LPG KABLO

Silindir Kapak Contası Maliyet

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda Wiru5 tarafından 5 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. Wiru5

Wiru5 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Özgür Uysal
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Arkadaşlar merhaba.

Silindir kapak contası değiştirme,taşlama ile birlikte işçilik ücreti ne kadar alıyorlar genel olarak? Son zamanlarda yaptıran var mı ?

Parçalar benden olacak.

Silindir kapak contası,üst kapak contası,subap lastikleri,termostat,bujiler değişecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    İşçilik konusunda tam bir bilgim yok ama tahmini olarak 400-500 TL civarı tutabilir.

Benim asıl tavsiyem değiştireceğiniz tüm conta ve lastikleri mümkünse orjinal almanız. Yan sanayi olan parçalarda kısa süre sonra (Özellikle contalarda) sorunlar yaşanabiliyor. Yazdığınız parçaların orjinali ve NGK buji alırsanız yaklaşık 500-550 TL civarı bir fiyatı olur.

3. Wiru5

Wiru5 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Özgür Uysal
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Silindir kapak ve üst kapak contası orijinal mobis. Başka bir şey almadım. Lazım olursa onları yan sanayi alıcam. Bulunduğum yerde orijinal yoktur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Subap lastilkerini de orjinal alın. Yan sanayiler kısa süre sonra sertleşip yağ kaçırabilir. 90-100 TL gibi bir fiyatı var. İnternetten de alabilirsiniz.

5. Wiru5

Wiru5 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Özgür Uysal
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Kapağı açtırdım,yapıldı,su eksiltiyordu fakat hala su eksiltmeye devam etti,bazı borulardan sızdırmaya başladı kelepçeleri yenilendi,silindir su tapasını patlattı Arap yapıştırıcısı ile yapıştırıldı,dün başka bir ustaya durumu anlattım baktı contası olmamış bunun dedi,yaptırdığım yere gittim contası olmamış bunun tekrar bakın falan dedim contada bir şey yok diyor hala su kaçağı arıyor,pazartesi bakacaklar olmadı kapağı tekrar açarız dedi sonunda. 2 haftadır uğraşıyorum bıktım artık. Yaptırdığım gün rektefiyeci contayı gördü,bu conta Çelik hata kabul etmiyor falan demişti. Yani birisi hata yaptı uğraşıp duruyoruz bakalım.

Samet_ak ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. Wiru5

Wiru5 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Özgür Uysal
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:

Son eklemeyi yapayım.Araba orasını burasını patlattı en son yedek su depo kapağı çatlamış onu gördüm,sadece kapak bulamadığım için yedek depo aldım taktım ve en azından radyatörün kapağını açıp baktığımda suyu tam oluyor artık.Kapak çatladığı için suyu yedek depoya basıyor ama çekemiyordu şimdi çekiyor. Bu arada termostat yuvasından sızdırıyordu onu söktürüp sıvı conta sürdürdüm taktırdım fakat sızdırmaya devam etti. Bende bugün abro sızıntı önleyici sıvı almıştım onu boşalttım radyatöre bakalım sızdırmaya devam edecek mi :/

Samet_ak ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş