LPG KABLO

Tablet Pc Tavsiyesi

'Bilgisayar / Teknoloji / Bilim / İnternet' forumunda eradizel tarafından 11 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Değerli arkadaşlar yeni konu acmak istemedim. Çocuklara bir tablet alma niyetim var. Çocuklar ağırlıklı olarak oyun oynayacaklar ama her ne yapılacaksa kasmayacak bir tablet olsun istiyorum. Yani çalıştırmayacağı bir şey olmasın istiyorum. İşlemci, ram, hafıza, batarya vb konularda kaliteli bir tablet olmalı. Pek anlamam bu işlerden. Önerilerinizi bekliyorum. Üst limit 2000 lira.

2. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bizim çocuklara samsung tab E almıştık halen kullanıyoruz

fume ve sunbeki bunu beğendi.
  3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hangi marka alirsaniz alin kilif ve ekran koruyucu cam illaki alin, ogluma lenovo almistim, cok hizli degil ama is goruyor

sunbeki bunu beğendi.
  4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    şu an fiyat performans olarak huawei önde diye biliyorum.

sunbeki bunu beğendi.
  5. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Huawei için amerika ile yaşanan sorundan dolayı android sorunu var deniyor. Güncelleme gelmezmiş. Bir süre sonra yeni uygulamaları çalıştırmazmış.

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Asus üretimi google nexus 7 2013 sürümü öneririm. 7 inclik cep ebatinda snapdragon islemcili dir sıfır bulamazsanız ikinci elleri gayet makul. Pc ye baglanarak wugfresh programi ile istenen android surumu kolaylikla yuklenir 4-5-6 ve modlanmis kırık android 7 yi calistirabilir bu yuzden modcu larin gozdesidir. Bende hem 2013 hem 2012 versiyon nexus 7 ler var . bunlar fiyat olarak ucuz 7 inç lik ufak cihazlar eski olduklarına bakmayın döneminin çok ötesinde cihazlar bunlar. Hatta Türkiye satışı yok yedek parca cam ve bataryasi var tr de çok kısa sure bazı yerlerde satıldı.
    en son güncelleme olarak android 6 yi aldi real racing 3 asphalt 8 gibi oyunlari hic takılma kasma yapmadan 40-50fps de oynatıyor full oyun oynama ile 3 saat gidiyor. video izleyerek 10 saat dayanıyor bataryası. ama en guzel yanı bu cihaz günlerce açık kalsa asla hata vermiyor ve donmuyor bu külüstür 2020 model 7 inc tabletlerin cogundan kuvvetli

Onun dışında nvidia nin 8 inclik shield tabletleri var oyun optimize olarak üretilmiş cihazlar fiyatları pahalı olmasa daha iyi olurdu.

Eğer ki uzun ömürlü sorunsuz tam performans veren ve ilerde de kullanma lık oyun tableti istiyorsanız Apple iPad mini serilerini öneririm.

Ben kendim sürekli olarak android cihaz kullaniyorum apple bana pek hitap etmiyor o yuzden şunu söyleyeyim ki en kral android cihazı da alsaniz kısa sure içinde güncelleme almamaya başlayacak yada yeni gelen güncelleme kasma yapacaktır o yüzden android tablet alırsanız kolay bicimde root edilen ve eski versiyona döndürülebilen ve modlanan islemcisi overclocklanan bir cihaz almak bence keyifli bir netice verir

İşlemci hızı genellikle 1.2 ghz olan 7 inç ebadındaki 4 cekirdekli 1gb ramli tabletlerden reeder marka yerli tablet ile ayni sekilde 1.2 ghz 4 çekirdek 1gb ram e sahip samsung asus ve huawei tabletlerin performansları arasında dağlar kadar fark oluyor. Bu durumda aradaki farki kullanmadan keşfetmek zor. Sadece fiyat farklari biraz fikir veriyor

sunbeki bunu beğendi.
  7. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    sunbeki bunu beğendi.
  8. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
  9. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Hocam geçen yılın(2018) ipad serilerinden uygun fiyatlı bulabilirseniz alın bence. Bende 5.5 - 6 yıllık İpad mini2 var, ilk günlerdeki gibi olmasa da hala pek çok işimi yapıyor.

Ipadler için tavsiyem mümkünse 32gb değil de 64gb lık alın, 32gb hafıza çabucak dolar ve Apple ürünlerinde hafıza kartı takma olayı yok. Samsung tabletleri hiç araştırmadım, ancak bir arkadaşım Xiaomi nin tabletini çok övdü, tam bir fiyat/performans cihazı dedi. Xiaomi zaten bu konuda çok meşhur, telefonları falan da muadil donanımlı cihazlara göre daha uygn fiyatlı.

sunbeki bunu beğendi.
  10. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Yanlış hatırlamıyorsam eğer Xiaomi %5'ten daha fazla karla ürün satmayacağız demiş, şu anda mi a1 kullanıyorum, gayet güzel bir cihaz, tableti de güzeldir sanırım.

sunbeki ve muhendus bunu beğendi.
  11. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Hocam yukarıda linkini paylaştığım 2018 üretimi olsa gerek.

Bu işlerden çok anlamam ama biraz araştırınca gördümki android işletim sistemi ileriki yıllarda güncelleme konusunda sıkıntı çıkarabiliyormuş.

Kızlarım sağ olsunlar oyuncaklarına vs hiç hor davranmazlar. Kırdıkları bir oyuncak hatırlamıyorum. Onun için uzun süre kullanacakları bir tablet alayım diyorum.

Başlangıçta 1000-1500 TL arası an fazla 2000 liralık bir tablet bakayım dedim. Sonra herkes o kadar para veriyorsun madem apple al demeye başladı. Ben de apple 'a yakınlaştım ama apple 'ında 2500 liradan aşağı tableti yok.

Hafıza konusunda haklısınız ancak 64 gb olanlar çok daha pahalı.

32 gb ipad benim teyzeoğlu kullanıyor. Hafıza doldukça fotoğraf ve videoları bilgisayara alıyorum hiç sorun olmuyor diyor.

Ben de 32 gb yeter diye düşünüyorum. Hafıza doldukça boşaltırım artık.

muhendus bunu beğendi.
  12. cenker_baba

cenker_baba Guest

ben olsam ikinci el ipad alırıdm.
    4 sene önce aldık birtane 400 tl ye. belki 20 sefer yere düştü. şuan 2 yaşına gelmek üzere olan kızım kullanıyor yere atıyor camının üzerinde ayakta duruyor bazen üzerine oturuyor :)
    çok para vermeye gerek yok bence

muhendus ve sunbeki bunu beğendi.
  13. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    abi apple hafıza konusunda android gibi değil:) 32 gb diyorsa 32 gb ın tamamını kullanıma haiz olarak sunuyor diyorlar lakin kendim apple kullanmadığım için net emin değilim birde apple ın uygulamaları her zaman android teki aynı tür uygulamadan daha az yer kaplar. Ancak Apple ı bilgisayara bağlayıp bir mp3 atıpta oynatmak falan biraz çetrefilli iş:) itunes üyeliği falan istiyor depolama alanına erişmek çok kolay olmasa da icloud hesabı yardımcı windows programları ile bir kere yaptıktan sonra gerisi kolay olsa gerek.

ancak android li cihaz 32 gb hafıza ile gelse kullanıcıya en fazla 20-25gb boş alan verebiliyor gerisi işletim sistemi ıvır zıvır vs. :) tabi android açık kaynak olunca kod lisansı falan yok isteyen hafıza kartı takıp rootluyor dahili depolaması 256gb görünen android cihaz oluyor:) elbette garanti kapsamı dışı da oluyor:) problem çıkarma ihtimali de artıyor:)

Kullandığı cihaza hor davranmayan kişiye apple ipad iyi gider düşüncesindeyim, en güncel olanı pahalıdır ipad in 3ü 4ü 5i var mesela en son modelini almak yerine fiyat açısından daha ucuz olacağı için bir öncekini de alabilirsiniz.

en son kardeşimin 6 yaşındaki kızına annem tablet hediye etmek istedi 300 lira bütçe belirlemişti gittik reeder M7 go modeli aldık 4 çekirdek 1.3ghz 1gb ram tablete android 7 yüklemişler haliyle iki boyutlu oyunlarda bile ciddi kasma problemi vardı:) Android işletim sistemi kullanılan cihazlar nerdeyse rastgele alelacele biçimde piyasaya sürülüyorlar donanım kaldırırmı ? çalıştırırmı? diye üreticinin pek bir dikkat ettiğini zannetmiyorum saldım çayıra misali.

o sebeple ben kendi kullandığım tabletlerden birisine android 5.1 geldiği zaman yükleyipte kasma yaptığını gördüğümde tekrar android 4.2 ye zorla döndürdüğümü bunun için günlerce uğraştığımı çok iyi biliyorum:) sonra youtube izlerken bir videodan başka videoya geçtiğimde uygulamadan atıyordu başka bir problem olmamıştı:)

android konusunda cihaz üreticisi özellikle ekonomik fiyatlı cihazlarda kendi sattığı cihaz güncel programlı olsun diye cihazın kaldırıp kaldıramayacağını iyi hesap etmeden androidin son sürümünü cihaza yayınlıyor sonra kullanıcıyı kasma yapan cihazla baş başa bırakıyor bu örnekten piyasada çok var telefon değilde tablet konusunda genellikle böyle, bunu önlemek için ya fahiş fiyatlı Türkiye de satılmayan amerikan piyasalı google cihazlarından pixel nexus vs. gibi bir cihaz almak gerek yada android ten apple a kaçmak gerek:) apple ın piyasada sattığı cihaz sayısı android cihaz piyasası kadar bol değil o yüzden apple da hem üçüncü parti yazılımcılar hemde işletim sistemini optimize eden cihaz üreticisi zaten kendisi olduğundan çok az bir uğraş ile işletim sistemi ve donanım uyumluluğunu kolayca yakalıyor ve sorunları çok az oluyor. Yani android e bir oyun yazan yazılımcı bu oyunu hem samsung s4-s5-s6-s7-s8 note 5 note 6 huawei p6-p8-p10, sony xperia serileri, htc nin cihazları vs. vs. milyon tane cihaz çalıştırsın diye uğraşıyor program oluyor 300-400mb boyutta ve uyumsuz olan cihazlar hala oluyor sorun ve problemler bitmiyor, ancak apple da bir uygulama yazılsa konunun muhatabı cihaz sayısı iphone 4-5-6-7-8-10 ve ipad serisi oluyor hepi topu 10-15 tane cihaz :) böyle olunca aynı uygulama 300-400mb yerine 100-150mb olarak kalıyor ve sıkıntısı da pek olmuyor.

yinede android seviyorum ben:)

sunbeki bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş