LPG KABLO

Tucson Elite Led Ampul

'Tucson Forum - Club' forumunda Ali-G tarafından 12 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW

10 ay led kullanan, geçen haftalarda halojene geçmiş biri olarak söyleyeyim.
    Kuru havalarda led, halojenden aydınlatma ve menzil anlamında çok daha iyi.

Yağışlı havalarda ise halojen, aydınlatma anlamında led'den kat ve kat üstün. Led'in 6000 kelvin ışığı, Islak asfaltta parlıyor, hiç bir şey gözükmüyor. Şimdi performans ampulü Bosch Plus 90 kullanıyorum, yağışta led'den kat ve kat daha iyi gösteriyor.

Üstteki halojen, alttaki led.
    Led'de dikkat ederseniz, yolun uç kısmına doğru bakın, daha fazla menzili var.
    Halojenin ise; menzili daha az.

Led ampul.

Bu da performans ampulü Bosch Plus 90.(Sağ far ayarsız yere bakıyor.)
    Orijinali ampule göre(Osram Bilux) performans ampullerinde belirgin bir fark mevcut.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 16 Şubat 2019
    Asel Kaan Efe ve Blue-Tuscani bunu beğendi.
  2. Ali-G

Ali-G Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Ali G
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Zaten led e geçersem photon, philips en son niken düşünüyorum. Dediğim gibi xenon hiç aklımda yok zaten

3. Ali-G

Ali-G Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Ali G
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Siz hangi marka led kullandınız. Başarılı görünüyor aydınlatması

4. Ali_dulger

Ali_dulger Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Ali Dülger
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Led ampül taktırdım. Proton marka garantili. 1 seneden fazla dır aracımda. Xenondan çok daha kaliteli. Işık olarak en güçlü xenonlar gibi. Kaliteli led takarsanız sorun ortadan kalkar 100 150 liralıklardan uzak durun. proton milestone alın aydınlatma sorununu unutun. Keainlikle kör etme v. S. Gibi bir durum yok Sınırları belli mercek dışına çıkmayan bir ışık. Fabrikadan led far sis farı çıkıyor artık araçlar. Holojen ler artık tarihi eser.

mabay ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bende bugün led takanlar arasına katıldım. Yeni Tucson Elite halojen performansları çok kötü.Araştırmalar sonucu en önemli yere yani kısalara H7 Photon Milestone 2+Plus ve montaj aparatı alınıp takıldı, Uzunlar için elimde olan HB3 (9005) Philips Zes Chip setli Xled marka Çin malı orta kalite bir led kullanıldı.Son olarak viraj aydınlatması olarak ucuz ama çok performanslı İnwells led aldım fakat daha takamadık, buraya da bir montaj aparatı gerekiyor.Onu aldıktan sonra montajını yaptıracağım.

Kısalar - H7 Photon Milestone 2+Plus --- 6000 Kelvin --- 8000 Lumen --- Canbus

Kısalar için kullanılan aparat --- https://urun.n11.com/ampul/hyundai-tucson-led-xenon-h7-baglanti-sabitleme-montaj-aparati-P324119975

Uzunlar - Philips Zes Chip Kullanan Xled marka (Çin Malı) ---- 6000 Kelvin --- 6000 Lumen

Viraj Ampulleri ( Daha Takılmadı, aparat gerekiyor) --- İnwells --- 6500 Kelvin --- 8000 Lumen

Arkadaşlar sonuç olarak kuru havada çok iyi sonuç aldım, halojen ampullere göre çok çok iyi fakat daha yağışlı hava performansını bilmiyorum. Abim aynı araca sahip ve kısalarda İnwells kullandı, mercekte performansı çok iyi ama ne kadar dayanacak bilemiyoruz. Photon Milestone 2Plus derseniz beş katı daha pahalı ama oda bozulmadan ne kadar gidecek oda bir soru işareti tabi.Uzunlar için çok para harcamaya gerek yok, devamlı çalışan bir far değil ve Lumen değeri olarak yüksek alıp karşıdakini rahatsız etmeye gerek yok.Sonuç olarak kısalara düşük fiyatlı bir led alacaksanız İnwells tavsiye ederim yoksa benim gibi aydınlatması garanti olsun derseniz Photon Milestone 2Plus alabilirsiniz fakat ikisininde garantisi 1 yıl onu belirtelim.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2019
    Salgam, <<bülent>>, gokhan06 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Suan bende caravellenin kisa ve sislerde inwels kullaniyorum nazar değmesin fiyatina gore cok guzel aydinlatmasi var gercekten uzunlarada düşünüyorum selektorleri cok guzel oluyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Salgam

Salgam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad Soyad:
    Göktan ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    24-ERZİNCAN
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Arkadaşlar merhaba, cahilliğime verin lütfen. Bilmemek değil öğrenmemek ayıpmış. Elite plusda farların içeriği nasıldır?

8. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Tucson Elite mercekli kısa far ile yağışlı havada testleri yaptım ve şunu anladım.Yağışlı havada led ampul hiç iyi sonuç vermiyor.Önünüzü göremiyorsunuz.Bugün Kısa farlara Philips Racing Vision halojen ampul taktım ve yağışlı havada led ampul ile bir kıyaslama yaptım. Philips Racing Vison standart ampullerden çok daha iyi aydınlatma sağladı.Sonuçta çok net halojen ampul (Racing Vision) çok daha net bir görüş sağladı.Kısacası Tucson için kısalarda halojen performans ampulü, uzunlarda led tavsiye edeceğim.Uzunlarda led çok iyi sonuç veriyor ama kısalarda siyah asfalt ve yağışlı havada led çok kötü.Kısalara en kaliteli, en güçlü led taksanız bile yağışlı hava performansı almıyorsunuz.Bunları yeni Tucson için yazdım, başka farlarda değişik sonuçlar alınabilir.

9. mavromada

mavromada Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    semıh ak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Yazdığınız 2 markayı denedim.Phılıps hakkında yorum yapamayacağım.2 markanında lüx değeri vasat.neredeyse halojen ampulden bile düşük.suan kullandığım 15bın lümen.merceklı farda 2200 lüx değeri veriyor.aydınlatma gerçekten güzel.

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. mavromada

mavromada Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    semıh ak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    TUCSON 1.6D 2018 Elit sahibiyim.Dün itibariyle led'e geçiş yapanlara katıldım.Bolca araştırmadan sonra farklı 3 markayı denedim.Öncelığim kaliteli ürün kullanmaktı. Kısalara P**** mılestone yeni serisini alıp montajını yaptım aydınlatma vasat geldi açıkçası beğenmedim ve 1 gün sonra ledlerden biri yanmamaya başladı.Aldıgım yerle irtibata geçip iadesini yaptım.
    2.kullandığım ürün BAM5. Onuda 2 kullandıktan sonra memnun kalmayıp iade ettim.İnvels niken gibi markaları denemeye bile gerek duymadım. Cob ciplerin aydınlatması gerçekten vasat. Özellikle de mercekli fuarlarda verim alamıyorsunuz.
    3. Aldığım led csp çipli (en kalitesi CREE çipli led'tir. Eğer orjinal bulabilirseniz.Aliexpreste olanlar replicadır.) 15bin lümen kısalar 12bin lümen uzunlara kullandım.Far adaptörünü ve fara montaj yaparken gereken özel adaptörü tasarlayarak 3d yazıcıda basıp montajı yaptım.
    Ledlerin gece aydınlatması muazzam.
    ıslak zemin testi yapma şansım olmadı lakin denk gelirse yapar onuda foruma yazarım.
    P**** milestone serisi (yeni gelen seri) yaptığımız ölçümde 580 lüx değeri verdi.Bam5 630, orjinal halojenler ise 788 lüx değeri ölçümledik. Kısalara kullandığımız 15bin lümen csp çipli led ise 2238 lüx değeri verdi. Aydınlatma Kalitesi güzel umarım hep öyle kalır. Uzunlar selektör amaçlı olduğu için ölçmedik fakat aydınlatması gayet yeterli.

Makyajlı kasalarda ampul montaj yeri derin olduğu için el ile farın içine led'in adaptörünü takmak çok zor. Montajı kolaylaştırmak için resimlerde gözüken kırmızı aparatı yaptım. Alışveriş sitelerinde satılan far adaptörleri her led'e uymuyor. 2 tip adaptör denedim TUCSON diye satılanlardan 2'sıde olmadı.
    Adaptör üzerinde bulunan kilitleme tırnakları farın içindeki yuvalara denk gelmiyor, tırnağın 1'ini keserek montaj yapılması gerekiyor veya yapıştırma yapılarak montaj yapılıyor. Bu şekilde montaj yapmak istemedim. Titreme olmasın ve mercekten tam verim alabilmek adına Orjinal adaptörü sökerek kendi adaptörümü tasarlayarak 3d yazıcıda (petg) ile bastım.
    Taktığım ledlerle ilgili marka veya link yazmıyorum. Forum kurallarına aykırı olabilir. İlgilenen arkadaşlar olursa yardımcı olurum.

Ürünlerin montaj aşamalarını koyuyorum.
    Led takacak olanlara fikir vereceğini umarım.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 3 Ekim 2019
  11. mabay

mabay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Mahmut Abay
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhabalar Gercekten Emegine saglik. Aciklamalar icinde ayrica tesekkur ederim basarli bir calisma olmus. Sizden rica etsem bana tasarladiginiz aparatin modelini mail yolu ile atabilirmisiniz. Ayni aparati bende 3D yazicida yapmak ve bahsettiginiz ledler almak istiyorum simdiden cok tesekkur ederim.

12. mavromada

mavromada Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    semıh ak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Mail adresini yazarsan gerekli bilgi ve dosyaları atarım

mabay bunu beğendi.
  13. mabay

mabay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Mahmut Abay
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Cok cok tesekkur ederim.eger ucret ile yapabilirseniz size de yaptirabilirim. Bu arada led leri aldiginiz adresi de paylasirmisiniz acaba?
    Mail adresim. mahmut_abay@hotmail.com

14. Alperuckrds

Alperuckrds Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Alper Üçkardaş
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhabalar.Bende geçen hafta 42bin kö de 4x4 Elite ile aranıza katıldım.Çok emek vererek paylaşımlar yapılmış öncelikle emeğinize sağlık..Bende halojen kısaların performansından memnun kalmadım.Ancak kafamda tüm yazışmaları okumama rağmen netleşmeyen şey,halojene performansla dewam mı etmeli yoksa led e mi geçmeli..Osram nb lazer yeterli mi karat veremedim..Deneyerek bulacağız heralde..

15. mavromada

mavromada Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    semıh ak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    tabiki led...

16. mavromada

mavromada Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    semıh ak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Kısalar için

https://ledmerkezim.com/index.php?route=product/product&path=201&product_id=1474

Uzun için

https://ledmerkezim.com/index.php?route=product/product&path=201&product_id=1487

Montajını yaptığım ürünlerdir....

gokhan06 bunu beğendi.
  17. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,517
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
  18. mavromada

mavromada Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    semıh ak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ürünler çok küçük kapakta sorun yok.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  19. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Emeğinize sağlık gerçekten çok emek vermişsiniz.
    Led ışık miktar ölçümünü nasıl yaptınız?
    Bir de milestone plus 2 piyasadaki en iyi olarak biliyordum. Ama lüx değeri sizinkine göre düşük kalmış.

Linkte 15.000 lümen kısalara taktığınız çift far toplamı mı tek far mı?

20. mavromada

mavromada Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    semıh ak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Çift 15bın lumen