyi servislerden biri tavsiye ederim

13. Ömer Yiğit

Ömer Yiğit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Ömer Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Siz İzmir'deki Yükselişi görseniz ilinizde bulunan Turkuaz'a söylediklerinizden utanırdınız.Benim aracım hyundai getz 1.5 vgt 40 bin bakımı gelmişti 4 yaşını geçtiği için v kayışını değiştirmek istedim ve ön fren balatalarıda bitik durumdaydı onlarda değişsin istedim.Motor yağı+yağ filtresi+hava filtresi+polen filtresi+ön fren balataları+v kayışı değişimine 1100 tl hesap çıkardılar.Servis danışmanına siz napıyorsunuz 0 motor mu yapcanız arabaya bu fiyat ne böyle diye sorduğumda burayı yetkili servis beyefendi durumunuz yoksa dışarıda yaptırcanız aracınızın bakımını dedi.Dışarda hepsini toplam 370 liraya hallettim.Aldığım parçalarda bire bir hyundainin orjinal parçaları bilin istedim.

14. mkaptangil

mkaptangil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben bugun i20 aldım ikinci el temiz bir araç gibi duruyor izmirde yükselişe götürmeyi düşünüyordum. Bu yorumdan sonra tereddüt ettim. Onerebileceginiz izmirde yer var mı ?

15. Ömer Yiğit

Ömer Yiğit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Ömer Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Yükselişe gitme de nereye gidersen git çakırlar ve adını bilmediğim bir yetkili servis daha var İzmir'de onlara bakın derim.

16. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benim de araca çarptılar. Hasar Karşı tarafın kasko firması tarafından karşılanacak. Çakırlar mı yükseliş mi diye düşünüyorum.

imla hatası Tapatalk yüzünden

17. Ömer Yiğit

Ömer Yiğit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Ömer Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    abi çakırlara hiç gitmedim yorum yapamam ama yükselişin önünden bile geçme

18. mkaptangil

mkaptangil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben sizleri dinlemeyip birazda sıcak havadan dolayı yakın olan yükselişe girdim:) içten bir samimiyet yok tüm personel asker gibi kuralları uyguluyor, serviste beklerken telefonda randevusuna geciken bir müşteri için pek hoş cümleler kurmadılar:) aracıma check üç yaptılar sorum yok dediler ancak klima düğmesi bozuk fiyat istedim tüm bölgesi değişecekmiş 1000 tl dediler:) Sanayiideyim bekliyorum burdada yapamazlarsa çakırlara bakarım artık ancak herkesin söylediği gibi Yükseliş pek sevimli bir yer değil ancak son tercih olur

19. Ömer Yiğit

Ömer Yiğit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Ömer Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Alternatif olarak manisada mesir otomotiv var orayıda düşünebilirsiniz

20. mkaptangil