10 Kasım LPG KABLO

Tampon Yardim

'Aracın Dış Modifiyesi' forumunda Enzly1722 tarafından 14 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Enzly1722

Enzly1722 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Emre engin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Iyi gunler aracimin on ve arma tamponlarini sprey boyayla boyadim (siyah) isik caktigin zaman parliyor ve ne kadar uzaktanda sıksam iz belli oluyor bilinen bir boya markasi ve nasil yaoicagim hakkinda yardimci olurmusunuZ

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Mat sprey boya almanız lazım bazı markaların mat sprey boyaları var, veya oto boyası hazırlayan nalburlar var onlara sprey kutusunda kendi seçtiğiniz mat bir boyayı sprey kutusuna bastırtarak hazırlatabilirsiniz. Ya da tamponu boyadıktan sonra 2000-3000 grit numara su zımparası ile zımpara yapabilirsiniz.

Bizim burada Çetin boya diye bir nalbur var sırf araba boyası satıyor hepsi yan sanayi araba boyaları. Boya kodunu söyleyince sprey kutusuna 200ml şeklinde basıyorlar spreyin valfinin memesi özel bir meme ve boya da ne kadar sıkarsanız sıkın ince şekilde yüzeye yapışıyor ancak piyasadan aldığım akçalı, marshall, best, polisan vs ne kadar aftermarket sprey boya kullandıysam hepsi az sıksanızda kapkalın löp gibi yapışıp yüzeyi mahvediyor mecbruren 30cm uzaklıktan bir kat sıkıp yarım saat bekleyip ikinci katı sıkmak gerekiyor çok boya gidiyor

paint zoom tabancası almak mantıklı olsa da yine boya kalınlığı ayarlamak için defalarca pratik yapmak gerekli ve sprey kutu boyadan pahalıya gelir bir de tabancanın temizliği var

işin içinden çıkamazsanız bir oto boyacıyla görüşüp boyasını beceremediğiniz parçayı düzelttirebilme imkanınız her zaman mevcut ben zamanında getz in dikiz ayna kapağını mahvetmiştim boyacı söve söve düzeltti iki gün uğraştı:) 200 lira istedi oradan biliyorum:)

Son düzenleme: 14 Kasım 2017
  3. SeçkinTürk

SeçkinTürk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Ad Soyad:
    Seçkin Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bahsettiğiniz akıntı ve baloncuk püskürtme sorunu , Cap (basılan aparat) ve boyanın kalınlığıyla basınç oranının tutmamasından kaynaklanıyor. söylediğiniz markaların hiçbirini tercih etmiyorum (graffiti yaparken). Ülkede en kaliteli diye marshall lar polisanlar 15 20 liradan satılıyor bi o kadar da akıtıyor... halbuki 15 liradan aldığım montana 94 ler 2 kat uzun süre gidiyor ve sıfır akıntı..

Bu Sayfayı Paylaş