LPG KABLO

sonata 1996 2.0 lpg yakıtı bilgi

'Sonata Forum - Club' forumunda xxuygarxx tarafından 25 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. xxuygarxx

xxuygarxx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    s.a arkadaşlar daha önce 2004 elentram varken katılmıştım aranıza.sevgiler saygılar sunarım hepinize....şu an 1996 2.0 gls sonatam var yarın kısmetse lpg taktırıyorum..şu an bu modelde lpg li kullanan varsa yakıtın km kaç para yaktığını yazabilirmi merak ediyorum ramazanınız mübarek olsun

2. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hayırlı olsun bu sitede bir arkadaşın vardı 94 ya da 96 olması lazım zaten nikinde yazıyo o bilir zaten yakıtını ve benzinde şehir içi yaklaşık 280 krş şehir dışı da 220 krş yaktığınıyazmıştı yanlış hatırlamıyorsam ve bu değerler benzinde lpg de daha az yakacağı kesin yani senin kullanışında önemli çünkü altındaki 2.0 motorlu sonata ve yaklaşık 140 hp buna basarsanrakamlar da esneklik olur nasıl kullandığını bilsem tahmini bir rakam söylerdim ama şu kesin o verdiğim rakamlardanaz yakacaksın.

3. 4g63_2.0_sonata

4g63_2.0_sonata Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    murat kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1988-1994) Y2
    selam arkadaşım senin aracın 1996 kasa yani benim kasanın yenisi oluyor ve bu kasaların arasında 100 kg ı aşkın bir agırlık farkı var yani senin sonatan biraz daha agır benim aracım şu anda benzinde 285kuruş şehir içinde 220ila 230kuruşşehir dışında yakıyor aracımda düz sistem lpg var ş içinde 220 230 kuruş(kullanıma göre degişiyor) ş dışı 170 kuruş yakıyor sizinkisi belki agırlıktan ötürü biraz daha fazla yakabilir saygılarımla

4. bykadir

bykadir Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,459
    Ad Soyad:
    Kadir Durak
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Arkadaşım bende 97 sonata var.Üzerinde voltran lpg takılı ,karışık kullanımda ( sehir içi,şehirler arası)27 litre lpgyle yaklaşık 210 km yol yapıyor.Buda kmde
    0,13 lt. yapar.kmde yaklaşık 0,210 tl. (lpg 1,62 den) yakıyor.(Şehirler arası yolda 27 lt lpgyle 280 km gitti.)

Düzenleyen : bykadir

5. xxuygarxx

xxuygarxx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    çok teşekkür ederim arkadaşlar hayırlısı ile taktım atiker marka lpg yi ...bakalım ne yakıcak sonuç aldıktan sonra yazıcam foruma herkesin bilgisi olsun diye...yanlız şunu söyleyeyim bu aracın 96 modeli böyle ise 2004 düşünemiyorum allah herkese kazasız belalsız sürüş nasip etsin

6. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    4g63 arkadaşım sen benzindebil eo motor ve o kasata göre çok uygun rakamları elde etmişsin lpg li olunca bu rakamalr çok düşerki böyle bir araca uygun yakıtla binmek gerçekten sonataya yskışır.Yeni alan arkadaşım sonatanın 96 modeli bile ne denli kaliteli değil mi ve bu aracın her nesli kalite şu son çıkacak olan 2011 yılında gelecek 2.2 dizel 197 hp ve 435 nm torkuyla bu sınıfın tozunu attırır sonata bir aşktır ama herkes bu aşkı yaşayamaz.

Bu Sayfayı Paylaş