LPG KABLO

Taksi Çıkması Araç Alınırmı (accent Era Alındı)

'Sohbet' forumunda AgaBey* tarafından 28 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    öneriniz ve düşünceniz için çok teşekkürler :)

eradan farklı bişey düşünmüyoruz sebebi eraya ve admireye binmiştik erayı seçmemdeki sebep genç olduğum içinmi bilemiyorum era modifiye açısından çok altarnetifli atik bi araç belki konforlu deil ama amortisör ve spor yay 2 'lisiyle o konforluğuda elde edeceğime inanıyorum tavsiyen için teşekkürler :)

Yaşınız büyük olduğu için mürsel abi diyeyim sakıncası yoktur umarım :) İnşallah temiz bi era bulup alırız bulumazsak dediğiniz gibi birazdaha bütçeyi zorlayıp mazdaya devam etmeyi düşünüyoruz Mazda 626 gerçektem konforlu bi araç 93 model olmasına rağmen klima abs 4 cam otomatik kontak aydınlatma hidrolik direksiyon torpido aydınlatma vs vs dolu bi araçtı yeni araçlara bakınca erada dahil çok boş ve pahalı mazda gibi dolu dolu bi araçların tutulmayıp doğan albea tempra vs vs boş teneke araçların tutulmasınıda anlamış değilim eraya baktığımda çoğunun boş olduğunu gördüm örneğin denk geldiğim şeyler torpido aydınlatması kontak aydınlatması cam düğmeleri aydınlatması bi çoğunda yok yüksek model olmasına rağmen bi çoğu boş diğer araçlar markalar içinde öyledir sanırım gerçekten buda çok üzücü bi durum :)

şu an ötv indiriminden dolayı taksi çıkması araç çoğaldı tabi diriside var ölüsüde dediğiniz gibi km olayı aldatabilir önceliğimiz sahibinden yıpranmamış ve geçmişini öğreneceğimiz veya bildiğimiz benzinli bi araç olmasıdır bazen 200 binin altında çıkmalar denk geliyo umarım öle bişeye denk geliriz :)

arkadaşınız için üzüldüm ama o blok kitlemesi sıfır araçtada olabilir allah kimseye göstermesinde biz direk almıcaz sanayici usta tanıdıklarımız çok ustamızla gidip hem ona gösterp hem exzpertiz yaptıracağız gideri olursa direk alırız zaten :)

elden geçmişler fiyatı biraz yüksek oluyo tabi yaplmamşsada ucuz oluyo ben yapılmış almayı tercih ediyorum genede kenerda ne olur ne olmaz 2 3 bin tl bırakırım :)

Abicim değer konusunda haklısınız bazen görüyorum bitmiş yıpranmış aşırı km çok sorunlu bi araç 18 derken normalde öle bi araç 15 üstü çıkmaz adam 18 yazmış başka bi araca bakıyorum orjinal rengine boyanmış bakımlı diri bi araç 18 19 oluyo herkezin kendi malı ama bi aracada değerinden fazla değer verilmez helede ekonomimiz böyleyken umarım banada öyle orjinal temiz bi araç denk gelir acele etmiyorum geç olsun temiz olsun :)

Çok teşekkür ederim ablacım allah hepimizi öyle kişiliği karakteri bozuk insanlarla karşı karşıya getirmez inşallah dediğiniz gibi az km taksi arıyorız çok km ypan özellikle istanbul çıkmaları aşırı yıpranmış oluyo tekrar teşekkürler ablacım tavsiyen için :)

çok teşekkür ederim tecrübeli bilgili insanların tavsiyelerine önerilerini herzaman dikkate alırım ben öncelikle sahibinden düşünüyordum kendi kullanmış olduğu tek elden yani sahibinden olduğu için birazdaha bakımına dikkat ediliyo ekmek teknesi diyerekten :) durak araçlarına hiç bakmıyordum ama onlarada bakarım teşekkürler :)

ilanlarda istanbul da olduğunu görünce ilana bakmıyorum bile ufak şehirlerden nem oranı az olan yerlerden bakıyorum öneriniz için çok teşekkür ederim

taksi çıkması olduğu için ne kadar diride olsa kusursuz olamaz taksi çıkması herşeyi düzgün araç aldığımda illaki incik boncuk ufak şeyler çıkar ortaya o yüzden dediğiniz gibi kenara para atıcam :)

ilk başlarda dizelde düşünüyordum ama ilerde motor isterse başka bi parça değişmeşmesi gerekirse baya maliyetli olduğunu gördüm helede bu dizel taksiyse ne kadar diri güzel ucuzda olsa bakmam iyi niyetiniz için çok teşekkürler :)

Şase direkler tavan podyeler kapı gibi şeyler işlem görmüşse ufakta olsa dahi dediğiniz gibi zor içlerinde temizleri oluyor ama araştırıp bulmak baya zor olucak pes etmicem geç olsun temiz olsun deyip uzun süre arıcam artık olduğu kadar olmadığı kader zaten :)

Dizeli çıkardım maliyeti yüksek olması açısından dediğiniz gbi ufak şehirlerden bakıyorum istanbul ankara gibi büyük şehirlerden bakmıyorum :)

aklımıza koyduk artık 15 20 bin tl arası araçlar çoğu düşük model şahin doğan gbi araçlar onlara kesinlikle para vermem dediğiniz gibi benzinli alıcağız inşallah tabi :)

dizel kesinlikle tercihim değil ama neden 1.6 önerdiniz performans açısıdanmı baktığımda tutulanları 1.4 leri tabi benzinli eralarda .

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Expertiz Sonuçları

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Plaka Değişimi Sonrası
    Selamün Aleyküm hekeze hayırlı cumalar , abilerim kardeşlerim konuda anlattığım gibi uzun süredir taksi çıkması arayışına girdik siz değerli insanların düşüncelerinede alarak malum araç fiyatları çok yüsek elimizde 17 bin tl ye kadar para mevcuttu bu paralara araç baktığımızda eski model veyahut tutulmayan yüksek model araçlar ve genellikle kuş serisi toros tipo tarzı araçlar mevcut bizde bu paraları teneke yığınına vermek istemedik uzun süre aradık konuştuk felan bi kaçtanede kaçırdık tabi en sonunda bu aracı gördük araç ankara etimesguttaydı hasar kayıtsız araç gayrimenkul aracıydı kendi ailesinden eniştesi tarafından verilmiş satılsın diye aracın sahibinin köyüne felan gittik araca ait şeyleri almak için titiz bi kullanıcıydı gördüğümüz kadarıyla, sadece yedek anahtar mevcuttu üstünde kışlıklar takılı yazlık yok motor hiç açılmamış Benzinli-Lpg li 1.6 select 2008 modeli km 556 binde aracın kesin sonuç kaydı için sigortacı arkadaşımızdan şasi nosundan plakadan 2 kayıttan sorgulattık herhangi bi hasar kaydı çıkmadı bizim için ufak hasar kayıtları önemli değildi zaten araca baktık inceledik Ekspertiz felan yaptırdık yukarıdaki sonuçlardanda gözüktüğü gibi motor %70 yakın çıktı araç 16.500 tlydi derin bi pazarlıkla 15.650 ye aldık ankaradan amasyaya kabala 400 km 80 tl gaz yaktı bilmiorm çokmu yaktı azmı araç 10 bin km de bir 1 lt yağ eksiltiyormuş triger kayışının deişmesi gerekiyormuş zincirde olabilir bilmiyorum aracın tampon değişmesi lazım ön sisler felan yanmıyor yağ eksik yağ konulcak önceki sahibi 10.40 kullanıyormuş silecek zamanlama kolu çalışmıyor sürücü tarafı güneşlik altındali küçük lamba çalışmıyor teyip çerçevesi ufakta olsa çatlamış ve araç uzun süre köyde yattığı için ve kılıfıda çıkarıldığı için çok kirli siyahlaşmış tozlu vs di siz değerli abilerimin kardeşlerimin iyi veya kötü yorumlarını beklerim ve sormak istediğim
    araç koltuk tavan vs gibi yerleri nasıl hangi ürünle temizlemeliyim
    araç iç rengi siyah biz beyaz boyatmayı düşünüyoruz dışını beyaz kapı içlerini siyah olan yerlerini beyaz kaplamamı yaptırmalıyım siz değerli insanların fikirlerine göre güzel bişeyler yapıp ilerde resim ekliyecem yeni haliyle .

Ayrıyetten sormayı unuttum nasıl bi lastik almalıyım ilerde arabayı basabilirim ayrıca çelik jant alacam marka ebat geniş yanakmı incemi inç vs bilgi verirseniz sevinirim :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Mart 2018
    Asel Kaan Efe, Uğur K ve sipartacus bunu beğendi.
  2. Uğur K

Uğur K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,046
    Ad Soyad:
    Uğur Karagüzel
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Fiat
    Hayırlı olsun.Dediğiniz gibi bu rakamlara alınabilecek araç maalesef yok.Tampon ve diğer eksiklikler yapılır dış renk Orjinali Beyazmı ? Beyaz Renk Era lara çok yakışıyor.Asıl dikkatimi çeken araç 550 bin de olmasına rağmen Hasar kaydının ve değişeninin olmaması.Bravo doğrusu.
    Kazasız Belasız güle güle kullanın.

AgaBey* bunu beğendi.
  3. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Öncelikle çok tşk ederim allah herkezin gönlüne göre araçlara binmeyi nasip etsin kayıtlar temiz çıktı genede belki far cam vs değişmiş olabilir maliyeti ucuz diye kendi cebinden yaptırıp sigortaya işletmemiş olabilir bizim için pert ağır hasar kaydının olmaması önemliydi araç sahibi çok titizdi köyüne gittiğimizde garajı vs vardı ve çok eski taksi çıkması şahinide vardı yadigar olarak saklıyomuş ; İç rengi orjinal siyah biz hep koyu araçlara bindik bıktık artık doğrusu :D

aa hiç yorum yazan yok bende dışardan geldim gelince bi ağız tadıyla yorumları okurum güzel fikirler alırım diodum :(

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Gerçekten bu paraya güzel ve diri bir araç almışsınız. Motor zaten doch 1.000.000 km giden bir motor. İyi bir ustanız varsa motorunu iyice diriltin kupası basit iş. Aracın rengi orijinal renk yapın. Siyahsa siyah (bence) geri kalanları zamanla yapılacak kolay şeyler.

AgaBey* bunu beğendi.
  5. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    çok teşekkürler dediğiniz gibi motoru birazdaha canladıracağız :)

6. smtsmt227

smtsmt227 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3,591
    Ad Soyad:
    Abdulsamet
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hayırlı uğurlu olsun Güle güle kullanın kazasiz belasiz inşaallah yanlız genel olarak hava filtresi polen filtresi yağ filtresi ve iç dış kayislarin hepsini deistirmenizi tavsiye ederim

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AgaBey* bunu beğendi.
  7. joy_ride

joy_ride Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,469
    Ad Soyad:
    Murat GÜRBÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayırlı olsun güzelce bakımını yaptırıp öyle binin. Beyaza boyatın rengini kapı çıtalarını tutacaklarıda beyaza boyatın derim. Çelik jant konusuna gelirsek ilerde basabilirim demişiniz ben o konuya hiç girmiyeyim o zaman

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AgaBey* bunu beğendi.
  8. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Hayırlı Olsun. Şu saatten sonra ellerinizle hayat bulacak İnşAllah. Yavaş yavaş görmek isteriz.

AgaBey* bunu beğendi.
  9. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    hayırlı olsun , benzinli araçlar genelde dizel araçlara gore uzun km lerde daha az masrafsız ve sorunsuz oluyor

kaportası zaten birşekilde toparlanır mekanik olarakta zorlanmamışsza başınıza bela olucağını duşunmuyorum

10000km de 1lt yağda çok abartı gelmedi benim 1.4 tsi den sonra aşağı yukarı aynı yakıyor :D

AgaBey* bunu beğendi.
  10. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    çok tşk ederim yvaş yvaş bakımını yapıyoruz triger kağışı felan değişecek ama iç ve dış kağışlar derken neyi kastettiniz acaba :)

çok teşekkürler bizde beyaz istiyoruz asil ve eralara çok yakıştığı için :D

çok teşekkür ederim araç için yaptıklarımı bu konu altında paylaşıcam :)

çok tşkller allah herkezin gönlüne göre nasip etsin araç yüksek km de ankarada bayağı dolaştık ankaradan amasyaya geldik 400 km filan tık ses çıkmadı kaportada ufak işlemler lazım ön tampon sis vs yağ konusunda içim rahatladı :D

Asel Kaan Efe ve VVadam bunu beğendi.
  11. smtsmt227

smtsmt227 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3,591
    Ad Soyad:
    Abdulsamet
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    2 kayış benim araçta olduğu gibi sizinki de böyle olmalı [​IMG][​IMG]

AgaBey* bunu beğendi.
  12. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    çok tşkller dediğiniz gibi diri araç biraz şaşırdık tabi okadar km de diri olması ustamız var sekman atmayı filan düşünüyoruz motor güzel ama dahada güzel olucak inş :)

tşkkrler ne kayışı olarak geçiyo bu triger flan değil demi araç hakkında fazla bilgiye sahip değilim :D

13. smtsmt227

smtsmt227 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3,591
    Ad Soyad:
    Abdulsamet
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Triger komple set kayislari ilk onceliginiz olsun değişim olarak bu kayislar koparsa size maliyeti 5 milyarı bulur :) allah korusun

AgaBey* bunu beğendi.
  14. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    çok tşkkler bilgi için kararsız kalmıştık sadece triger kayışımı alsak yoksa set olarakmı alsak diye :)

15. smtsmt227

smtsmt227 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3,591
    Ad Soyad:
    Abdulsamet
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Kesinlikle değişim yapın aldığınız durumda kesinlikle kullanmayın tüm ağır bakımları ni yaptırın toplamı 1 000 tl geçmez öbür türlü 5 milyarı bulur kayışlarla ilgili sorunda dikkat :)

AgaBey* bunu beğendi.
  16. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:

17. albatros50

albatros50 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    kadir yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    fikrim yok ön yargım var taksiler sürekli hor kullanılır derler o yüzden saglam olmaz derler
    ama sahibi(sahipleri) iyi kullanmış temiz tutmuşsa gayet te güzel bir araç olur
    hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız günlere yakıtın bitmeye hararetin yükselmiye.

AgaBey* bunu beğendi.
  18. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aracınız hayırlı olsun. Dış güzelleştirmeden önce motora yoğunlaşın. Taksiler bence hor kullanılmıyor. Adam eğer hor kullanırsa kazandığını sanayiye verir. Akranlarına göre kötü durumda olmasının nedeni yüksek kmler yapması.

AgaBey*, Asel Kaan Efe ve VVadam bunu beğendi.
  19. AgaBey*

AgaBey* Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    668
    Ad Soyad:
    Serdar Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    çok tşkler şükür bizim araç temiz kapı tıkırdısı ses vs olmadı inşlh olmazda :D

çok saolun zaten önceliğimiz motordu ama motordan önce koltuklar felan kirliydi onları temizledik sıra motorda dış tampon vs en son yapıcaz dediğiniz gibi taksiler hor değil hususi araç sahibi bile taksiciler kadar masraf yapmaz sonuçta ekmek teknesi yolda kalmaması lazım diri olması lazım araç 556 bn kmde inanın binseniz 90 bin 100 bin km de zannedersiniz :D

Araç çok kirliydi hafta sonu fırsat bilip bağ evine gittik ve iç temizliğe koyulduk Asprin aldık çok amaçlı temizlik için işimizi görmezse başka ürün alıcaktık ama gerek kalmadı sonuçlar aşağıda resimler ilk etaplar son etapları çekemedim fırsat olmadı :D

Başlıyoruz :D

Önce bagajdan başladık stepne halı vs komple alındı güzelce temizledik
    Bitmiş Hali :)

Sonra Pederle Koltuklara Geçtik :D
    Şöför tarafı temizlenmiş yolcu koltuğu eski hali :)

Sonra Tavan Kısmı tabi bu köşedeki anten ne işe yarıyor anlamadık :D
    Bitmiş hali :)

Sonra tabanlara geçtik önceki hali
    Sonraki halleri :)

İşlem tamam yarında koltuk klılıflarını takacağız taktığımızda resim eklerim tabiki :)

umutd07, Asel Kaan Efe ve smtsmt227 bunu beğendi.
  20. elsoberano

elsoberano Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    orkun şanlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aracınız hayırlı uğurlu olsun . Temizlik çalışmaları gayet başarılı .

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AgaBey* bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş