10 Kasım LPG KABLO

SOĞUKKEN İLK MARŞTA ÇALIŞMIYOR.

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda hacettepeli_06 tarafından 9 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. ndalar

ndalar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Üsdat 15 gün öncesine kadar sabah marşa bastığım anda çalışırdı ama şimdi ilk marşta çalışmıtor ikinci marşta motor yavaş yavaş çalışıyo stop edecekmiş gibi eğzozda patlama oluyo 5-6 saniye sonra normal çalışmaya başlıyo

2. Onur959

Onur959 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Onur KURT
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Aynı sorun bende de var. Aracın deposundaki pompayı değiştirmiştim. Bana söylenilen şey araçtaki lpg kesicisinden olabileceği yönündeydi. İlk başta şamandıra dahil komple tekrardan pompa değişsin dediler ama ona pek sıcak bakmadım. İlk marşta çalışmıyor fakat ikincide anında çalışıyor. Carbon clean yaptırsam kesin çözüm olurmu? Sizce hangi servisi tercih etmeliyim?

3. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    gaz kelebeğini temizleyip 97 oktan benzin aldığımda sorunum büyük oranda çözüldü diyebilirim. fazla masraf etmeden önce bunları deneyin derim. forumda nasıl yapıldığını anlatan konumuz mevcut.

enessoyturk bunu beğendi.
  4. Muhammed

Muhammed Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    115
    Ad Soyad:
    Muhammed
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    benimde motor soğukken ilk marşta almıyordu genelde aküyü değiştirdim düzeldi artık alıyor ilk marşta...
    İlerde yine yaparsa benzin pompasını komple şamandırasıyla beraber değiştiricem

5. Onur959

Onur959 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Onur KURT
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Aracı uzun zamandır kullanmıyordum, aküsü bitmiş.. Fakat şuan toparladı akü. Ben bujilerden de şüpheleniyorum. 18 bin kilometre olmuş bujileri değiştirmeyeli :D Birde bujiler değişirken boğaz kelebeğini temizleteyim diyorum. Gaz kelebeği ile boğaz kelebeği aynı şeyler değilmi? Olmazsada carbon clean yaptırayım diyorum. En son çare aracı satarım :)

6. Levent1150

Levent1150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Levent Başaran
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Arkadaşlar Hyundai accent 2009 arabam var son günlerde sogukken zor çalışıyordu mark dinamosunun bakımını yaptırdım aynı sorun devam ette benzin pompasini değiştirdim sogukken hiç çalışmakta başladı sonra belli ustaların var bir yerde kontak anahtarı immobilayzeri kontrol edelim dedi bende anahtarın pilici yeniledik sogukkende çalışmaya başladı boşuna masraf yaptım pil 7.5 tl ye taktirdim ama daha evveli mark Motor bakımı 60 tl veka benzin samandıra takımı 225 tl ayrı olarak iç ini de aldım Bosh marka 85 yani toplamda bayağı giren oldu demem o ki 7.5 tl ye çözülür muş

7. Ekmel

Ekmel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ekmel Bizden
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Coupe FX (1996-2008)
    Sabahları ilk marşta çalışmama sorununu 2005 model fx coupe aracım ile bende yaşadım. Önceleri ikinci ya da üçüncü marşta çalışan araba, zamanla 8 - 10 marşta zor çalışır oldu sabah ilk çalıştırmada. Bujileri yeni değiştirmiş olmam sebebiyle bu seçeneği eledim. Sorun yakıt pompasında çıktı. Yakıt pompasını değiştirince sıkıntı tamamen ortadan kalktı. Araç ilk marşta çalışıyor.

8. Ottoman45

Ottoman45 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Abdullah adiyaman
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Selam,

Arkadaşlar motor ilk soğuk iken 3 marşta çalışma sorununu yaşanlardanım. Burada yazılanları dikkate alarak tek tek aşağıdaki yolları denedim

1)Aracın 300 km benzinde kullanıp würth attım.Daha sonra gaz ayarlarını yaptırdım olmadı.Kutup başarını söktüm denedim olmadı.

2)Benzini 97 oktan aldım olmadı.

3)Gaz servisine 3 defa gittim regülatör dediler. Gazı depodan kapattım benzinde ilk marşta almadığını farkettiğimden gaz ile ilgili parça değişimi yapmadım.

4)Servisin birine gittim komple şamandıra pompa takım halinde değiştirelim dediler güvenemedim.Değiştirmedim.

5)En son tanıdık vasıtasıyla serviste koltuk altında bulunan aksamı komple çıkardık.Geri dönüşüm valfinin arızalı olduğunu tespit ettik. Daha sonra pompanın devamlı çalışmaması için gaz servisinden kesici röle alarak elektirkçiye bağlattım sorunum çözüldü.

Belki işinize yarayabilir.Komple değişim yapıp 600 tl civarında para bayılıp üzerine işçilik vermeyin.

100 tl valf 70 tl işçilik
    35 tl röle 30 tl elektirikçi toplamda 235 tl ile bu işi hallettim.Röle bağlamasanızda oluyor.Röle pompanın devamlı çalımaması için ben bağlattım.

MSC bunu beğendi.
  9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    geçmiş olsun. röle zamansız ise yani ara ara çalışmıyorsa tehlikeli olabiliyor. özellikle motor kısmındaki benzin hortumlarının içinden sürekli benzin sirkülasyonu olmazsa ısı ile çabuk parçalanmaya başlıyorlar. allah korusun yangın riski doğurur.

Burak&Buse bunu beğendi.
  10. Emre1345

Emre1345 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Emre karaca
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Halen çözüm bulamayanlar için yazıyorum. Benim aracım getz de motor soğukken ilk marşta çalışmıyor, ikincide sorunsuz çalışıyor ama bir süre gaz verince araba titriyor, sonra düzeliyordu. Şaşmaz sanayiindeki ustamın tavsiyesi ile aracı tüpten benzine aldım, akşam eve gittiğimde akü başını söktüm, sabaha kadar bu şekilde durdu. Sabah tekrar taktım, bu işlem arabanın beyinine reset atıyormuş. Hemen düzeldi. Üç hafta oldu sorunsuz çalışıyor. Aklıma geldikçe ustaya dua ediyorum.
    Not: akü başı sökme işlemi ilkinde sorunu çözmezse üç gün üst üste yapmamısöylemişti. Mutlaka deneyin.

11. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Bu role yi ciddi Lpg servisleri asla tavsiye etmiyor.

MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş