LPG KABLO

Sürtme Sesi

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda VanLee tarafından 17 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. VanLee

VanLee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Osman kutluay
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar dün toplam 7 kişi bozuk bir yolda eraya bindik bugün farkettim araç hareket ederken bir sürtme sesi var durduğumda ses de kesiliyor aracı durdurup bakayım dedim durur vaziyette derbiyaja basmayana kadar ses gelmiyor baskı balata ile mi alakalı

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Benim düşüncelerime göre debriyajın ortasındaki baskı bilyası ses yapıyor, bu ciddi bir sorun değil, 7 kişi binerseniz anca alt takım süspansiyon elemanları rot ve rotiller bozulur debriyaj rulmanının onunla alakası yoktur. Debriyaja basıldığında ses yok olursa debriyaj bırakılmış haldeyken öterse baskı rulmanındandır, o rulman ses yapacak ise genellikle öyle ses yapar. Şanzıman sökülmeden rulman değiştirilmeden düzelmez ama ben o şekilde 8 yıl ses yapan baskı bilyalı getz kullandım bazen öttü bazen sustu tamirciler de sorun yaratmaz demişler idi:)

VanLee, gokhan06, Halil KURT ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. VanLee

VanLee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Osman kutluay
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Derbiyaja bastığımda o ses gelmeye devam ediyor ama para yok usta idare eder derse yapmayacam etmez derse de binmeyecem

Bu Sayfayı Paylaş