LPG KABLO

Triger Zincir Sesi

'İ10 Forum - Club' forumunda sarı arıza lambası tarafından 29 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. sarı arıza lambası

sarı arıza lambası Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Selamlar hayırlı kandiller,
    19800 km de benzinli i10 dan rölanti devrinin çok az üzerindeyken çok çok hafif zincir sesi duyuluyor. 3. bakıma girdikten sonra usta kesildi dedi fakat ben kulak verdiğim zaman yine çok hafifçe duyuyorum. Daha önce hiç triger zincirli araç kullanmadım. Normal mi bu olay? Sizde durum nasıl?

2. sarı arıza lambası

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Tekrar selamlar,
    Sıfır yanıt olması beni üzdü fakat google'da bu problemi aratan arkadaşlara yardımcı olması amacıyla konuyu güncelliyorum.
    Bu sefer Kayseri inoto hyundai servisinde aracı gösterdim. Zincirde problem olduğu tespit edildi. Garantiden değişeceklermiş. Daha önce birkaç i10'da da başlarına gelmiş. Kronik bir problem seviyesinde olmasa da galiba bazı seri araçlarda var bu sorun. Neyse ki ücretsiz değişim olacakmış. Gelişmeleri tekrar buradan aktarırım.

diabolic ve hyundailover bunu beğendi.
  3. laminor.gorkem

laminor.gorkem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Görkem Kına
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Merhabalar benim aracim 2016 i10 style, manuel vites. Bazen bir ses duyuyordum ama bu sesi tanimlayamiyordum. Ama sanırım su an ayni dertten muzdaripmisiz onu anladim. Ben bu sesi arac rolantideyken de duyuyorum. Hareket halindeyken de duyuyorum. Metal sürtme sesi gibi aracin kaputunu acip baktigimda motorun sol tarafindan geliyor gibi hissediyorum. Daha önce cok az duydugum ses su an acikca duyuluyor. Biliyorum cok eski bir mesaj ama cevap verirseniz sevinirim. Bana kac liraya mâl acaba?

diabolic bunu beğendi.
  4. sarı arıza lambası

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Kemal Aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)

Merhaba,
    Kusura bakmayın buralara çok bakamıyorum. Bildirim de gelmiyor.
    Şöyle yapın. Rolantide 2000-3000 devir civarlarında veya arabayı yokuştan aşağı viteste salarken, devir de yükselirken, şır şır şır diye düzensiz bir ses geliyorsa zincirdir. Benim araç 2014 ve bir defa bakım kaçırmasına rağmen garantiden değiştiler.

diabolic bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş