10 Kasım LPG KABLO

Tucson Kaput Filmi Yapıldı

'Aracın Dış Modifiyesi' forumunda Blue-Tuscani tarafından 30 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bu gün aracıma kaput filmi yaptırdım.Aracı teslim aldığımda bir şey yaptırmayacağım demiştim fakat daha 800 km olmadan kaputun önünde küçük bir taş izi görünce kafam bozuldu ve kaput filmi araştırmaya başladım.Yaptırmışken çok iyi bir şey yaptırayım beni üzmesin diye düşündüm.Sökülürken çok büyük problem olabiliyor bu işler. Llumar, 3m, Suntek, Xpel gibi markaların en üst serilerini inceledim. Uzun araştırmalar sonucu PVC yapılı değil thermoplastic polyurethane malzemeli kolay sökülebilir yapışkanı olan modellere yöneldim ve sonuçta Stek markasının en üst serisi Dyno Shield modelinde karar kıldım. Çizikleri sıcakta kendiliğinden yok etme ve en üst katmanda su itici özelliği var.Sitesinde 10 yıl boyunca sararma ve çatlama yapmayacağı yazılmış ama bana çok inandırıcı gelmedi. Ben 4-5 yıl sonra yenilerim zaten.İlk izlenimin kaput filminin çok şeffaf olması yani yakından bile baksanız film yok gibi.Malzeme kıvrılıp kaputun altında kesiliyor ve bir bitiş noktası görünmüyor.Bakalım yıllar geçtikçe kalitesi ortaya çıkacak, verdiğimiz para hakkını bulacak veya bulmayacak.Kaliteli kaput filmi yaptırmak isteyenler araştırabilirler.

http://www.stekturkiye.com/

Stek firması eski bir Kore markası fakat bu seri 2 yıldır piyasada olan yeni bir ürün ve bende yeni taktırdım, çok iddialı görünüyor piyasada ama bekleyip ne vaat ediyor, ne veriyor göreceğim.Kaliteli film yaptırmak isteyenler için iyi bir alternatif, ama tabi çok pahalı.Bu markanın daha ucuz serileri de var bu arada.

Son düzenleme: 30 Ocak 2019
    mursel_balci ve sipartacus bunu beğendi.
  2. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Ben, filmin zamanla ne olacağından değil de kaputun ne hale geleceğinden çekindiğim için yaptırmadım. Film yapılmış arabaları gördüğümde boya yanmış kötü bir hal almış oluyordu.
    Pahalıdan kastınız ne kadar peki bir kaput uygulaması.?

3. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Stek Dyno Shield en üst seri 1300 tl ama aynı markanın pro serisi var 800 tl , tabi ömrü ve koruması daha az. İnternet sitesinde Pro için 5 yıl , Dyno için 10 yıl (ben pek inanmadım) yazıyor.Bu filmlerin en büyük özelliği PVC değil thermoplastic polyurethane olması.Benim için 4-5 yıl yeter sonra yenilerim zaten.Sonuçta kaput filminin benim için gerekli olduğunu düşündüm, ilk araştırdığım şey söküm olayı oldu.Çok kalitesiz filmler zaten vernik ile bütünleşiyor ve boya yaptırmaktan başka çare kalmıyor, İyi marka olsa bile PVC bazlı filmler yapısı gereği kaputta iz bırakıyor, mesela Hyundai Coupe aracımda Alman malı Oraguard 270 vardı, 4 yıl kullandım çok hafif sararmaya başladı ve söktürdüm.Çok kolay söküldü ama altında kalan izleri temizlemek yaklaşık 1 saat sürdü.Sonuçta marka önemli tabi ama markanın hangi serisi olduğu çok daha önemli.

Son düzenleme: 31 Ocak 2019

Bu Sayfayı Paylaş