LPG KABLO

Turkiye'den Yurt Dışına Eşya Gönderimi Hk.

'Sohbet' forumunda Akdemir51 tarafından 13 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. Akdemir51

Akdemir51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Şaban akdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1.5 yıl sonra düğünüm var ve yurt dışında yasayacam. Fakat malum yurt dışında alınanlar euro cinsinden olduğu için pahalı oluyor hesap yapınca. Eşyalarımı turkiye'den alip göndermek istiyorum daha önce gönderen varmı nasıl gider gümrük masraflari yolda eşyalara birşey olursa zarar durumu nedir hiç bilgim yok bu işle uğraşan yada gönderen varmi ? Bir yatak odası turkiyede misal 4 5 bin tl iken yurt dışında 2 bin euro buda şuanda 14 bin tl eder. ve baya bir fark var arasında bu yüzden dusunceliyim .

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,270
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, maalesef buradan yollamak hem çok külfetli hemde çok riskli. en ekonomik parsiyel ile gönderebilirsiniz, tabii götüreceğiniz eşya sıfır olduğu için ithalata girer, firma olmanız lazım v.s.

sipartacus, Asel Kaan Efe ve Akdemir51 bunu beğendi.
  3. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Merhaba, bazı nakliyat firmaları yurtdışına taşıma yapıyorlar, gümrükleme vs işlemleri de hallediyorlar ancak tır içinden metreküp başına fiyatları var, çok ta ucuza gelmiyordu. Tüm evi taşırsanız belki avantajlı olur. Ben geçen yıl İstikbalden yatak odası takımı alayım dedim, Münih İstikbal mağazasında 1200euro olan yatak ve baza Ankaradaki İstikbal mağazalarında gçeen yıl ki ötv indirimiyle beraber 1400 lira civarıydı. Sorduk soruşturduk baktık bir tek yatak ve baza için hiç makul değil, mecbur Almanyadaki İstikbal mağazasından aldık.

MSC, Asel Kaan Efe ve Akdemir51 bunu beğendi.
  4. Akdemir51

Akdemir51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Şaban akdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Benim dusuncem komple evin ağır eşyalarını turkiye'den almak. Oturma grubu beyaz eşya mutfak gerecleri tv masa dolap yatak odası yani aklınıza gelebilecek bütün gereklilikler. Fakat bunun aktarımı nasıl sağlanıyor bilmiyorum sonuçta 0 urun olduğu için belli bir gümrük vergisi falan olabilir tir ile gonderince yolda başına birşey gelirmi gelirse kim karsiliyor eşyaların karışma riski vs falan mevcut yani nasıl kontrol ederiz bilmiyorum ve aktariminda ciddi miktar istediklerini duydum.

5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,517
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    @Akdemir51 Hocam tır ile diyorsunuz da , siz yurtdışına ambalajlı nakliyat yaptıracaksınız ( DHL ,UPS ) gibi uluslararası nakliyat yapan bir yerle anlaşacaksınız , ciddi nakliyat firmalarının taşıdıkları yükleri sigortalı götürdükleri ve bir hasar durumunda ödediklerini biliyorum. UPS ,yükünüzü gayrinizami ( şekilsiz , çokgen ) bile olsa uçak veya kapalı tırdaki geometrik şekle uyacak hale getirip taşıyor. Amerikan hava üslerindeki asker/sivil personeller kendi ülkelerinden getiriyorlardı ( mevzuatlarını bilmiyorum) , tayin olup Amerika veya başka bir ülkeye gitme söz konusu olunca da , kendi evlerinde küçük çaplı bir yangın çıkartıp , itfaiyeden yanmıştır raporu alıp sonra ucuz yollu Türklere iç piyasaya satarak gidiyorlardı. Tabiki şu anda sizin için söz konusu olan tasfiye değil nakliye , bence DHL veya UPS nin web sitesinden ilişki kurup sorabilirsiniz.

Son düzenleme: 13 Eylül 2018
    Emre ve Akdemir51 bunu beğendi.
  6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    daha ucuza gelmeyecek bence. üstelik avrupada çoğu ev bizimkilerden farklı. mesela türkiyede satılan bir yatak odası takımını oradaki bir yatak odasına yerleştirmek çok zor olur.

biz şirkette yurtdışına malzeme gönderiyoruz, gönderim fiyatları gerçekten çok pahalı.

Asel Kaan Efe ve Akdemir51 bunu beğendi.
  7. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    hiç ucuza çıkmaz gümrüklemesi var sigortası var acenteye ödenecek ücreti var, gümrükte beklerse ardiye ücreti var. Yerinizde olsam bunun haricindeki alternatiflere yönelirim. Diyelim ki ürüne bir zarar geldi bir ton uğraş vereceksiniz.
    geçenlerde abd ye komple ev eşyası gönderdik büyük paralara maal oldu gemiyle gönderilmesine rağmen adamda para çoktu heralde hiç sorun çıkarmadı..

Akdemir51 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ayrıca illa götürecem derseniz DHL'den bir fiyat teklifi almanızı tavsiye ederim ama kaç palet ve ya kaç kap olduğunu soracaklar ürünleri görmek isteyeceklerdir. Söylendiği gibi m3(chergeable weight) üzerinden fiyat vereceklerdir.

Akdemir51 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. Akdemir51

Akdemir51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Şaban akdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yurt dışı ile türkiye arasında eşya fiyat farkı çok var. Amacım bunu en aza indirmekti fakat o aradaki miktarı sevkiyat bedeli olarak vericek isem zaten böyle bir ise kalkismam biraz arastiricam teşekkürler bilgileriniz için

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Birde alacağınız kutulu eşyaları orada kurdurmak ile uğraşacaksiniz, buda baya bir maliyet tutar, hazır mobilya aldığınizi varsayiyorum.

Akdemir51 bunu beğendi.
  11. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    avrupa tv kanalında ve buna benzer kanallarda reklamı çıkan, türkiyede üretip almanyada satan birkaç firma vardı. ben bakmadım ama belki fiyatları uyguna geliyordur.

Akdemir51 bunu beğendi.
  12. cenker_baba

cenker_baba Guest

astarı yüzünü geçer yurtdışından almak daha mantıklı
    adamların elektrik prizleri vs değişik geerçi aparat ile bu sorun düzeliyor ama ağriti duruyor. ben olsam yurtdışından alırdım. dhl ile ufacık bir koli nakliyesi yapıyorum 450 tl fatura geliyor sen eşyadan bahsediyorsun arada çok fark olmadan oradan alman daha iyi

Akdemir51 bunu beğendi.
  13. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    tam olarak bir ölçüt olmaz fakat size şöyle söyleyeyim bu tarzda lojistik firmaları ile ABD den ithal edilen ufak bir parça bile mesela kulaklık olsun 30-110USD(yerine bağlı acentaya ve hava alanına olan mesafe)+ordino ücreti(295TL) maal oluyor bu dediğim uçak için.. +lisanlı sigorta var ise 75.00usd ye maal oluyor..
    ama dediğim gibi büyük firmalardan teklif kesinlikle alın en azından denemiş olursunuz

Akdemir51 bunu beğendi.
  14. Akdemir51

Akdemir51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Şaban akdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar teşekkür ederim verdiğimiz bilgiler için bu konudan anlamış olduğum bu işin astarı yüzünü gececek büyük olasılık ile bu düşüncemden vazgeciyorum genede 1 2 firmadan teklif alicam aslında 1 firma ile telefon üzerinden görüşmüştük alacağınız eşyaların ağırlığı boyutu önemli kaç parça olduğu önemli demişlerdi onları bilmeden ne kadar yer kaplayacagini bilmeden fiyat vermemislerdi ama bu işin pahalı olacağı kesin yurt dışından alicam teşekkür ederim.

sonatım51 ve cenker_baba bunu beğendi.
  15. hak-an

hak-an Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Hakan Mertoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Merhabalar Arkadaşlar konuyu yeni gördüm bende 2 yıl önce Türkiye'ye geri dönüş yapmıştım. Türkiye'den bir firma yanılmıyorsam Lojistik'ti eşyalarımızı Almanya Berlinden Alarak Türkiye getirmişti herhangi bir vergi falan ödemedik. Sadece bazı gümrük evrakları almıştılar. Fakat akrabalarım da ALmanya Frankfurtta 2+1 ev eşyası götürdüler gelip paketlediler yüklediler alıp götürdüler bence götürmek daha mantıklı o eşyaları sil baştan almak çok pahalıya gelebilir bence. Bu konuda merak eden olur ise mesajdan bildirim atarsa yardımcı olabilirim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Kasım 2018
  16. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Kasım 2018
    erhancakmakk bunu beğendi.
  17. hak-an

hak-an Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Hakan Mertoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    reklam neden yapayım ki burada sorulan bir soru olmuş ona yanıt vereyim dedim bir hata yaptıysam kaldırayım ama ne dediğinizi anlamadım açıkcası

18. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benim algımda bu yönde oldu. Bugün üye olmuşsunuz,hoşgeldiniz ve direk bu konuya yorum yapmışsınız. Reklam gibi algılanıyor.

19. hak-an

hak-an Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Hakan Mertoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Çünkü bende sırf bu konuya yanıt vermek için üye oldum Hyundai araç ile ilgili detaylara bakarken gördüm yorum yazayım dedim ama üyelik istedi üye olmadan yorum yapılamıyor galiba diye biliyorum. Almanya da yaşadığım için belki cümlelerde yanlışlık olmuş olabilir ama yardımcı olmak istedim kaldırayım yanlış bir şey yaptıysam

erhancakmakk bunu beğendi.
  20. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bizim size yanlış yapmışsınız gibi ithamlarda bulunma gibi bir yorumumuz olamaz. Tekrar hoşgeldiniz. Site yöneticileri uygun bulmazsa yorumu zaten editler.

İyi günler dilerim.

Bu Sayfayı Paylaş