LPG KABLO

Servislerden Çektiklerim...

'Marmara Bölgesi' forumunda zinarturgut tarafından 11 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Forumda çoğu zaman özellikle servis olayları ortaya çıkınca bende biraz parlama oluyor. En sonunda buraya yazayımda herkes bilsin nedenini istedim. Böylece konuyuda toparlamış olurum. Servis ismide verecem. Aracı aldığım gün titreme ve çekme sorunları olduğunu gördüm. Antalya Cangarlar'dan aldım aracı. Sonrası aşağıda.

1- Cangarlar: Aracı balans için bıraktım ama bi işlem yapmamışlar. Acil işim nedeni ile ilgilenmedim. İzmir'e gidecektim. Orda hallederim dedim. Ayrıca araca iş emri açılmamış. Sonradan dank etti ama neyse dedim.
    2- Çakırlar: Gerçekten yoğundular ama sağolsunlar araya sıkıştırdılar. 5 saat sürdü bazı isteklerimle beraber servis süresi. Ama ilgi ve alaka güzeldi. Rot ve balans ayarı yaptılar. Aracın fabrikadan bu işlemler yapılmadan çıktığını belirttiler.
    3- Onurlar: Sorunum devam etti. Sağolsunlar ilgilendiler fakat o sırada geçerli nedenleri olduğundan başka bir servise havale ettiler. Servis kararı ROT BAŞININ AYRI OLDUĞU yönünde idi.
    4- Akbak: Araca konulan teşhis 2 lastikte atlamalar olduğu. Ekspertize göstermemi istediler. Ama ben nasılsa aracı Antalya'dan aldım, oraya gidiyorum deyip Ankara'da ekspertize girmedim.
    5- Cangarlar: Aracı aldığım yer nasılsa ilgilenirler dedim. Sorunumu bildirdim. Akbak'ın iş emrini gösterdim. Beni Brigstone bayisine yönlendirdiler.
    6- Brigstone Antalya Bayisi: Yapılan incelemede aracın bir jantı GÖBEKTEN eğri çıktı. Tabi lastikte bozuldu bu sebepten. Garantiden değişmesi lazımdı. Merkezlerine bilgi verdiler. Raporun geleceğini belirttiler. Bu arada balans ayarıda yapıldı. Bozuk lastiğin yerine stepne takıldı.
    7-Cangarlar:
    Araçta yine titreme vardı 120'den sonra. Servise gittim. Aracı bıraktım. Seyyar balans yapmışlar. Akşam aracı aldığımda yaptığım testte sorun olmadığını gördüm. Eywallah deyip çıktım. Sonrasında bana yine bu serviste çıkartılan sorunları saymakla bitmez. Brigstone'den gelen raporu yetersiz bulup, bazı arkadaşların mutlaka okuduğu "Bana git rapor getir o zaman" cevabınıda burda aldım. Neyse burayla fazla uğraşmayacam. Sonra şahsi anlaşılıyor.
    8- Akbak: Araçta titremeler devam ediyor şikayetiyle gittim. Hyundai'yede ulaşana kadar öbeğim çatladı, buraya yönlendirdiler. Ayrıca 15.000 bakımına girdim. Bu sefer bana belirtilen aracın bir lastiğinde atlama olduğuydu. Ankara'daki Brigstone bayisine yönlendirildim.
    9- Ankara Brigstone Bayisi:
    Araca yine balans yapıldı. Lastik ve jantlarda sıkıntı olduğu belirtildi. Ekspertizi beklemem istendi. Fakat ekspertiz belirtilen günde gelmeyince Antalya'ya dönmek zorunda kaldım mecburen. Bu arada Akbak'taki bijon tabancasının bozuk olması sebebi ile bir bijonuda kaptırdım.
    10- Akbak: Bana iyi niyetle yanaşan Akbak'taki sorumlu arkadaş bijon değiştirkten sonra bana 25 YTL'lik fatura kesti. Ayrıca bu bakımda Polen Filtresinin değişmediğini, ekstra olduğunu belirttiler. Sonra yaptığım incelemede Polen Filtresinin 15.000 bakımına dahil olduğu ve Ankara dışında hemen hemen bütün servislerde bakım fiyatına dahil olduğuydu. polen filtresine ayrıca para verenlere geçmiş ola:)
    11- Cangarlar: Ekpertiz gelmeyince Ankara'da bende mecburi olarak Antalya'ya dönmek zorunda olduğumdan işi yine oraya havale ettim. Abimin servisle görüşüp mahkemeye verecez deyişi üzerine çok süper bir ilgi gördük. Yalnız belirtmek isterimki bu arada konuyu o kadar çok kurcalayıp değiştirdilerki anlatamam. Resmen zorla oldu yani. Burda araca 4 tane yeni jant ve lastik takıldı. Lastikler Yokohoma'ydı. Teste çıktığımda aldığım günden bu yana bu aracın ilk defa bu kadar sıkıntısız olduğunu belirttim. Sonra yeniden eski lastikleri takıp Brigstone gittik.
    12- Antalya Brigstone Bayisi: Yapılan kontrolde bir lastiğin jantına matrix yaptılar(jantı lastiğin içinde döndürme işlemi). Sonrasında bir sıkıntı olmadığını belirttiler. Cangarlar'dan yanımda olan arkadaşta 160'tan sonra haff bir titreme olduğunu belirtti ama ben o kadarda olsun dedim. 160'a nerde çıkacam? Sürekli uzun yolda 100'le giden adamım b

2. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Coşkun Abi gitmiş yaw:)) Burda olsada o bal damlayan ağzıyla bir yorum yapsa...

3. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Güncel... Herkes okusun diye:))

4. alpertekin

alpertekin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    As otomative git birde oraya gitmemişsin ben sorun yaşamadım https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

5. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    oooo okuyana kadar göbegim çatladı yaw senin durum cok vahim vallahi geçmiş olsun parlamakta haklısın bişey diyemem verdikleri yanıt cok enteresan acıkcası
    "Hyundai Forum'da bizi şikayet etmişsin. Bodrum'da Hyundai servisi var oraya git!
    Bizde forumda yazdıklarınızı avukata verdik. İnceliyor şu anda. Bişey çıkarsa sizinde başınız ağırır"

böyle bi mantık varmıdır allahın aşkına ya ben 25 küsür milyar vericem arabam fabrikadan bozuk gelicek ve servisten böyle bişey alıcamsen yine iyi dayanmışsın ben direk mahkemedeydim acıkcası cok sinir bozucu bişey aracımı degiştiricem bi yandanda kullandıgım araçtan memnun oldugum için yine hyundai ye dönecektim ama erada bu sorunları ve servisi gördükten sonra vazcaydım acıkcası ya istanbula gelirsen bide güneşli BAYRAKTAR PLAZA ya baktır dicem ben uzun yol ve büyük bakımlarını orda yaptırdım gayet memnunum acıkcası ordan şimdilik FİYAT HARİÇ tabi

tekrardan GEÇMİŞ OLSUN https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

6. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Cangarlardan ve akbaktan gelen şikayet başka hiç bir servisten gelmiyor.sadece zinarturgut değil,çevremdeki bazı kişilerde devamlı akbaktan şikayetçi.bende bikaç kere gitmiştim,her gittiğimdede arabayı kapıp başka servise gittim.

7. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    zinarturgut madem il-il geziyosun niye cangarlara veya akbaka bağlı kalıyorsun.hyundaının türkiye genelinde 98 istanbulda ise 24 tane servisi var.

8. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Üstad bende akıl ettim tabi ama iş nedeni ile Antalya'da mecburen Cangarlar. Ankara'dada yine bana en yakını Cangarlar. Kaldıki artık güvenimi yitirdim. Ve işim nedeni ile her gün serviste gezecek vaktim yok.İnan şu aralar o kadar yoğunumki yemek yiyecek vaktim yok. Gece yatmadan önce yiyorum. Şu an lastiği patlasa eminim bijonu elime alcam. Bu arcın 4 jant ve lastiği değişmeden bir sorun değişmez. Ben bir kaç servisle görüşüp randevu almak istedim sorunla ilgilenmeleri için(isim vermeme gerek yok, belki gerçekten yoğundular, belki değildiler). Fakat yoğun oldukları cevabını aldım. Uzun hikaye işte hocam.

9. Misafir

Misafir Guest

abi git bı jant lastık al hem bahaneyle jant almıs olursun araban güzelleşir hemde derdin biter..

10. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    abi hazır istanbuldasın dönüşte gebzede birde gör-tan a ugra bakalım ya..birde onu dene..
    Düzenleyen : 41 YSF 87

11. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gör-Tan demek istedin herhaldehttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

12. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bugüm Ankara-İstanbul yaptım.Otobanda kendimi çok rahatsız hissettim. Tanıdığın varmı orda Yusuf? Yoksa ben Fuar'da bulacam:)))

13. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bu adamlarada bu olay, bu konuşmalar kar kalsın di mi abicim?

14. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW

dinamik satışta ceyhun bey var mahcup etmez inşallah..

15. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    abi valla benim 2.000ytl liktatil cekim ve kayak taşıyıcıları kar kaldı valla...

16. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

17. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW

18. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Olur abicim. Sen bisöylede bakalım...

19. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Güncel... Bu yazıyı yarın fuardaki yetkiliye verecem. Bakalım ne olacak...

20. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Coşkun Abi sen bi yorum yapmadın bu işe. Ne dersin. İş çıkar mı burdanhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Bu Sayfayı Paylaş