LPG KABLO

Temiz Orjinal 1.4 Crdi I20

'İkinci El Satanlar' forumunda artiz41 tarafından 25 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. artiz41

artiz41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    erol
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Son düzenleme: 25 Mart 2017
    esef bunu beğendi.
  2. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayırlı satışlar.
    Merak ettiğimden soruyorum yanlış anlamayın ; plakayı neden gizleme ihtiyacı duydunuz ?

Ben araç bakınca plakası kapalı olanları vardır bir problemi diye pas geçiyorum.
    Ama bir sebebi olduğunu düşünüyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cenker_baba, Bgc71 ve birolkeser bunu beğendi.
  3. cenker_baba

cenker_baba Guest

Bende plaka gizli ilanları pas geçerim bir ayıbı varki kapatmış derim içimden

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

deza bunu beğendi.
  4. blue_crdı_balkes

blue_crdı_balkes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    süreyya
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Aynen bende pas gecerim

cenker_baba ve deza bunu beğendi.
  5. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Herkesin kolayca ulaşabildiği bir sitede plakayı ben de açık bırakmam. Neler duyuyoruz... Merak eden arar kendini tanıtır. Sorgulamak isterse şase numarası verilir... Diye düşünüyorum. Zaten plakadan yapılan sorgulama sağlıklı olmuyor...

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Herkesin kolayca ulaşabileceği siteyi geçtim de aracı park ederken veya trafikte dolaşırken ne yapıyorsunuz merak ettim açıkçası.

Bu arada plakasını gizleyen adamın telefonda şase numarasını vermesi de aklıma yatmadı ama, neyse ...

ekremce bunu beğendi.
  7. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Geçmişte bununla ilgili birşey okumuştum. Adamın arabası baya hasar kayıtlı. Arayan birisi plaka istiyor sorgulamak için. Sahtekar da siteden aynı arabadan bitane buluyor. Onun plakasını veriyor. Dikkatsiz alıcı da sanıyor ki hasar kayıtsız diye gelen mesaj baktığı araca ait. Olmaz diye birşey yok...

8. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yani yazdığınızdan şunu anlıyoruz özetle :

Sen plakan açık ilana koyarsan, sahtekar birisi senin plakanı not edip başka birisine temiz plaka amaçlı verebilir. Aslında kendimize bir zararı yoktur , sadece başka bir araç için ve başka alışverişler etkilenmesin diye düşünülmüş mükemmel bir düşünce midir ? Merak eden arayıp öğrenir diyorsunuz. Peki benim plakam kapalı ve sahtekar adam (madem bu kadar nitelikli bir sahtekar) beni aradı alıcıyım dedi plakamı verdim kendisine , hatta şese numaramı da verdim (sizin söylediğiniz gibi). Bu sahtekar tekrar plaka bilgilerimi ele geçirmiş oldu ve 3. şahıslara peşkeş çekmeye başladı. Hani engel olacaktım ? Olamadım işte yine ... Hani bu kadar mükemmel zihniyetli bir toplumuz ya...

- Bu durum benim aracımı, benim plakamı , benim satışımı nasıl etkiledi ben hala anlamadım.
    - Benim plakam da hasar kayıtlı ise , sahtekar adam da boşuna kürek sallamış oluyor.
    - Benim plakamı evimin önünde iken almasının önüne nasıl geçeceğim peki? Trafikte iken nasıl gizleneceğim ? Çünkü herkese açık , adam sadece siteden değil de yoldan geçen birinin de temiz diye plakasını verebilir değil mi? Bunu düşünecek sahtekar adam çok daha kolay ve basit yöntemler ile plaka bulabilir.
    - Adama plakayı verdi diyelim. Adam sorgulayınca temiz çıktı , araç başına gidince alacağı arabanın plakasına hiç mi bakmayacak ? Hadi diyelim gözleri kör oldu bakmadı böylece satın aldı. Buradaki suçlu kişi arabasını plaka açık ilana koyan kişi mi oluyor ?

Yazdıklarınızı anlamaya çalışıyorum. Ama inanın kafama yatmadı, kusura bakmayın.

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  9. oguzcalik

oguzcalik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    229
    Ad Soyad:
    oğuzhan çalık
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    bence plakayı kapamak mantıklı mesala ben 41 plaka görünce direk pas geçiyorum.

10. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Böyle ihtimallerle hiçbirşeye engel olamazsınız zaten. Çünkü güzel ülkemizde yapılmayacak bir sahtekarlık yok. Bir plakayı yolda görmek var bir de oturduğun yerden ulaşmak. Neden hırsızın sahtekarın önüne sereyim ? Siz ilan verdiğinizde ehliyet ruhsat ikametgah fotokopinizi de koyun ilana o zaman. Nasıl olsa plakadan bir sekilde ulaşır . Kötü niyetli bir kişi plaka kopyalamak için yolda aynı araçtan mı arar yoksa ilan sitesine mi girer? Kendi çapında bir önlem olarak ta plaka kapatılabilir dediğiniz gibi birseyleri saklamak için de... Ben çok önemli bir durum olarak görmüyorum. Mesela ben aracımı satcak olsam kapatırım çünkü aracımda değisen boya yok ama eski plaka aldığım için 1000 lira hasar kaydı görünüyor. Şaseden sorgulanması gerekiyor. İsteyen kapatır isteyen kapatmaz önyargıya gerek olmadığını düşünüyorum o kadar ;)

Samuera bunu beğendi.
  11. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    - Böyle ihtimallere engel olamazsınız diyorsunuz hemde plakayı kapatalım diyorsunuz ? Düşüncenizi halen anlayamadım ?
    - Aracınızı ilana koyarken , sahtekarın önüne sermiş gibi hissediyorsanız evinizin önüne park ederken de aynı durumu hissediyor olmanız lazım mantıken. "Plakam açık ,eyvah !" paranoyası yaşıyorsanız bilemem orayı.
    - Adamın yolda geçen aracın plakasını alması ile siteye girip araştırıp aynı aracın plakasını araştırması aynı çabanın örneğidir. İkisine de oturarak yapabiliyor. Sen plakanı gizlesen de o yine plaka bulabilecek emin olabilirsin. Oturarak da bulur yürüyerek de pencereden bakarak ta... Zaten siz kendiniz söylediniz , adam sizi arasa söyleyeceksiniz hatta üstüne şase bile vereceksiniz ? Nerde kaldı gizlilik peki ? Nedir bu işin mantığı ? Hem gizlilik diyorsun hem detay veriyorsun ?
    - Araç satışında ikametgah vb. yerleşim belgesi istenmiyor bilgilerinize sunarım. Olur da araç satarsanız sakın notere ikametgah ile gitmeyin, komik olur. Konu ile alakası kadar komik olabilir.
    - İlana ehliyet ruhsatı niye ekleyeyim ki , ben ehliyetimi satmıyorum ki arabamı satıyorum. Arabam nasıl görünüyorsa olduğu halinin resmini eklerim ilana. Birşeyleri gizleyip saklamaktan da asla korkmam, neyse mertçe yazarım da söylerim de.
    - Bahsettiğiniz özel durumunuz varsa bunu plakanızı gizleyerek değil de açık açık dürüst bir şekilde ilanda bahsederek açıklayabilirsiniz. İnsanların gözü önünden birşeyleri gizleyerek değil. Zaten takılı olan plakayı görüp onla sorgulama yapıp 1000 lira hasar kaydını görünce sizi direk dolandırıcı olarak düşünecek. Kendi elinizle kendinizi kötü ediyorsunuz aslında. Bu doğru bir davranış değil bence. Neden böyle hep alengirli yöntemlere başvuruyorsunuz anlamadım.
    - Son cümlede söylediğiniz gibi düşünceniz eğer sadece önyargıya gerek olmadığı yönünde ise "Herkesin kolayca ulaşabildiği bir sitede plakayı ben de açık bırakmam" şeklindeki gayet net olan cümleyi kurmazdınız sanırım ,veya o cümleyi düzeltirdiniz ...

Hakan90 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş