LPG KABLO

tum arac fiyatlarina yine zam geliyormuş ?

'Sohbet' forumunda hakan84 tarafından 30 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. hakan84

hakan84 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    284
    Ad Soyad:
    hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    S.a arkadaslar bugun ogrendim.
    Belki bilenler vardir.
    Ama yine soylemek istedim.eylul ayi itibariyle tum ticari ve binek araclara %5-6 oraninda euro $ farki zammi gelicekmis duymayanlara duyrulur..:((

2. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    O zman simdiden araba alip zamdan sonrada kendi arabamizi satalim

Lg G2 cihazımdan gönderildi

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Çok güzel haber. Yer gök heryer araba, biraz tenhalaması lazım, şimdi hiçkimse bu ülkede araba fiyatları pahalı demesin, yollar almıyor arabaları, demekki ucuz ki bu makinalar herkes alıyor artık. İkinci el ucuz olur ona bakarız diyenleri duyar gibiyim onlarda paralel olarak pahalanacak. Valla ben gider bisiklete binerim lakin hızlı trene binmem onu da söyleyeyim. Şimdi kimse bana seviniyor diye kızmasın öyle birşey yok:) otomobil ucuz olmalı elbette, pahalı olmasından keyif alacak kadar sadist birisi değilim ancak bir ailede 4 kişi varsa üçünün altında otomobili var, hemde ikisi otomatik vites bu nedir peki? :)

Öte yandan otomobil fiyatlarının yükselmesi ve buna bağlı olarak otomobil satışlarının azalması durumu ekonomik krize ve işsizliğe parasızlığa işaret birşey, yani ekonomik kriz geliyor.

Birde yerli otomobil mevzusu var tamamen elektrikle çalışacak olan arabayı yapacaklar ya buna meydan açıyorlar, bu yerli araç çıktığı zaman 3000-5000 liraya mal edilmiş olacak ama bakacaklar en ucuz ithal araba ne kadarsa onun 1000-2000 lira altına satalım diye 30000 liraya satmaya kalkışılacak bir makina olacağına kuşkum yok birileri çuvalla götürecek yine.

4. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Eğer zam gelecekse mecburen 2. Ele de yansıyacak o zaman şimdi sıfıra yakın bir 2. el arabayı kredi ile alsan zaten zamdan sonra satmak istediğinde rahatça kredinin faizini de çıkarır bindiğinde yanına kâr kalır.

Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    ironiyi anlayamadım :) makinist adayıyım biz ölelim mi abi :D :D

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Evet bu mesajım çok karışıktı çünki memleket karışık, hızlı treni getirenler ile araçlara zam yapanlar aynı kişiler değil mi? makiniste yada makinist adayına birşey olmaz merak etme. Eskiden burada İstanbul Gebze arası trenle mekik dokuyordum resmen ne güzeldi hızlı tren geldi banliyo seferleri kaldırıldı treni yaptılar uçak gibi PNR numarasıdır falan bir sürü kargaşa eskiden pratikti şimdi karışık, valla bana yaramadı hiç yaramadı dahası detayı da var.

Anlaşılamayan bu kısımda zengin olmadan feodal yaşamayı kastettim ben öyle derken, zamdan etkilenmeden mandıra filozofu misali, anlamışsındır şimdi?? çünki bu tüketim çılgınlığı nereye kadar:) ülkedeki insanlarca tüketimin çılgınca olduğu herşey o biçim zamlanıyor çünki doğru değil mi? ben o kesimin dışına kalıyorum demiyorum:)

7. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    abi haklısın da , hiç mi getz den sıkılıp ben de daha güvenlikli geniş bir arabaya bineyim demeyeceksin ileride ? o zaman avrupada araç fiyatlarıyla ülkemizde araç fiyatları arasındaki uzay boşluğunu gördüğünde vereceğin paraya hiç mi üzülmeyeceksin ? millet sıfır km arabaları hep krediyle alıyor yine devam edecek bu olay yani satışlarda azalma beklemiyorum ben. halk yolunacak kaz olmuş yani ne bir şikayet var ne bir uygulama. avrupada japonyada amerikada motorlu taşıtlara kaç vergi alınıyor ? vergiler neye göre düzenleniyor ? yakıt masrafları ne kadar ? bunları düşündükçe ben çıldırıyorum. halkımızdan tek bir tepki yok. 99 dan beri bir şeylere deprem vergisi ödüyoruz nereye gidiyor bu paralar ? refahmış bilmem neymiş hikaye bunlar. yol yapılmış bilmem ne falan o mevzulara dalarsak çıkamayız yüzeysel değdirip geçeyim.

TCDD konusunda tren hastası ve demiryoluyla baya ilgilendiğim için söylemek istiyorum. ülkemizin çoğu yerinde tren yollarında elektrik hattı yok , tek hat ve ulaşım aşırı yavaş. yollar da hakkıyla yenilenmiyor. sadece mevcut hatlar yenilenmiş çift hatta çıkarılmış olsa ; elimizdeki elektrikli ve dizel elektrikli lokomotifler ve vagonlar zaten 150 km hıza kadar ulaşabilecek nitelikte. konvansiyonel hat dedikleri normal hatlarda iyileştirme yapılmadan yht furyası başladı ve millet bir yht dir diline dolamış. bu makinelere yapılan yollara falan toplam oranda harcanan parayla tüm türkiyedeki dar açılı virajlı olan yollar yenilenir , çift hat ulaşım yapılır hatta bir sürü yeni lokomotif ve vagon alınıp servisler artırılabilirdi. ama oy alabilmek adına saçma sapan yarım yamalak işler yaptılar. şu an yht boşa çalışıyor. ciddi manada TCDD ye hiç bir faydası olduğunu ben düşünmüyorum. dediğim gibi yapılmış olsaydı şu an bile çok çok ilerde olabilirdik demiryolu ulaşımında.

Asel Kaan Efe, erenuzel41 ve hakan84 bunu beğendi.
  8. hakan84

hakan84 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    284
    Ad Soyad:
    hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Bende senin gibi dusunerek imzamdaki ilk sahibi oldugum getzimi sattim. Daha ii bisiler aliyi deye ama malesef sattigim sure zarfinda yaptigim yatirimi hic bir degeri kalmadi .ben cay kasigiyla biriktiriyorum.abiler kepceyle zam yapiyor.. 4.5 aydir tabanvay takiliyorum.dahada takilirim gibi.
    Tren mevsundada sana katiliyorum.
    Hafta sonlari bakirkoye ing. Kursuna gitmeye calisiyorum.
    Arkadas eskiden banliyo treni vardi iyi kotu gidiyodu.marmaray yapilacak diye kaldirdikar.kac sene oldu hala 2 durak yapip bakirkoye baglayamadilar.
    Sonra ulasim da trafik oluyor.olur tabi ulkede toplu ilasim araci yok...

9. 35Ugur35

35Ugur35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad Soyad:
    Uğur Ak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Bende tren makinsti olacaktım kursu bıraktım tek sebep verdikleri maaş yeri gelince o kadar insan taşıyacaksın dikkatli olman gerek ama adam ay sonuna düşünürken o maaş ile ne kadar dikkatli olabilir. :) Neyse yapılan yatırımlar yanlış yapılıyor yeni bi geliştrime olmadan mevccut hat üzerinden iyileştirme ile. sıfır araç zammı beklenilen bişey di dolar ve euro almış başına giderken zam gelmese ayıp olur. Ekonomik istikrar ben 27 yaşındayım 27 yıldır ülke de görmedim.

10. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    gelsin anasını satayım zam zam nereye kadar nefes aldırmıycaklar insanlara en sonunda

11. YasarYildiz

YasarYildiz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Yaşar Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bu gün 2011 Accent Era Mode Paketi satın almak için 28.500 e anlaştım. 33.000 küsür km boyasız.
    Zamanlama ya çok iyi ya da kötü zaman gösterecek artık :)

Son düzenleme: 30 Ağustos 2015
  12. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Dediklerine aynen katılıyorum. Bendeki Getz in ömrü maksimum 12 yıl:) kredi malesef bana göre değil kredi kartı da yok, önümüzdeki sene her ay kenara 1000 lira koyacağım 4 senede 48000 lira yapar getz i 25 e verebilirsem 70-72 arası meblağ eder:) o zaman ömür yeterse yenileyeceğim:) kredi korkusuna nazaran tasarruf işi daha güvenli:) herkes böyle yapsa zaten daha güzel olmaz mı? :D

Dediğin gibi çok fazla karıştırmaya gerek yok birileri şov yapacağım diye getirdi bu hızlı treni daha ne işe yaradığını bilmiyorum inanki çünki istanbula gitmek istesem bana lazım olan istasyonlara gitmiyor:) eskiden kullanırdım eski trenleri şimdi binemez oldum, benim ikamet ettiğim yer köy kasaba statüsünde bir yer ancak feribot iskelesi ve turistik tesisleri var, hızlı tren işine girdiklerinde benim ilçe merkezine 3km yol katederek trafik kalabalığına girmeden ulaşmamı sağlayan tren yolu üst geçit köprüsünü ne akla hizmetse yıktılar ve yenisi 4 senedir yapılmadı ve sonuçta benim ilçe merkezine olan mesafem 8km oldu trafiği daha çok sıkıştırmak adına ne güzel bak, bunun yanında feribota giden araçlarla alternatif olarak köprü olmadığı için kullanmak zorunda olduğum yolda sürekli yoğun olan trafiğe girmek zorunda kalıyorum ve alternatif olan ikinci bir yoldan gidersemde diğer bize komşu ilçelerin iş çıkışı trafiği sadece tek bir yoldan aktığı için 5 dk lık yolu 25 dakikada gitmek de bir çeşit gereksiz işkence, ayrıca yaz aylarında insanların en doğal hakları ile tatil günlerinde yollara arabalarıyla çıkarak sıcağın etkisiyle sıkışan yollarda sıkıştığı için kavga gürültü ilerlemeleri ve bol miktarda kalabalık oluşturmaları var, böyle şeyler sıkıntı olmaması gerekirken sıkıntı olmasına sebebiyet verebiliyor, çünki sadece yaz aylarında yapılan yol çalışmaları, otoban ve D100 karayolundaki köprü tadilatları, inşaatlar, yollara çizgi çizmeler, asfalt dökmeler, refüjleri yenilemek gibi şeyler yoğun binek araç geçişleri ile bir araya gelince çok güzel oluyor trafik:) üç senede bir asfalt gidip bir baksak varya yol eski halinden bir metre yukarı kot almış halde yani altına asfalt döke döke yarım metre bir metre yükselen yerler vardır:) ama hükümet çalışıyormuş ya işte lazım oldumu çıkamıyoruz ki yola sıkışıklıktan? 100-150 beygir araba var gidemiyor:) yoksa kullanacağız o yolları ama işte:), birde yht yüzünden iptal olan banliyo trenlerini kullanamayacak olmam ve benimde trafiği yoğunlaştıracak şekilde arabamı trafiğe çıkarıp istanbul tarafına ya 3 vasıta minibüs yada kendi arabamla gitmem meselesi olunca YHT ye ne kadar laf etsem az olur değil mi:) her türlü bana oluyor zararı ne yapayım... Söylemesi ayıp üniversite okurken 2 sene adapazarı ekspresiyle pendik izmit arası hergün gittim geldim ne güzel günlerdi:) gece tünele girince falan ışıkları sönerdi arkadaşlar karanlıkta el şakası yapardı birbirine... 22 liraya pasoyu alıyordum aylık mis gibiydi biletçi geldimi sormadan çıkarır gösterirdim. Şimdi her yer debriyaj yanığı kokuyor.

YHT: faydadan çok zarar verdi
    Yol çalışmaları: 6-7 yıllık köprüyü yıkıp yenisini yapıyorlar nerdeyse 2 yılda bir asfalt döküyorlar ne kadar kısa ömrü varmış bu yapıların
    Trafik yoğunluğu: çoğu araç gereksiz yere ve gereksiz güzergahlarda yola çıkıyor aynı ben gibi, yani benim orada arabamla ne işim var?, özellikle benim kullandığımdan olan binek araçlar:) çünki bütün alternatif güzergahlar kapatılıvermişler. Park falan yapıyorlar böyle.
    Kentsel dönüşüm: tamamen hayal keşke olsa, biz giriştik o işe ama çevrede pekçok kişi şikayetçi. ev küçülecek diyor ya küçülsün yaşam alanı ve otopark gelecek stres biter ya o zaman.
    Herşeye Zam: gerçek!!! faydasını görsek neyse de:) göremiyorum buradan.

Eskiler diyor ki Kocaeli Gebze ile İstanbul boğaz köprüleri arası eskiden 20-25 dakikaydı diyorlar günlük gidip geliyorlarmış, valla içim gidiyor dinledikçe onları, şu anda en aşağı 2 saat çünki:)

Uzun lafın kısası demek istediğim şu; Ya yoldaki araç sayısı çok geliyor, yada yollar az geliyor var birşey çözemedim gitti. Bunu çözersem politika siyaset işine girebilirim.

Asel Kaan Efe ve MehmetHan bunu beğendi.
  13. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    konuyu sıkılmadan okudum dilinize sağlık tam beyin fırtınası olmuş :) :)
    tahminimce önümüzdeki yıl benim eraya 45 isterim :D

14. 35Ugur35

35Ugur35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad Soyad:
    Uğur Ak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    hocam çok iyi fiayt dizel benzin ?

15. ardaozdemir

ardaozdemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,583
    Ad Soyad:
    Arda ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    31 e sıfır aldığımız 2011 era ya 32 veren oldu zamdan sonra nolur bilmem bune ya bi araç sıfır fiyatından pahalı olur mu?

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ben 16 ya aldım 5 sene önce sıfırı 20 liradan başlıyordu bu sene 24 e sattım Erayı olur böyle Şeyler

Sent from my iPhone using Tapatalk

ardaozdemir bunu beğendi.
  17. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Ben hala bekliyorum birisi çıkıpta zam gelirse gelsin ben 20.000 lik arabaya binerim demesini :D

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamer52, MehmetHan ve cenker_baba bunu beğendi.
  18. Salvodorcu

Salvodorcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad Soyad:
    Ata Öz.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    o kişi ayrıca hep
    50 tl yakıt alıyordur :)

Murat ve erenuzel41 bunu beğendi.
  19. adem ix35

adem ix35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    adem tar
    Yaşadığınız Şehir:
    60-TOKAT
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    bendede bir golf vardı 2001 2 sene önce aldıydım 21're aldım şimdi 26 27'ye satarım müşteride var herşey pahalında zaten

20. YasarYildiz

YasarYildiz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Yaşar Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Benzinli yazmayi unutmusum kusura bakmayin.

Bu Sayfayı Paylaş