LPG KABLO

Triger Zinciri Sesi

'Matrix Forum - Club' forumunda Hustun tarafından 5 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Hustun

Hustun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Halil ustun
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    2009 dizel matrixim var yeni aldım. Yakın bir zamanda zincir sesi geliyor diye sanayide tanıdığım ustama triger zincirini değiştirtdim. Fakat hala fışır fışır şeklinde ses var. Ayrıca zincir değişiminden sonra yakıt tüketimi arttı. Matrixi olanlar yorum yapabilirmi. Birde arabanın muhtelif yerlerinde en ufak sürtmede hemen paslanmalar oluşuyor. Boyası çok zayıf gibi. Sizde durum nasıl.

2. cenker_baba

cenker_baba Guest

Forumda bildiğim kadarı ile matrix bende var aracınız kaç km de bende de bazı paslar mevcut takilmiyorum ben onlara

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. cenker_baba

cenker_baba Guest

Bir depoda kaç km yapıyorsunuz

4. Hustun

Hustun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Halil ustun
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Merhaba yakıt tüketimini ölçmedim yarın bunu litre olarak netleştireceğim ama yaklaşık 0.230 kr. Yakmaya başladı. Önceden yaklaşık 0.190-0.200 arası yakardı. aracım 190.000 km.de. zinziri değiştireli daha 5000 km. oldu. ama hala ses var. Arabayı etek altı yeniden boyatacağım. Paslanmayı nasıl önleyebilirim. Boyattıktan sonra boya koruma faydalı olurmu. Birde gösterge dış plastiğinde su izi gibi izler var ve çıkmıyor sanırım içeriden. Bu plastik göğüs çıkmadan değiştirilebilirmi? Bu arada daha önce farklı markalarda avrupa arabalarım oldu. Ama bu arabam yola yukarıdan bakışı, gücü, atikliği ve iç hacminin çocuklar için ferah oluşu, ayrıntıları anlamında hakikaten iyi. Yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkürler.

5. cenker_baba

cenker_baba Guest

Bende full şehiriçi ve klimali 23 kr yakıyorum total yakıt ile bendede var o gostergedeki iz boya konusunda fikrim yok ileride bende rutin için vericem. Boyaciya

6. Olimpus37

Olimpus37 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Maykıl daglıs
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Triger zinciri gibi 10 yıl garantili parçaları sanaide değiştirmeyiniz. Mutlaka servise götürüp arıza tespiti yaptırdıktan sonra altarnatif tamir yöntemleri aranmalıydı.

7. Hustun

Hustun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Halil ustun
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Aslında önce servise götürdüm. Serviste Trigerin değişim zamanı geldiğini söylediler. Fakat uçuk bir rakam söyleyince yarı fiyatına, parçayı kendim alarak ustalığını sadece yaptırarak değiştirtdim. Ses konusunu bir daha götürüp göstereceğim anlaşılan.
    Anladığım kadarı ile yakıt değerleri normal (fethiyede ikamet ediyorum ve klima sürekli açık) cenk bey ve olimpus37 Cevaplarınız teşekkürler. Hayırlı Bayramlar.

Olimpus37 bunu beğendi.
  8. Salvodorcu

Salvodorcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad Soyad:
    Ata Öz.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    genelede o ses yasını almış hydai lerde oluyor
    benım getz 148bınde bendede ınceden var

9. Hustun

Hustun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Halil ustun
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Anladığım kadarıyla zincirin kendisinden değil o ses zira zinciri daha yeni değiştirdim.Dediğiniz gibi km. Arttıkça oluşuyor.

Bu Sayfayı Paylaş