LPG KABLO

Sol Çamurluk Marsbiyer Tarafından Gelen Zirilti

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda blackman_mib tarafından 19 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. blackman_mib

blackman_mib Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    FERHAT ŞAHİN ASLAN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Sol alt taraftan duz yolda dahi 2. Vitesden 3. Vitese geçiş yapıp arabayı devirlendirdiğimde inanilmaz kulak tırmalayan bir zirilti sesi geliyor.800 km yol yaptım kafayı yememe az kalmışi, artık çekilmez olmaya başladi ses.Taban döşemesine kadar komple ne varsa söktüm çiktim yola sesi dinledim titreşim sesi benzin deposu ile taban sacinin ordan gibi geliyor ama marşbiyele yaklaştikça ve sol çamulugun üze3ine doğru çiktiça ses dahada yoğunlaşiyor.Arka bütün koltuk plas4ik aksam kapi döşemesi vs. ne varsa sökmediğim dağıtmagım yer kalmadi ama yok hiç bir yer değil ses arka sol marşbiyere yakin bir yerlerden geliyor.Sanki sacin içinde bir sac kopmuşta birbirine değiyor gibi.Arabanin altini bier yere vurmadim acab sol tekerde şaseye bağlantla3inda olan bir parçnn arizsindan dolayi bu sesi yapabili3mi daha önce böyle bir durum yaşayan oldumu; egzos bahsettiğm yere çokta yakin değil egzos olsa sanki ses daha az gelir gibi düşünüyorum.

2. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Benim aynı bahsettiğiniz ses egzozdan geliyordu artık çok artmıştı rölantide geliyordu egzoz ucundaki takozu sıktırıp öyle çözmüştüm

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    bende de öyle bi ses vardı senin dediğin gibi yerlerden gibiydi arabayı başkasına sürdürdüm pandizottan geliyordu söktüm biraz sünger koydum düzeldi onu da bi kontrol et istersen.

4. blackman_mib

blackman_mib Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    FERHAT ŞAHİN ASLAN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Motorcuma goturdum bakti m3kanik degil dedi kaportacıya götürdüm marşbiyele alttan bir iki çekiç vurdu ses şimdilik kesildi ama ileride ne olur bilmiyorum.Ses sanki araç vibrasyona girince geliyor ama bakalim ne olacak şimdi taban halıisini komple söktüm yıkayacagım da halinin altida keçeler var bu keçeler ıslaninca tekrar kururmu acaba.

5. alpina11

alpina11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    11-BİLECİK
    Araç Modeli:
    arkadaşlar aracın arkasında 4 adet denge kolu var 2 sağ tarafta 2 sol tarafta 2 şer den 8 bağlantı noktası var bunları sıkarsanız sesin kesildiğini göreceksiniz kesilmez ise denge kollarını değiştiriniz [​IMG]

Bu Sayfayı Paylaş