LPG KABLO

Tüvtürkten Yeni Ağir Kusurlar(liste Güncellendi)

'Sohbet' forumunda ihsan tarafından 28 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Bugün aradım yine TÜV ü. Bir sıkıntı olmayacağını dile getirdiler. Şu an lpg kablosunun yalitim malzemesini sokturuyorum. El freninin sol arka tekerlekte ki kısmı cortlamis :) icimde bu araca dair kötü bir his vardı. Sonuna ortaya çıktı.

smtsmt227 bunu beğendi.
  2. ihsan

ihsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    ihsan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Diğer illerde Farklı uygulamalar olabilir ama ankarada orjinal plakaya yapıştırılmış folyo veya pleksi gibi şeyleri birde kalınlaştırma yapanları sıhhıyede uygulama yapıp söktürüp ceza yazdılar hatta kanal d haberde gösterdi bunun dışında havaalanı yolu ve Keçiören de aynı uygulamaya denkgeldim en son muayenedede denkgelince bu yüzden ankaradakileri uyarmak istedim fakat şu an burda yaparlar hiç beklenmedik anda başka ildede yapabilirler uygulamayı....bu yüzden işini şansa bırakmayıp ilk günki haline çevirip plastik plakalıkla takanlar kafası rahat gezer diyorum

smtsmt227 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    @gogo46 kardeşim , o VR nin R sinin sltındaki civata mı ? Eğer o civataya bir şey demiyorsa diğer civatalar zaten köşelerde iyi olmuş , ama 3 Temmuzda başlıyor uygulama Tüv ne yapaca o tarihten sonra. Şimdilik polis ikaz ediyor ceza yok.

iPhone 5c cihazımdan tapatalk aracılığıyla gönderildi

smtsmt227 bunu beğendi.
  4. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,917
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    Rnin altında ve sağ sol üst köşelerdede var.

mantıklı bir insan bakışıyla sorun olmamalı zaten...tabi karşımıza çıkıcak kanun uygulayıcı nekadar mantıklı oda muamma :)

zaten rakamlarla ilgili sorunum yok.en kötü ihtimal pek sevmesemde çerçeve alır takarım olur biter.

smtsmt227, deza ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Güzelim app yi verdik arkadaş,alttaki de yenisi

Halil KURT, Halil, smtsmt227 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    sizin app ler sıkıntı çıkarmayacak cinsten gozukuyordu neden değiştirdinizki ? benimkiler o şekilde tum araçlarımda

smtsmt227 bunu beğendi.
  7. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Yazı fontu büyük olduğu için huylanan bir memura denk geliriz diye işi sağlama alalım dedik.

8. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    ben plakaları trafik şubenin hemen ordan almıştım onlar memurler yonlendirmişti kağıt verip haliye çoğu kişinin aracı boyle zaten, daha zaman var gerçi ama bende tuvturk te sıkıntı olucakmı onu merak ediyorum daha plakadan uyaran bi memura denk gelmedim birazda şans işi tamamen yoruma dayalı birşey polis istedikten sonra herturlu kesiyor cezayı :D

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Aynen, app ler mühürlü cemiyetin bastığı yasal plakalar ama yaptırdığım arkadaşım bile normale dön diye uyarınca risk almayalım dedik. Popüler kültür ürünü oldu bu işler, moda plakalar bu ara.

10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:

Köksal hocam hayırlı olsun , ben de geçen hafta yeniledim ,ama bizim buraların fontu güzel değil , sizin şu andaki plaka bizim buralarda app gibi görülür ,çok güzelmiş , kazasız belasız kullan.

Köksal bunu beğendi.
  11. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Teşekkürler abi, bu arada 31 tl ye bastırdık plakaları. Her yer kafasına göre fiyat çekiyor galiba.

12. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Benden 50 TL aldıılar ,bir başka arkadaş forumda 80 tl ye yaptırdığını söylüyordu. Tutturabildiğini alıyorlar.

13. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Eski plakaları ne yapıyorlar ?
    Kırıp atıyorlar mı ? Yoksa kenara koyup vakti gelince hurda mı oluyor ?
    Niye derseniz... Adam çete kurar ortak olur eski plakalar ile korsan 2. araç oluşturur...
    Plakacıya hiç gitmedim kimdir nedir sivil midir memur mudur bilmediğim için soruyorum...
    Mesela APP yasak ise plakacılar neden APP diye bir şey basar... Mühürü kim vuruyor emniyet mi vuruyor...
    Bunların hiç birini bilmiyorum... Yaşadığım şehirde plakacı nerede onu bile bilmiyorum :))

14. karaköse

karaköse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Recep Karaköse
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Evet Arkadaşlar yeni Haberler Tazecik Bugün muayeneye gittim ve araç sınıfta kaldı :( Tüv Türk'deki arkadaşların verdiği kusurlar

Ağır Kusur

1- Ykıt-Gaz deposu uygun monte edilmemiş. -Bu yönetmelik yeni çıkmış yapılması gereken tankın altına yalıtım dedi oda ney biliyormusunuz 5mm Şilte. Gidecek arkadaşlar kendileride yapabilir tankın monte kısmına bi 50x1.50 şilte alıp sersinler tankı üstüne yerleştirsinler.
    2- Kısa Hüzmeli Far Yanlış Renk - Bu demek oluyorki Led Farlar geçmiyor. (Bazı Arkadaşlar Geçiyor Sorun yok Demişti Bilgilerine )
    3-Uzun Hüzmeli Far Yanlış Renk - Bu demek oluyorki Led Farlar geçmiyor. (Bazı Arkadaşlar Geçiyor Sorun yok Demişti Bilgilerine )
    4- Sızdırmazlık Zorunlu imiş en son değil diye biliyordum yönetmelik değişmiş ve LPG dolum ağzı görsel bir yerde olacakmış saklananlar sızdırmazlıktan geçmiyormuş.

Hafif Kusurlar

1- Motor no Okunmuyor - Bu sabit herkeze denilen birşey okuyamıyor arkadaşlar gözlerinde sorun var galiba
    2- LPG-CNG Yakıt Sistemi Regülatör üzerindeki bilgiler tespit edilemiyor- buda aynı gözlerindeki sorundan dolayı
    3- Sıvı Gaz Sistemi camlar üzerindeki ikaz etiketi yok - Buda sabit bir kusur
    4- Camlar sonradan film yapılmış - Filmde sıkıntı yok buda sabit yazılan kusur
    5- Kısa Hüzmeli Far ayarı düşük - Led Farların ayarı düşükmüş :)
    6- Kısa Hüzmeli Far Yönü Hatalı - Bunu biliyordum zaten :D
    7- Sis Fari Fonksiyonunu yerine getirmiyor - Sislerde 10.000 xenon var ve görevlerini yerine getiremiyormuş :D
    8- Ön Park Lambaları rengi yönetmeliğe uygun değil - 38'lik Led Beyaz Ampül var bu yönetmelik rengi ney acaba

Şimdi Led farlar renginden dolayı geçmiyorsa yeni çıkan araçlardaki Led farlar neden yapılıyor ve rengi beyaz buna anlam veremedim. Yeni park lambalarıda beyaz sislerde beyaz ya benım kafam almadı yada yönetmelik sorunlu :D ve görevlinin dediği 1 Temmuz'da yeni yönetmelik yayınlanır bide onları gör sen hiçbir araba kolay kolay geçemicek. Arkadaşlar yeni Tüv Türk kazıkları yolda hayırlı olsun.

smtsmt227, gogo46, H.SAHİN ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  15. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    @karaköse konuyu mevcut olanla birleştirdim, her geçen gün yeni şeyler çıkarıyorlar. Bazıları gerçekten mantığı zorluyor.

16. karaköse

karaköse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Recep Karaköse
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Konuyu bende cortlatayım. Bugün muayeneye gittim ve araç sınıfta kaldı :( Tüv Türk'deki arkadaşların verdiği kusurlar

Ağır Kusur

1- Ykıt-Gaz deposu uygun monte edilmemiş. -Bu yönetmelik yeni çıkmış yapılması gereken tankın altına yalıtım dedi oda ney biliyormusunuz 5mm Şilte. Gidecek arkadaşlar kendileride yapabilir tankın monte kısmına bi 50x1.50 şilte alıp sersinler tankı üstüne yerleştirsinler.
    2- Kısa Hüzmeli Far Yanlış Renk - Bu demek oluyorki Led Farlar geçmiyor. (Bazı Arkadaşlar Geçiyor Sorun yok Demişti Bilgilerine )
    3-Uzun Hüzmeli Far Yanlış Renk - Bu demek oluyorki Led Farlar geçmiyor. (Bazı Arkadaşlar Geçiyor Sorun yok Demişti Bilgilerine )
    4- Sızdırmazlık Zorunlu imiş en son değil diye biliyordum yönetmelik değişmiş.

Hafif Kusurlar

1- Motor no Okunmuyor - Bu sabit herkeze denilen birşey okuyamıyor arkadaşlar gözlerinde sorun var galiba
    2- LPG-CNG Yakıt Sistemi Regülatör üzerindeki bilgiler tespit edilemiyor- buda aynı gözlerindeki sorundan dolayı
    3- Sıvı Gaz Sistemi camlar üzerindeki ikaz etiketi yok - Buda sabit bir kusur
    4- Camlar sonradan film yapılmış - Filmde sıkıntı yok buda sabit yazılan kusur
    5- Kısa Hüzmeli Far ayarı düşük - Led Farların ayarı düşükmüş :)
    6- Kısa Hüzmeli Far Yönü Hatalı - Bunu biliyordum zaten :D
    7- Sis Fari Fonksiyonunu yerine getirmiyor - Sislerde 10.000 xenon var ve görevlerini yerine getiremiyormuş :D
    8- Ön Park Lambaları rengi yönetmeliğe uygun değil - 38'lik Led Beyaz Ampül var bu yönetmelik rengi ney acaba

Şimdi Led farlar renginden dolayı geçmiyorsa yeni çıkan araçlardaki Led farlar neden yapılıyor ve rengi beyaz buna anlam veremedim. Yeni park lambalarıda beyaz sislerde beyaz ya benım kafam almadı yada yönetmelik sorunlu :D ve görevlinin dediği 1 Temmuz'da yeni yönetmelik yayınlanır bide onları gör sen hiçbir araba kolay kolay geçemicek. Arkadaşlar yeni Tüv Türk kazıkları yolda hayırlı olsun.
    Köksal abi al bide bana sor sabah sabah delirdim resmen.

Asel Kaan Efe ve smtsmt227 bunu beğendi.
  17. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Ben 8 haziranda girdim, parklarda led vardı hafif kusur yazmışlar. Arabada orjinal bixenon var far yönü yüksek ve hatalı olarak 2 hafif kusur yazmışlar(otomatik ayar yapıyor araba) sensörden iyi görüyor arkadaşların gözleri

18. karaköse

karaköse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Recep Karaköse
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Benim parklarda led ona hafif kusur dediler ama kısa-uzun farlarda led onlar ağır kusur dediler.

19. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bakalım yeni aracım Era nın evrak işleri biterse muayeneden sorunsuz geçebilecek miyim göreceğiz :) Bütün ampuller orjinal. Plakalar vidalı. Çıt ses yok araçta, direksiyonu bırak dümdüz ok gibi 1 km sapmadan gidiyor. Umarım bahane bulmazlar. Temmuzu geçecek sanırım benim evrak işleri. Ruhsat, sigorta, şer vs.. bayağı bir işim var. Umarım sorunsuz ve masrafsız geçebilirim. Arka amortisörler çok yumuşak, patlak diyip bırakırlarsa tek korkum bu. Halbuki patlak falan değil bildiğim kadarı ile, eralar normalde çok yumuşak amortisörleri, öyle değil mi?

20. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hocam , ikinci el araç alımında değiştirilip iade edilen plakalar ve sorunlu olupta yeniden bastırılan plakaların iadeleri için Trafik Tescil Şb de bir varil var ve herkes kendisi plakasını orada bulunan makasla kesip o varile atıyor kırpıntısını , en azından bizim şehirde böyle. Geri dönüşüme yani.

iPhone 5c cihazımdan tapatalk aracılığıyla gönderildi

i20_Troy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş