LPG KABLO

Sizce Bu Nedir?

'Boya & Kaporta & Trim Sorun Ve Çözümleri' forumunda feyez tarafından 23 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. feyez

feyez Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Feyyaz Erdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Ağustos ayı içerisinde 2016 1.2 style bir araç alarak aranıza katıldım, gerçekten çok memnun kaldım. Geçtiğimiz bayram da da memlekete gidelim dedik, Burdur civarında yeni atılan ziftten dolayı aracım bayağı kirlendi (sanırım bu aracın tekerden gelen kirle ilgili bir hatası var oldukça yavaş gitmeme rağmen araç resmen zift ile yıkanmış gibiydi neredeyse tavana kadar) zift kirini bir şekilde temizledim ama temizlik esnasında ön yolcu kapısının altında resimde görünen siyah noktacıkları fark ettim. zift sanıp temizlemeye çalıştım ama kir değildi şöför kapısını kontrol ettiğimde de aynı noktaların olduğunu ama pütürlü olarak boya altında kaldığını tespit ettim. Bu konuyu servis ile görüşeceğim fakat önce sizden bir fikir almak istiyorum. bu noktalar nedir? üretim kusuru mudur? garanti kasamında işlem görmesi gerekir mi? ve müdahale edilmezse paslanma vs sorunlara yol açar mı?

bir de bagaj kapağının önündeki bakalit siyah plastiklerle sorun yaşayan oldu mu? ben aracı aldıktan daha 1,5 hafta sonra sağ taraftaki yamuldu. değiştirecekler? servise sorduğumda birkaç kez karşılaştıklarından bahsettiler.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Alt astar zifti olabilir, curumemesi icin alt kisimlar sonatalarda komple zift. I20 de boyle olabilir.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Halil5759

Halil5759 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    747
    Ad Soyad:
    Halil KURŞUN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    PSA
    sanki sacın birleşim yerine sıkılan silikonun üzerindeki boya aşınması gibi duruyor

feyez ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hep arka plan focuslandigi icin ben bisey anlamadim fotolardan :)

feyez ve <<bülent>> bunu beğendi.
  5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    boya izi bunlar, bence çok doğal şeyler, her otomobilde vardır illaki benim getz tede aşırı ince boyanan yerler var mesela alttan fosfat kaplama gri şekilde görünüyor hemde kaputun içinde, sizin arabanızda boyayı galiba biraz kalın püskürtmüşler yada boya püskürtülürken orada girdap yapmış boya tanecikleri oraya birikmiş yani bunda bence bir problem yok.

Tahliye deliği etrafındaki şey pas değildir inşallah çamur falandır

Siyah bakalit C sütünları ise kuru bezle bile silindiğinde çizildiğini söylüyorlar bu problem, ama yamulan duymadık daha.

feyez ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. feyez

feyez Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Feyyaz Erdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    ilginiz için çok teşekkür ederim.
    geçen Cumartesi servis ile görüştüm. Sn erenuzel41'in dediği gibi olağan bir şey olduğu söylendi. Pasa sebep olmayacağı olsa da garantili olacağı söyleniyor ama işte takılıyor kafaya :)

bakalit konusunda evet çizilmeye çok müsait bunun yanında gerçekten özellikle sağ taraf güneşte yamuluyor. en azından benim gittiğim serviste açıkta sergilenen i20'leri incelediğimde bir kısmında yamulma gördüm. (benimki kadar çok değildi ama vardı) değişimden sonra bunu servise sordum takılan yeni bakalitte bu sorun olmaz dediler "iyi" dedim ben de :)

bence plastiğin alaşımıyla ilgili bir sıkıntı olabilir ama değişimi çok sorun olmuyor. tabi ikinci elde sorun çıkarabilir dikkatli olmak lazım.

son olarak tahliye deliği etrafındakiler çok şükür pas değil temizlendi kirlenmiş biraz :)

Bu Sayfayı Paylaş