LPG KABLO

Toyota Markası

'Diğer Markalar' forumunda Marmaramar tarafından 1 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    4 ay 2009 corolla sahibi oldum, 1.6 tam otomatik idi. Özellikle motor şanzıman olarak çok hoşuma gitti, diğer kısımlarında da göze batar bir yamuk yoktu. Bizimkilere tavandan basık gelince satıp genişlettim aracı.

2. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Konu Toyota ise benim aklıma ilk IŞİD geliyor :D
    Kesinlikle katılıyorum. Benim Hyundaiye saygım altimda nelere nelere katlanan accentim ile başlamıştı.

fatihsevim bunu beğendi.
  3. kankiii

kankiii Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    99
    Ad Soyad:
    oğuzhan
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    kim demiş toyota diye reno 12 en sağlam araba neden mi? beyni bozulmaz abs arıza yapmaz esp bozulmaz turbo yakmaz sensörler bozulmaz varmı ötesi:D:D:D:D

4. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    toyota eskı donemde ve yenı donemde kullandım eskı donemdekıler cok saglam bir aractı ama donanım teknolojı acısından zayıftı.sımdı ıse teknolojı ıyı safhada ama kalıte bıraz zayıf.

köy yerınde yenı corolla 10bın kmde gacur gucur sesler getırmeye camlar acılır kapanırken otmeye basladı
    servıse gıttık sorduk acıkcası kendılerı de soyledı bıraz narın arabalar dıye.
    eger sert ve guclu kavramı varsa onu kafanızdan sılın ama kalıteden bence odun vermezler narınlık ıllakı olası bır durum teknolojı arttıkca fıyat artmasın dıye kalıteden kısıyor her marka.

5. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Benimde aklıma land cruiser ile 2 teker üzerinde giden araplar geliyor:D

VVadam bunu beğendi.
  6. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Efsane kasa mitini çökertmiş olduk böylece..

7. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    1995 2001 yılları arasında kıbrısta okudum ben 10 tane e 30 değiştirdim ev arkadaşımda corolla vardı 1.6 xei o araba neler çekti ne yarışlar ne sıfırlar ne patiler gelincede yıllarca kardeşi bindi... arabayı yakın zamana kadar hala görüyordum ,yaşıyor yaşlı bir amca biniyordu...

8. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Son düzenleme: 13 Ocak 2018
  9. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Babamda kedi gözü kasa vardı şu hiç tutmayan kasa :D 1.3 motor düzde gitmez yokuşta cekmez direksiyon dönmez ... Allah'ı var motor sağlamdı ama bir cacık olmazdı. Sattı kurtuldu lanet etti Toyota'ya. Huzur Kia'da canavar maşallah:D

emrex ve Roadrunners bunu beğendi.
  10. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bir tanıdığım ameliyat olacaktı. ameliyatı yapacak doktor %10 ihtimalle böbreği kaybederiz, %1 ihtimalle hastayı kaybederiz dedi.

sonra arkadaşım olan başka bir doktora bu istatistikten bahsettim.

"%1 değil binde 1 olsa bile, o kişi sen olursan, istatistik senin için %100 olur" demişti.

otomobil konusunda da bu durum aynı, arıza sizin başınıza geliyorsa, istatistik sizin için %100 olur.

sipartacus, Emre, emrex ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Eniştemde 1985 Corona vardı. 2013 de sattı. O zamana kadar motoru hiç işlem görmeden kullanılmış. Saat gibiydi. Zar zor sattırıp, 2005 model 1.3 otomatik admire aldırmıştık.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Size hak veriyorum.Bir marka sizi hayal kırıklığına uğrattığı zaman kimse size o markayı sevdiremez.Benim için Fiat öyle bir marka mesela fakat sizin yaşadığınız bence aldığınız model veya motor kaynaklı.Anlatmaya çalıştığım bazı otomobil firmaları hep sıkıntılı otomobiller yapar, bazı firmalar ise bazen bir modelinde veya motorunda çok kötü çuvallar.Her markada bu vardır. Genele bakmak gerekir.Toyota benim tercih olarak halen ilk 5 markam arasında.Nedeni ise 12 yaşında Toyota Verso aracımın tık etmemesi.

deza ve Halil bunu beğendi.
  13. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    insan bir haksızlığa uğradığını hissediyor, kötü bir durum.

14. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Toyota nın ayrıcalığı üretim sistemleri ile başlıyor...
    En başta yalın düşünce yalın üretim yalın yönetim gibi gereksiz faaliyetleri sistemleri içerisinden arındırmakla başlıyorlar...
    Toyata kültürünü oluşturuyor...
    Akabinde bu çekik gözlü kardeşlerimiz düzen tertipi çok severler... 30 sn içersinde aradıkları her çeşit takım taklavat ne gerekiyorsa ellerinin altında bulundurmak isterler buna da 5S derler...
    Sonrasında bu insanlar istatistik tekniklerini farklı şekilde kullanırlar... 5N-1K gibi yada ishikawa vs. gibi sorunları bulan yöntemler...
    Sonrasında bu adamlar toleransları daraltarak 6sigma hedefine ulaşmayı amaçlarlar...
    Sonrasında bu çekik gözlü kardeşler poke yoke denilen sorunun olduğu olacağı bölgeyi proaktif olarak kontrol etmeyi severler üstelik sahada...
    Sonrasında bu çekik gözlü kardeşler yüklü yatırımlar ile değil küçük ama sürekli gelişim ile adına KAİZEN diye dünyaya gelişim tekniğini benimsetirler...
    akabinde sipariş sistemine iç müşterilerin nasıl olması gerektiği düşünülür ve itme sistemi mi olsun çekme sistemi mi olsun derken Kan-Ban kartları ile bir çok yerde olduğu gibi çekme sistemini uygularlar...
    Just in Time dedikleri tam zamanında üretim... yani istenilen malzeme istenilen zamanda istenildiği miktarda olacak şekilde felsefelerini edinmiş olup müşteri kırmızı arabaya binmek istediğinde al buyur kırmızı araba diyebilecek durumu amaçlamışlardır...
    Toyota yada benzer şirketler...
    Farkları budur...
    Bunları yapınca bir bakıyorlar ki 1 milyon km motorlu ürünler, kırılmayan pistonlar, uzun ömürlü süspansiyonlar vs vs vs vs vs. ortaya çıkıyor...
    Sonra, sonrası ne olacak efsane olmuş oluyor...

Kısaca Toyota bir düşünme sanatıdır... En iyi durumu hedeflemek içindir... Endüstri ve Sanayinin temel taşlarından birisidir... Toyota başlı başına bir yöntemler zinciridir...

Dip Not:
    Toyotanın iyi aracı vardır kötü aracı vardır bunu bilmem kişinin beklentisi ile alakalıdır neticede...
    Bahsetmiş olduklarım üretim ve yönetim kültürleri ile ilgilidir...
    Toyotanın farkı buradan gelir...
    Yoksa yağ eksiltmiş yağ çoğaltmış, otomatikmiş manuelmiş beni bağlamaz...

Haydi kolay gele...

Roadrunners ve erenuzel41 bunu beğendi.
  15. semih24

semih24 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    semih kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Toyota zaten dizel motor yapmayı beceremiyor.
    Japonlar atmosferik benzinli motorda daha başarılı.
    Japon aracı alacaksanız kesinlikle benzinli olmalı.

erenuzel41 bunu beğendi.
  16. marvel

marvel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ahmet Ak
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Bir marka soyle kotu boyle kotu demek eziklikten baska bir sey degil. toyotaclub wv clublerinde de audi kotu merso kotu yazmislar. Anlayan anladi sanirim. iyi pazarlar herkese.

17. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

eziklik lafını anlayan anladı, saçmalamış oluyorsunuz.

konuyu doğru düzgün okuyun, kimseye haksız yere ezik demeyin.

başka arkadaşlar bir sürü şey yazmışlar, onların yaşadıkları da doğrudur, ama ben başıma geleni söylüyorum, duyduklarımı değil yaşadıklarımı kanıtlarıyla anlatıyorum,
    bu yazdıklarımla bu markanın hala iyi bir marka olduğunu savunmak asıl ezikliktir.

1.4 d4d motorlar yağ yakıyor, yaklaşık 8 yıldan beri bütün seriler yakıyor, avrupada servis aracı çağırıp motor bloğunu değiştiriyor, türkiyede turboyu değiştiriyor. her ikisi de işe yaramıyor, yağ yakmaya devam.

mmt şanzımanlar insanı öldürecek kadar arıza yapıyor, yetkili servis garanti kapsamında olsa bile 4000 lira para istiyor arızayı çözmek için. sonra 50 binkm sonra aynı arıza yine oluyor.

bahsettiğim şeyler konfor arızası değil, insanı yolda bırakan, yüksek tamirat bedelleri ortaya çıkartan aracın en önemli parçaları.

bu arada toyotada mühendislik ve yöneticilik yapmış yakın arkadaşlarım var, müşteri algısıyla fabrikanın içindeki algı çok farklı, adamlar arızaları bile bile üretime devam ediyor. yaptıkları revizyonların işe yaramadığını biliyorlar. biz de burada hyundai kullananların toyotaya kötü demesinin eziklik olduğunu konuşuyoruz.

d4d'nin yağ yakma sebebi: motor silindiri honlama hatası.

motorun honlanmasını kontrol edemeyen, etse bile arızalı parçaların bilebile tüketiciye ulaşmasına sağlayan marka nedir? efsane

Unicorn ve umutd07 bunu beğendi.
  18. aibülü

aibülü Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    732
    Ad Soyad:
    sercan arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Babamda 2007 o zamanın yeni kasası 1.4 d4d var.200.000 km ye geldi.bir araba nasıl hor kullanılırsa öyle kullanır.yazın fındık taşır kışın ormana gider.he bakımlarını istisnasız 10.000 km bir yaptırırız.ne yağ yakma ne başka bir tek arızasını görmedik.7 yıldırda bizde.sadece kendi kullandığımız toyotaya bakarsak bizim için efsane araç.kendi kullandığım araç i20 9000 km de baskı balata değiştirdi (garantiden) şimdi bu yaşadığıma bakarakta hyundai kötü diyemem.bir kaç kişinin araç ve servis ile yaşadığı sorun markayı ne iyi ne kötü yapar.halil beyin araç ve servis ile ilgili yaşadıklarını anlama imkanımız yok.onun gözünde bitmiş bir araç ve marka.kendince haklıdırda.bazı yorumlarda toyota dizel araç yapamıyor gibi yazılar vardı.kendi aracımıza bakınca gayette yapmışlar diyorum.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Çalıştığım şirketin en sağlam arabası, en eski arabası 12 yıllık Toyota Hilux.
    400k yol yaptı ama hala maşallahı var. Şantiyede toz toprağın içinde her yerde kullanıyoruz ağır malzeme taşıyoruz ve maalesef bizim çocuklar düz yolda bile hor kullanmayı başarıyorlar. Bu yüzden diğer araçlarımızın çoğu çok erken dağılıyor. Ama Hilux halen keyif veriyor kullanırken.

Ailede 4 yıldır OV Toyota Yaris kullanan var , sıfır hata ve sıfır şikayet ile kullanmaya devam ediyor. Bundan dolayı ben de eşim için Yaris'i gönül rahatlığı ile aldım.
    Çevremde duyduklarım da genelde böyle.
    Honda gibi Hybrid teknolojisini 20 yıldır geliştirip üretiyor adamlar.

Sorunsuz araba deyince duyacağınız 2 marka honda ve toyota oluyor.

Ayrıca bazı arızalar birçok markada benzer olabiliyor. Mesela geçen ay bir akrabam 2.el Mitsubushi Colt aldı aktüatör arızası yaşadı ilk gün.
    Garanti kapsamında yapılmadı, 2000 tl civarı bir ücrete aktüatör değişti. Tabi ben peşin peşin bu arızayı yaşayabileceğini söylemiştim , ama bilerek aldı. Fiyatları zaten nispeten uygun oluyor bu araçların. Şimdi de kendi düşen ağlamaz misali şikayet etmedi bu durumdan. Kendisine tecrübe olduğunu kabul edip arabayı kullanmaya devam ediyor. Başka problemi de yok zaten.
    Duygusal değil mantıklı yaklaşıyorum diyor.
    Ben bu tarz kronik arızası olan araçları bile bile almayı tercih etmiyorum. Tabi her insanın düşünce yapısı farklı , saygı duymak lazım.

Daha önce forumda yöneticiler bu siteden hyundai için link vermişti, marka değer sıralamalarına bakabilirsiniz. Birçok sektör için sıralamalar mevcut.

http://interbrand.com/best-brands/best-global-brands/2017/ranking/

http://interbrand.com/best-brands/best-global-brands/2017/ranking/#?listFormat=ls&filter=Automotive

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @Halil Yalnız yarı otomatikleri hepsi öyle, Toyota'ya has bir durum değil, doğası gereği balatası bitiyor, aşırı trafikte ısınıyor, vites geçişlerini hissetiriyor.

Bu Sayfayı Paylaş