10 Kasım LPG KABLO

Sivas-trabzon Arası Guzergah

'Gezi Rehberi' forumunda wepster tarafından 19 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. wepster

wepster Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    Ahmet Candan
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Iyi gunler arkadaslar temmuz ayi icerisinde gezi planimiz var sivas trabzon arasi hangi yolu kullanmaliyim google mapsten 3 tercih geldi ama tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Şiran yolu üzerinden Torul ,Gümüşhane ve Trabzon.

3. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Google yandex olayları cok fena patlıyor ulkemızde cunku kısa yolu yada alternatıflerı sunuyor.
    Kısa dıye bır gırıyorsunuz komple ön takım yapmanız gerekıyor.Bozuk ınşaat yollar vs.

Bazen guncellemedıklerı yollar kalıyor bır bakmıssınız kaybolmussunuz.
    o yuzden genel fıkrım bılındık yolların uzunda olsa rahat gıdılebılenı derım.

Asel Kaan Efe ve Köksal bunu beğendi.
  4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Ben yıllar yıllar önce gümüşhane-şiran-alucra-şebinkarahisar-suşehri istikametinden gitmiştim. Yol gayet iyiydi. Şu an belkide daha iyi durumdadır. @wepster

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Bir diğer alternatif suşehri şeninkarahisar giresun üzerinden sahil yolu istikameti ile de gidebilirsiniz. Geçen sene kullandım o yolu gayet güzel hem de doğal manzara ve görsel güzel alanlarla yol üzerinde karşılaşıp hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. Yol suşehri şebinkarahisar ayrımına kadar duble ondan sonra tek şerit ama fena değil asfaltı güzel. Sadece şebinkarahisar çıkışı 5 10 km kadar bi çalışma vardı hatırladığım sonrası güzel tek şerit olmasına rağmen.

wepster ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Diğer alternatifiniz hiç tek şerite girmeyeyim derseniz sivas tokat samsun üzerinden sahil yolu ile de devam edebilirsiniz biraz yol uzayacaktır ama.

wepster bunu beğendi.
  7. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Ben de suşehrinde ikamet ettiğim için bu yolları sürekli kullanıyorum. Hemen hemen hepsini kullandım karadeniz bağlantı yollarının...

Halil ve wepster bunu beğendi.
  8. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    İşyerinden arkadaşlar araçla haftaya giresun merkezden tokat merkeze gidecekler. Ben şebinkarahisar üzeri yolu tavsiye ettim.

Bir de niksar üzeri yol var. Ünye-niksar arasındaki yolun durumu hakkında bilginiz var mı? Ordu merkez şehir geçişi olduğundan tavsiye etmedim ama yol daha kısa görünüyor.

9. i_ipek

i_ipek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,207
    Ad Soyad:
    Ibrahim Ipek
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Getz 1.6 (2003-2011)
    Bende 2 sene ønce gitmistim sivas > uzungøl/trabzon. Navigasyon nereyi verdiyse oradan gittim :D daglik taslik yol baya uzun sürmüstü galiba 15km felan 2 saatte gitmistim yanlis hatirlamiyosam.

Ekonomik dizel araba kiralamistim sivastan. Depoda 1000km yapiyordu masallah. :)

ai_torcuk bunu beğendi.
  10. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Ünye niksar arasında ki yol sanırım akkuş üzerinden geçen yoldu. Öyle hatırlıyorum. Bir kere kullanmıştım ama baya sıkıntılı bir yoldu tahmini 5 sene oldu tabi kullanalı ama çok bişey değişmemiştir bence. Ama şebinkarahisar güzergahını ailecek geçen sene trabzona giderken kullandım. Şebinkarahisar dahil suşehri kavşağına kadar tek şeritli bir yol ama herhangi bir sıkıntısı yoktu. Çok rahat gittim diyebilirim. Hoş ordu mesudiye de görev yaptığım için ordu mesudiye arasındaki yolu düşününce otoban gibi gelmişti bana...;) yani bence güzergahı biraz uzatarak ki suşehri şebinkarahisar kavşağından sonra tokata yaklaşık 2 saatte gidebilirler. En yakın tarihte kullandığım güzergah şebinkarahisar olduğu için öneririm. Diğer yolu dediğim gibi uzun zaman önce kullandım sivas merkeze giderken o yüzden şuan ki hali için yanlış yönlendirme yapmak istemem. Kusura bakmayın uzun oldu biraz ama şebinkarahisar üzeri rahat edeceklerini düşünüyorum. Ordu merkeze gelince trafik yoğun oluyor biraz trafikte zaman kaybedebilirler. Geçiş saati de etken tabi bu duruma.

11. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    @HMB teşekkür ederim. Aynen iletecegim arkadaşlara.

HMB bunu beğendi.
  12. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Ordu'yu es geçmemenizi tavsiye ederim. Sahil yolu zira görülmeye değer. Tokat, niksar ünye üzeri gitmenizi ve Perşembe de mutlaka Tünelleri değil de sahil yolunu tercih etmenizi tavsiye ederim. Bir de Yason burnunu görmeden giderseniz çok şey kaçırırsınız. Bu arada Tokat niksar yolları biraz rakımlı ve virajlıdır ama sonrası çok güzel yere ulaştırır. Sürekli yeşil içinde gidersiniz. Hatta geçerseniz perşembe tünelini(küçük olan) geçince benim yerime de sola çekip arabayı bi sigara yakın km bazında 70 km kadar uzatırsınız yolu ama değer. Bir de Muhakkak Ordu da yağlı pide yiyin. :) Sahil yolu boyunca TEDES'LERE dikkat edin ve hız uyarılarına muhakkak uyun çok yüklü cezalar gelebilir. Şebin karahisar yayla yolları alucra tarafından gitmenizi pek tavsiye etmem bilginiz olsun. Yol boyunca Turkcell kullanmıyorsanız (sahil yolu dışında) çoğu kez internetiniz olmayacak. Giresunu geçerken de gezme niyetindeyseniz muhakkak giresun kalesine ve ORDU Boztepe'ye de çıkın. Dilerseniz sahile park edip teleferik ile boz tepeye çıkıp orduya karşı bir çay içebilirsiniz. Ben genelde Ankara'dan gidiyorum nadir de olsa geezmek için yozgat üzeri Çorum hattuşaş veya Çankırı Çerkes üzeri gidiyorum. İyi yolculuklar dilerim şimdiden. Bu arada ordudan geçerken yolda fındık ağaçları görünce inip arabanızdan gönül rahatlığı ile fındık yiyebilirsiniz genelde köylüler poşet getirir :) yeşil fındık zamanıdır şimdi çok yemeyin ama midenizi bozabilirsiniz.. Saygılarla. Bu arada trabzon sonrası muhakkak batuma da gidin çok bir mesafe yok deponuzu full'leyin Benzin veya dizel doldurulduğundan emin olun. Geçen sene giriş 25 tl idi sanırım. Kimliğiniz ve araç ruhsatınızın sizin üzerinize olması yeterli olacaktır. Lastiklerinizi değiştirme niyetindeyseniz 400 tl' gibi bir rakama tekabil ediyor eski lastikler ile gidip orada değiştirip atabilirsiniz. Bayiiler var bayiilerden değişim işlemi yaptırabilirsiniz. Trabzonda trafikte falan pek polemiğe girmeyin. Et getirmeniz yasak. Yanınızda ilaç götürmeniz kesinlikle yasak. Alkol sigara kullanıyorsanız çok uygun fiyata alabilirsiniz. Turklerden Batum da uzak durun dediklerini dinleyin ama genelde söylediklerini yapmayın (mekan önerileri vs) Çenem düştü umarım işinizi görür. NOT AKKUŞ YOLUNU KESİNLİKLE TERCİH ETMEYİN :)) TECRÜBE İLE SABİT :) NİKSAR ÜNYE YOLU GÜZELDİR :)

HMB ve ai_torcuk bunu beğendi.
  13. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Rica ederim Ali izzet bey. Umarım yardımı dokunur. Bir dip not bilmiyorum güzergahı kullanacak arkadaşlar tokatlı mı ama tokat niksar arası da tek şerit bir yoldur onu belirtmeyi unutmuşum. Ama işlektir zaten niksar a bağlantı olarak bildiğim kadarı ile tokat o yolu kullanıyor. Yol güzeldir sadece tek şerit bunu da eklemek istedim. @ai_torcuk

ai_torcuk bunu beğendi.
  14. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    @onrgly88 teşekkür ederim. Bu arada ben zaten Giresunluyum.
    Arkadaşlar resmi araçla görevli olarak gidecekler. İlk olarak Tekirdağ dan direk Giresun. (Samsun üzeri sahilden )
    Ertesi gün de Giresun dan Tokat a geçecekler.
    Benim merak ettiğim Ünye Niksar arası yol durumu ve orada tünel yapılıyordu galiba, hizmete girdi mi bilmiyorum.

HMB bunu beğendi.
  15. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Kazasız gidip gelsinler inşallah. Baya da uzun bir yolculuk yapacaklar.

ai_torcuk bunu beğendi.
  16. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Yaklaşık Tünel açıldı mı bilmiyorum ancak biz tünel yolunu kısmi kullanmıştık. Tamamlanmamıştı ama kısmi açılmıştı. Muhtemelen bitmişti 1 yıldan fazla oldu. Bu arada ben de Ordı Gülyalı'lıyım ama Ankara da yaşıyorum fırsat buldukça gidiyorum memlekete. Arkadaşlar çok şanslıymış valla :)) Rica ederim bu arada

ai_torcuk bunu beğendi.
  17. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    tokat niksar arasi az bir kısmı hariç duble oldu

HMB ve ai_torcuk bunu beğendi.
  18. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Doğrudur ben en son gittiğimde yol yapımı gerçekleşecekti demek ki bitirmişler o zaman daha da güzel olmuştur orası ulaşım anlamında.

19. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    nasip olursa bu yaz kullanacağım bu güzergahı reşadiye niksar tokat yıldızeli vs

Bu Sayfayı Paylaş