10 Kasım LPG KABLO

Toyota Markası

'Diğer Markalar' forumunda Marmaramar tarafından 1 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Toyota markası halk arasında arabalarin en iyisi.Asparagas yalan kulaktan dolma bilgiyle en az arıza yapan araç falan seçiliyor.Nihayetinde bütün markalar aynı tip motor ve yürüyen aksam kullanır.Toyota da arızalanır hyundaide.Burda toyotanın ne ayrıcalığı var bilen varsa yazabilir mi

2. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Forum içerisinde bu tür bir konuyu hatırlayamadım. Herkes birşeyler söyler. Kim ne derse desin, En iyi araba altındaki arabadır. İmkan meselesi.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrex, umutd07, isaslan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    O algı şu 90lı yıllarda üretilen corollalar ve meşhur pickupları sayesinde oldu.

umutd07, tekosis, isaslan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. branta

branta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Evde auris var, yakin zamanda getz de aldim. Aurise 5 yildir biniyorum. Auristen once i10 kullandim 2 yil kadar. Hyundai markasina olan sempatimden dolayi getz aldim lakin facebook sayfasinda sorunlari gordukce gozum korkmaya basladi insallah basimiza is gelmez :)

Bu arada arada auriste 5 senede sadece bir amortisor patlattim o da malum toyota uretim degil :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

isaslan bunu beğendi.
  5. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Halk arasında böyle bir efsane dolaşıyor evet. Şuan 99 Corolla kullanıyorum hani şu pörtlek göz olanlardan halk arasında mühendisi intihar eden kasa diye de geçer :) arıza yapmaz deniyor. Evet inceledim arıza yapmaz tabi arıza çıkartacak elektronik aksam yokki:D bagaj açma bile telli elektrikli aynaları bile yok bitane airbag var oda arıza yapmasın bı zahmet:)
    Halk yücelte yücelte 95 corollaya Elantra xd2 parası istiyorlar. Verirmiyim? Tabiki hayır. Bende mecburiyetten biniyorum zaten suan:)

VVadam, umutd07 ve isaslan bunu beğendi.
  6. isaslan

isaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    ismail aslan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arıza yapmaz tabi toyota
    Eğerki bakımını zamanında yaparsan. Sağıyla soluyla ilgilenirsen ne marka olursa olsun tabiki yapmaz. Ama her arabanın da bir kronik sorunu vardır. Mesela eralarda immo anteni, fiatın 1.4 motorunda yağ yakma, skoda octavia da trim sesi gelmesi hemde göğüslükten. Opel in 1.4 motorunun piston kırması gibi gibi. Geçen yıl bi toyota auris vakası vardı. Hanım ablamızın başından geçen. Aracın motorunun patlayacağına dair bi rapor almıştı yotubede var. Elektronik iiinde olduğu gibi buda "birazda şans işi""

7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    günümüzde otomotiv endüstrisi ve pekçok sanayi dalında kullanılmakta olan kaizen, 5S, SPC, FMEA gibi kalite tekniklerinin baş mucidi japonlardır bu kalite teknikleri sorunsuz ve zarar etmeden ürün üretmeye yarar. Sadece toyota değil bütün japon otomobilleri genellikle az problem çıkartır problem çıkartsada bunlar genellikle ufak tefek şeylerdir. Ama bu gidipte bir japon otomobili alıp kişinin kendi şansına daha bayiden çıkmadan motor indirmeyeceği manasına gelmez nitekim birde şu vardır ki japonya da yaşamadığımız için japon malı otomobilin satış sonrası hizmetleri yani garantisidir servisidir bunlar Türkiye de büsbütün rezalet bir biçimde karşımıza çıkabilir.

mesela italyanlar genellikle hızlı ve yol üzerinde güçlü olan otomobilleri üretirler Ferrari, Lamborghini, Maserati, Pagani vs. gibi markalar hep italyandır. Ancak Fiat palio da italyandır o kadar hızlı değildir, Alfa romeo gibi bir markanın satılan her iki otomobilinden birisi mutlaka problemlidir bunu nereden söylüyorum ? çünki piyasa araştırma sonuçlarına baktığınızda Alfa nın yüzde 50 lerde olan bir problem yüzdesi vardır ancak alfa romeo ların sürüş zevkinin yüksek olduğunu söylerler lakin italyandır, Mazda ise problem yüzdesinde yüzde 5-10 lardadır çünki japondur:). Piyasada binilebilecek alman markası iki tanedir birincisi Mercedes-Benz ikincisi ise BMW dir diğer alman üretimi otomobillerin hepsi birbirine çok yakın özelliklere ve aynı problem yüzdelerine sahiptir bence.

demekki problemi az olsun istenirse japon malı yada benzer felsefe olan güney kore tercih etmek idealdir. Kalite aranıyorsa Mercedes yada BMW şarttır. Sürüş zevki olarak italyan malı derim. Diğer markalar ise ortalamadır ne çok iyi ne çok kötüdür bence.

isaslan bunu beğendi.
  8. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    aracın kalitesi hor kullanıldığında meydana çıkar. türk kullanıcıların çok büyük kısmı aracı narin kullanır, bence bizim ülke sorunsuzluk belirlemede kıstas bir ülke değil.

VVadam ve isaslan bunu beğendi.
  9. joy_ride

joy_ride Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,469
    Ad Soyad:
    Murat GÜRBÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Birazda japonların yaptıkları alet edavatlar sağlam olduğu algısı yaratıldığı için ilgi duyuluyor bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. branta

branta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Toyota sorunsuz mudur? sorunsuza yakindir bunu o oyle bu boyle dedi demeye gerek yok uluslararasi arstirmalara bakarak rahatca gorursunuz. Satis sonrasi nasildir toyota ta? Bircok markaya gore hala daha iyi.
    Asil soru su olmali ki, hyundai nin yeni araclari toyota kadar sorunsuz mudur? Bunun tartisilmasi gerekiyorum bence. Hyundainin İ serisi ile birlikte bir vizyonlarinin da sorunsuzluk oldugunu biliyorum cunku.

Bu arada "made in japan" in espirisi de sudur, devlet ulkede uretilen urunlere bir standart koymustur. Japon markasi olup disarida uretilene degil bizzat ulkede uretilip ithal edilenlere. Bu yuzden japonyada uretilmis urum alirsaniz sorun ihtimali daha azdir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bana göre en dandik araba yapan markalardan birisidir.

1.4 dizel toyota motoru sürekli olarak yağ yakmaktadır, yurtdışındaki 1.4 dizellere motor bloğu değiştiren toyota türkiyede sadece turboyu, vakum pompasını değiştirmektedir. türkiyede yağ eksiltmeler devam ediyor. yetkli servisin "aslında 1,4 litre yağ ile motor yeterince korunuyor, eksiltmesine aldanmayın, birşey olmaz" dediği markadır. bu arıza birçok dilde servis bülteni ile duyurulmuştur. ayrıca toyota bir video da hazırlanmıştır. yani öyle şehir efsanesi değildir, tüm dünyada bilinen, toyotanın nasıl yağ yaktığının toyota tarafından kanıtlandığı bir durumdur.

toyota mmt şanzıman tam olarak arıza makinesidir. şanzıman aktüatör motoru ömrünü çok kısa sürede bitirmektedir.(60-70 bin kmde). yetkili servis garanti kapsamında olsa bile çoğu zaman bu arızayı garantiye sokmaz. arızanın çözüm olarak 4500tl'ye komple aktüatör bloğunu değiştirmek ister. başka bir çözüm bulunmaz. mmt şanzıman arıza yaptığında yolda bırakır, ya da siz 110-120 hızla giderken kendisini boşa atar. o zaman sadece fren pedalına basabilirsiniz. acemi bir sürücü için ölümcül bir arıza olabilir.

bu arızalar karşısında yetkili servisler neredeyse hiç yardımcı olmamaktadır. türkiyede birçok kazanılmış dava var, insanlar arabayı iade edip parasını geri alıyor. hyundainin hiçbir modelinde buna benzer arızalar olmaz.

zaten toyotanın ne olduğu ortaya çıktı. sıfır fiyatları piyasanın en yükseği olan toyotalar ikinci elde sürünüyor. şimdi en ucuz ikinci el dizel otomatik araçlar toyota markadır. insanlar ikinci elde eskisi gibi değer vermiyor.

8 aydır toyota kullanıcısıyım, şunu bir satayım, bir daha ikinci el fiyatlarına dahi bakmam.

şimdi "öyle böyle demeye gerek yok, uluslararası araştırmalar toyotanın sorunsuz olduğunu söylüyor" diyenler aynen devam etsin. toyotanın sorunsuzluğu hyundai'ye yapıştırmayın, hyundai o kadar kötü bir marka değil.

emrekibar, emrex ve umutd07 bunu beğendi.
  12. Evren Arvas

Evren Arvas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    Evren Arvas
    Yaşadığınız Şehir:
    65-VAN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Gece Gündüz 7/24 3-5 şöför 3 vardiye aracımızı stop etmeksizin(oda şöförlerin ne kadar kasap olduklarına inanamazsınız dünyadan haberleri yok)kullandığımız toyota 2010 hılux pickup 450 binde turbo değişti oda ses balans yaptığı için inanın sadece yağ değişimi için sanayiye giderdi....her binişimde sanki sıfır arabayla geziyormuşum hissi veriyordu...öyle bir çekişi ve süratı vardıki olay yerine bütün ekiplerden önce ben giderdim..mıtsubsihi l200 de 2010da sıfırdan alıp perte çıkardık o tadı alamadık..kendi 97 gli corollamdaki o seriliği o segmentte hiç arabada görmedim..abartmıyorum

13. Evren Arvas

Evren Arvas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    Evren Arvas
    Yaşadığınız Şehir:
    65-VAN
    Araç Modeli:
    hyundaide fena değildir tabi :)

14. Evren Arvas

Evren Arvas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    Evren Arvas
    Yaşadığınız Şehir:
    65-VAN
    Araç Modeli:
    japon belki alman kadar konforlu sağlam yakışıklı değlidir ama çok nadir sorun çıkararır arıza lambası yakar..

15. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    90lı yıllarda en iyi sedanlardan biribi yapmış olabilir,

şimdiki pick-up da çok sağlam olabilir ama türkiyede en çok satan sınıflardan olan C sedan ve C HB modelleri resmen tüketiciyle dalga geçiyor.

bir araba düşünün hem aşırı yağ yakıyor hem de şanzımanı sorunlu. daha başka sorun aramaya gerek var mı?

zaten ben toyotayı satarken mutlaka toyotanın dünyanın en sağlam arabası olduğuna inanan birisine satacağım. adama arızaları söyleyeceğim ama dediklerim adamın bir kulağından girecek diğerinden çıkacak. ;)

emrex ve umutd07 bunu beğendi.
  16. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,947
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    önceki aracım milenyum accenti almadan önce baya araç aradım toyota efsane kasaları güzel ondan bulmuştum piyasa fiyatıydı ama araç temizdi xli paketti galiba sadece ön iki cam elektrikli başka hiçbir özellik
    yoktu bu beni caydırdı dayılarımın ikisindede yumurta kasa accent vardı ve sorunsuzdu bende milenyuma yöneldim milenyum en fülünü gp paketi alacağım toyotanın 1500 tl aşağısına aldım. aracıma 4 sene bindim benzin pompası 2 kere aks kafası ,rot rotil motor kulağı üst kapak gibi masraflardan hariç hiç bir masrafım olmadı.
    diyeceğim o yıllarda benzinli motor olarak ikiside sorunsuz iç trim aksamı olarak toyotanın iç aksamı kaliteli ve ses yapmıyor
    ama günümüze bakarsak hyundai çıtayı yükseltti sorunsuzluk hyundai de devam ediyor.
    bi ara toyotoya baktım bu mmt şanzıman çok ünlüymüş :) hangi aracın otomatiğiyle manueli nerdeyse aynı fiyat olabilirki ve yolda bırakmalar yoğun tarfikte hemen ben yoruldum diyen araç olabilirmi olmuş:)
    benim görüşüm.

Evren Arvas bunu beğendi.
  17. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    şu ae101 ler olmasa memleket toyotayı tanımayacaktı bile güvenlik donanım kalite sıfır ama niyeyse millet çok sevmişti

Unicorn ve Evren Arvas bunu beğendi.
  18. Evren Arvas

Evren Arvas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    Evren Arvas
    Yaşadığınız Şehir:
    65-VAN
    Araç Modeli:
    Dünyada en çok Toyota nerde derseniz? Cevabı Japonya değil Suriye olurdu heralde....Dikkat ettinizmi suriyede bütün silahlı güçlerin silahlı örgütlerin herkesin altında Toyota Pıckup var...başka marka yok hepsi ama hepsi Toyota pickup üstünde uçaksavar :)

isaslan ve Unicorn bunu beğendi.
  19. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Motor ve yürüyen aksam her aracta aynı sekil imal ediliyor.Burda toyotanın ne ayrıcalıgı olabilirki.Söylenti olmus halk arasında yoksa reno neyse toyotada odur.Sekil olarak hyundaiye benziyor.Yeni corolla ile hyundai accent blue birbirine baya benziyor.Biri birinden esinleniyor hangisi bilmiyorum

Evren Arvas bunu beğendi.
  20. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

çoğu firmanın parçaları ortak ya da çok benzer. dediğiniz gibi parçalar arasında çok çok fark yok.

ama firmaların tüketiciye davranışı her firmada farklıdır. örneğin çok eleştirilen vw firması dsg şanzımanın arızalanması durumunda çoğu zaman iyi niyet garantisini devreye sokmaktadır. 8-10 bin liralık arızayı 1000-1500tlye yapabiliyor.
    toyota iyi niyet garantisi hakkında hiçbirşey bilmiyor gibi davranıyor. ayrıca oem fiyatı 60-70 dolar olan bir aktüatör motoru değiştirerek çözebileceği arızaya 4500tlye tüm sistemi değiştirmek istiyor.bu arıza toyota yetkili servis çalışanları tarafından "kronik arıza" olarak isimlendiriliyor. neresinden baksanız rezalet.

Bu Sayfayı Paylaş