LPG KABLO

Sol Ön Aks Keçesi

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda zemburak tarafından 9 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. zemburak

zemburak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Herkese merhaba;

Aracım 2012 model i20 1.2 sense 45000 km'de. Periyodik bakım kapsamında bu sene servise getirdiğim de aracımın yine sol ön aks keçesinden yağ kaçağı olduğunu dile getirdiler. Yine diyorum çünkü 2 sene önce periyodik bakım kapsamında bu parça değişmişti.

Bu konuyla ilgili sorum;
    - Bu parça pahalı olmamasına rağmen 2 senede bir değişmesi normal mi? Bu bir arıza işareti midir?
    Servisin cevabı;
    Bunun bir km'si yok. Herhangi bir arızadan dolayı kaçak olmaz bu noktada olmaz. Eğer kasislere sert giriyorsanız bir de üstüne eğer lastikleriniz fazla şişikse bu süreci hızlandırırsınız. (malesef 1 sene kadar lastiklerimi 38 psi da kullamıştım - olması gereken 33 -).

Servisin cevabı sizce de doğru mu? Bunun başka bir nedeni olmayacağını söyledi ama 2 senede bir aks keçesi değişmesi insanda ister istemez bir şüphe uyandırıyor. Eğer bir arızadan kaynaklandığını tecrübe eden arkadaşımız varsa yardımlarını rica edeceğim. Bir de, uzun yola çıkacağım şu an ellerinde parça olmadığı için değiştirmediler, kaçak çok az olsa da değiştirmeden uzun yola çıkmayın tavsiyesinde bulundular.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

2. zemburak

zemburak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba, aracın ön iç aks keçesini değiştirdim ama araçta halen sızıntı var. Her sabah bir kaç damla yağ görüyorum. Altina telefonu sokup video çektiğimde yine ayni yerden sızıntı olduğunu görüyorum. Bu kasar sıklıkta keçe yemesi normal değil, acaba aks milinin yamulması vs. gibi bir sorun mu buna sebep oluyor? Kime sorduysam olur o ara ara diyorlar. Sizlerin bu konuda bir fikri var mı?
    Teşekkürler

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. zemburak

zemburak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hiç fikri olan yok mu arkadaşlar?

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aks Yuvasında aşınma olabilir. İyi bir ustaya aksı söktürüp, yuvayı kontrol ettirin. Şanzıman yağının seviyesini ihmal etmeyin. Yağsız kalmasın.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zemburak bunu beğendi.
  5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    aks keçesi montajı önemlidir. yanlış montajda kısa sürede tekrar arıza yapması normaldir. bu yaşadıklarınızı hep aynı serviste yaşamışsanız adamların montajında bir problem olması düşünülür.

normal montajda bu kadar kısa sürede arıza olması hiç olası değil.

zemburak bunu beğendi.
  6. zemburak

zemburak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba, maalesef aks keçesinden olduğunu düşündüğüm; her gün arabanın altında bir kaç damla iz görüyorum. Maalesef diyorum çünkü üstte bu durumu yaşadığım zamanlarda yine forumdan bilgi istemiştim. Şimdi tatil için samsundayım. bu birkaç damlalık sızıntı sıkıntı yaratır mı. Bence mil döndükçe bir miktar kaçırıyor ve 2000 km ye yakın yol yapmayı düşünüyoruz. Samsun Hyundai Kamer bu işi düzgün yapabilir mi acaba? Ya da samsun'da güvenebileceğim bir özel servis biliyor musunuz?
    Teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş