10 Kasım LPG KABLO

Taksi Çıkması Araç Alınırmı (accent Era Alındı)

'Sohbet' forumunda AgaBey* tarafından 28 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Öncelikle amasyadan herkeze selamün aleyküm 25 yaşındayım forumu uzun süredir takip ediyorum hyundai hakkında bilgi edinmek ve tüm araçlar için tecrübelerinizden fikirlerinizden faydalanmak için bu konuyu açma gereği duydum konuyu yanlış yere açmışsam ve yanlış uslupla konuşurysam affola uzun süre önce 1993 model Mazda 626 2.0 motorlu aracımızı sattık yeni araç alma niyetindeyiz malum araç fiyatlarıda çok yüksek gönül isterdiki maddi durum iyi olup 0 araç veya yüksek model araçlara binmeyi. Sattığımız aracın fiyatı belli aşağı yukarı üstüne biraz katıp 17 binlira tamamladık bu paraya düşük model brodway tempra doğan vb araçlara binmek istemiyoruz düşük model, tutulan veya tutulmayan araçlarada tabi. Taksi çıkması era bakıyoruz göz atıyoruz içimizde hep eraya binme isteği var :) Bazı taksi çıkmaları çok bakımlı duruyor , bu araçlar alınırmı, alınırsa hangi modeller alınmalı ve hangi paket alınmalı nelere dikkat edilmeli dizelmi, benzinli tüplümü, motor yenilenmiş araçmı, yoksa hala rektefiye görmemiş araçlarmı, motor yenilenmemişse kaç km olmalı, yenilenmişse kaç km olmalı, genellikle mal sahibinden kendi kullanmış olduğu araçlara bakıyoruz sizlerin fikirlerinize önerilerinize ihtiyacım var şimdiden yardımlarınız için saolun. Ve örnek vermek gerekirse şu araçlar gibi baştaki sarı olan favorimiz arasında biraz uzun yazdım kusuruma bakmayın :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...t-era-1.4-team-temiz-satilik-389301583/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2009-acent-era-392573892/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...008model-dizel-hyundai-accent-388661324/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-aciiiillllllll-390965032/detay

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Merhaba
    Bizde de era var ticaride kullanıyoruz şu an 400.000 kmye geldi halen de kullanmaya devam ediyoruz bir sıkıntı yok genel olarak sorunsuz arabalar ama bence bilmediğiniz taksi çıkması araç alınmaz ben kendim de görüyorum çoğu taksi hor kullanılıyor dikkat edilmiyor verdiğiniz linkteki araçların boyalı olanların hepsi ileride başınızı ağrıtabilir kaporta olarak bile doğru düzgün toplanmamış bunun bir de yürüyen aksamı var ama almaya karar verdiyseniz durak aracı ve genel itibariyle kendisi kullanmış kişilerin aracına bakın ve ilk tercihiniz benzin&lpg olsun hor kullanılmış dizel başınızı daha çok ağrıtabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    istanbul ve akdeniz taraflarında çalışmamışsa alınır.

adems, AgaBey*, Asel Kaan Efe ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    motoruna baktırıp alınabilir, ama yürüyen aksam ve diğer ufak tefek şeyler için kenarda heran harcamaya hazır 3000 lira bırakın.

adems, AgaBey*, Asel Kaan Efe ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. aliii0752

aliii0752 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    534
    Ad Soyad:
    Ali İNCE
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Öncelikle alacağınız arabaya, vereceğiniz para ve beklentinize bağlı tamamen. Dizel yerine benzinli bir aracı tercih etmek daha mantıklı olacaktır diye tahmin ediyorum. Ama şunu söyleyeyim fotoğraflarda olduğu gibi olmuyor bu arabalar. Bir arkadaşıma ticaride kullanmak için ticari çıkması bir era bulduk Trabzondan Of'a bakmaya gittik arabanın fotoğraflardakiyle alakası yoktu. Ayrıca sizin de linkini attığınız Of'taki dizel eraya da bakmıştık. O araca niyetlenmeyin bile zaten kaporası da alınmış. O araba leş durumdaydı ben koltuğuna oturmadım bile kirinden dolayı. Galerici oturdu araba 4. marşa basışında çalıştı çalışmasıyla da biz zaten arabanın yanından uzaklaştık. Böyle bir araç için uzak mesafelere gitmeye değmez. Gidip gelmeniz size ekstra masraf olacaktır. Eğer bir tanıdığınız varsa baktırabilirsiniz. Bu arada rüyamda babam taksi çıkması bir era alıyordu foruma girince de bu başlığı gördüm :)

AgaBey*, western54, firat964 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  6. Adanus

Adanus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Efe
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Direklerinde saselerinde sutunlarinda islem yapilmis arac almayain.Su alir ruzgar sesi yol sesi alir yere saglam basmaz frene basarsiniz durmaz.Km ye bakip aldanmayin bu devirde o yaslardaki aracin km sinin gercek degerini hic kimse bilemez.Velhasil isiniz zor.Ama pes etmeyin.

AgaBey* ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,483
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    En son olan1.6 benzin alınabilir. Dizel almayın sorun olabilir

8. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    dizel kesinlikle almayın. daha çok küçük şehirlerde kullanılmışlar olabilir.

AgaBey* bunu beğendi.
  9. Windofhange

Windofhange Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    156
    Ad Soyad:
    Ayten
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Ablacım sen sen ol Ilanı verenın sahıbıyım demesıne aldanma dıkkat et ben arac alırken dolandırılıyordum manavgat'da neredeyse o yuzden aman diyeyim bırde asırı yuksek km'lerden uzak dur Kazasız sürüşler dılerım Allah gonlune göre nasıp etsın

10. Windofhange

Windofhange Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    156
    Ad Soyad:
    Ayten
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    AgaBey* bunu beğendi.
  11. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Km olayı aldatıcı olabilir. Geçtiğimiz hafta arkadaş şöför bulamadığından ticari takside şöförlük yaptım günlük ortalama 350 km yol yapıyor.

Araba şuan 15 -20 günlük 8000 km oldu bile. Ve üç gün öncede bende ufak kazası oldu.

Demek istediğim 5-6 yaşında taksi çıkması %90 bitiktir. Ayrıca km orjinal olmama ihtimali çoktur.

12. Fikret Adil

Fikret Adil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Fikret Adil
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bence de hic akliniza getirmeyin bile. Ama illaki alinacak ise muhakkak benzinli modeli alinmali.

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AgaBey* bunu beğendi.
  13. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Bir aracın alınabilir olması fiyatına bağlıdır. Değerinde olan araç ne olursa olsun alınır ama değeri doğru tespit edilmeli. Her aracın bir alıcısı da olur eğer değeri gerçekten çok düşükse hurdacı alır ama bir alan olur. Ticari plakam var taksi plakası ve kirada söföre satmadan önce km nin resmini çekip göndermişti bana. Era idi ve 999.999 km de sattı. Araçta mootor yapılmadı hiç yani orjinal motordu.

14. joy_ride

joy_ride Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,469
    Ad Soyad:
    Murat GÜRBÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Alınır niye alınmasın ya satan kişi motorunu rektefe yaptırıp bütün önemli parçalarını değişip satacak yada siz yaptıracaksanız alınır

AgaBey*, Asel Kaan Efe ve VVadam bunu beğendi.
  15. Furkan58

Furkan58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    622
    Ad Soyad:
    Furkan BAKIREL
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kaporta çok yorgun oluyor ticari cikmasi araçlarda mekanik aksam yenilenebiliyor fakat kaporta kendini bir bırakırsa araba kolay kolay adam olmuyor, ayrıca motor km yaptikca yanlizca yürüyen aksam değil her aksam aşırıyor eskiyor, ben kesinlikle ticari cikmasi araç onermem...Biz taksiden cikma sahin aldik onu bile adama edemedik cok para harcadik bir yerini yaptidik başka yeri su koyuverdi şahin gibi parcasi ucuz işçiliği basit bir araba bile dusuk maliyetle adam olmuyorsa bu araçlar çok daha maliyetli harcamalar ister ...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,777
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    93 626 dan inip eranin sifirina da binseniz sizi pek tatmin edeceğini sanmıyorum ki siz taksi çıkmasından bahsetmissiniz. Bence biraz daha modelli 626ya bakabilirsiniz ya da o paralara alabileceğiniz temiz bir sonata da size benzer konforu yasatabilir.

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

AgaBey*, Asel Kaan Efe, MSC ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    uzun süre foruma giremedim cevap veremediğim için kusuruma bakmayın konu açıpta cevabımı alıp oradan uzaklaşan insan değilim :) Sizin değerli düşünceli cevaplarınız için teşekkürler dediğiniz gibi istanbul kesimi ve nem oranı yüksek şehirlerden araçlara bakmıyorum dediğiniz gibi konfor konusunda mazda mükemmeldir ama aracın 93 model oluşu yaşadığım şehir ötüründen parça sıkıntısı çekmemiz yüksek modeller içinde parça sıkıntılı sıkıntısı bazı parçaları zor bulunuyor ve getirtmesi maliyetli oluyor bu yüzden satmamıza sebebiyet vermişti taksi çıkması aracı alırken acele etmicez önceliğimiz sahibinden olması dizel olmaması ve yıpranmamış olması inşallah temizini bulup alırız tekrardan cevaplarınız için teşekkürler abilerim ablalarım kardeşlerim :)

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  18. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Hocam yukarda da söylenmiş gerekenler zaten , 2004 Ford Fiesta vardı ilk aracım.178.000deydi motoru 184te yaptirmak zorunda kaldım :) Hani rakamlar çok önemli değil.Kullanim gerçekten çok önemli . Profilimdeki Accent 200.000de sattım satarken motorunda hata yoktu.Hic el değmemiş..
    Ama dikkat edilecek husus yürüyen takım ön takım şanzıman olsun bunlar km ler geçtikçe salıyor kendini bunu en temiz yüksek kmli araçta dahi görürsünüz.

o yüzden en mantıklısi piyasanın altında alıp kendiniz her şeyiyle ilgilenmeniz yaptirmaniz olur. Böylelikle içiniz rahat olur.Tabiko ugrasirim derseniz.Ki zaten bu yönde tercih yapmışsınız.. Her şeyin ömrü sizinle başlar ki yürüyen aksama hakim olursunuz.Tabiki kazasız olsun direk tavan vs.Bir de masrafinizla denk olsun.keyfinize göre yapın aracınızı . Gönlünüzce olur inşallah

19. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hala almadıysanız era yerine admire alsanız nasıl olur?

AgaBey* bunu beğendi.
  20. EIRP

EIRP Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Koray M.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Artik yurutme masraflari para kazanmayi engellediginde taksiden ayrilir araclar. Yenisi alinir.

Laf soz dinletemedigimiz bir arkadasimiz taksi cikmasi kaportasi duzgun, yuruyeni tamir edilmis, motoru revize edilmis bir araci aldi. 20 gun sonra blok kitleyen motor yuzunden 120 km hizla bariyerlere cikip pert etti araci.

Tepetakla gonderildi

mertsait12 ve AgaBey* bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş