10 Kasım LPG KABLO

Tucson Yan Çıta Sökme

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda Blue-Tuscani tarafından 24 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.Bir hafta önce aracımın yan tarafına Hyundai serviste krom çıta taktırdım ama içime sinmedi.Ön arka kapı geçişi birazcık orantısız ve pek şık durmuyor gibi. Bunu söktürmek istiyorum fakat boyaya zarar vermeden nasıl sökülür? Çekip çıkarmak yerine plastik bir spatula ile arasından bastırarak çıkartsam daha iyi olur gibi ama yapışkanları nasıl temizlerim? Aklımda mazot var ama bilemedim. Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme: 24 Aralık 2018
    Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Kapımbirleşım yerlerinden yavaşca sökülebilir elle, kalanı pasta/cila ve polisaj makinesiyle de cıkar. Arka tarafda yazan yazıları misina ile söküyorlar ama bilmiyorum bu da misina ile sökülır mü.?

3. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,969
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Isı tabancasıyla ısıtılıp sökülebilir

4. joy_ride

joy_ride Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,469
    Ad Soyad:
    Murat GÜRBÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Şık durmuş ama söktürmek istiyorsanız ustaya götürün bence boyayı mahvetmeyin derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam direkt krom çıta kaportaya çift taraflı bantla yapışıksa , başkaca bir tutan yer yoksa , bir balık malzemeleri satılan yerden ,bir kaç metre misina al , misinayı , 30-40 cm gibi bir parça kes ve krom çıtanın bir ucundan geçir ve iki elinle ucundan tuttuğun misinayı testere gibi aşağı yukara ve yana çıtanın altına doğru ilerlet çok kısa bir zamanda sökülecektir. Çıta çıktıktan sonra kaportada kalan parçacıklar olacaktır , varsa gaz yağı yoksa bir üstüpüye birazcık tiner damlar ve yavaş yavaş bir taraftan bir tarafa doğru yuvarla , eğer kullanılan çift taraflı bant silikon bantsa ( şeffaf) daha kolay temizleyebilirsin ama köpük bant denilenlerdense ( beyaz , gri) tiner veya gazı gördümü olduğu yete adeta yayılıyor ve kolay kolay temizlenmiyor. Buna da bir miktar üstüpüye pasta koyarak yavaş yavaş yok edebilirsin. Ben fotolara baktım iki kapı geçişi biraz kaymış gibi hizada değil gibi görünüyor ama krom çıtanın arabana katacağı hava da başka olurdu , ben olsam sökmezdim. Zamanla yıkama , sıcak , soğuk derken zaten düşme eğilimine girecektir o zaman sökerdin. Şunu anladım henüz yeni yaptırmışsın ve düşüncem , çift taraflı bant oldukça taze ve hava da kış şartları olunca bantın çok daha fazla yapışmadığı ve sökümünün de kolay olacağı yönündedir. Hiç bir hasar vermeden eğilme bükülmeden sökmenin yolu misina , eğer gerçekten çok temiz çıkarsa ben çıtaları kabul ederim verirsen kızımın da 2018 Tucsonu var ona takabilirim.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

6. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Çıtaları dün söktürdüm, yeni takıldığı için spatula vasıtası ile çizmeden uçlarından hafifçe kaldırıp el ile söktüler fakat çıtalar yamulup kullanılamaz hale geldi. Bence sade çok daha güzel görünüyor.

Bu Sayfayı Paylaş