LPG KABLO

Sensör Temizliği

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda babtumam tarafından 5 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

1. babtumam

babtumam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Adnan yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar merhabalar, 2010 model 1.5 crdi vgt aracım var, 300 binde, yeni devraldım(babamdan) İstanbul fethiye arası 30 krş. Yaktı, gelgelelim, fethiye içi ev iş arası(6+6 km) 70 krş. Yakıyor, bana çok anormal geldi, bakımı yeni tüm filtreler ve yağ kalitelisinden taktım, çekişte, turbo da bi sorun algılamadım, maf, map sensörlerini temizleyeceğim, size danışmakistediğim, başka nerelere bakmalıyız yakıtı düşürmek için, birde EGR'yi temizleyelim mi iptal mi ettireyim

2. Taner_G

Taner_G Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    Taner
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Sensor temizligi yapabilirsiniz ama once araci bi obd cihazi ile taratip hata veren bir donanim varmi diye kontrol ettirin.. Eger bir sey cikmazsa sensor temizligi yapabilirsiniz ancak sensorlere cok kibar davranmaniz gerekiyor balata spreyini uzakdan ve tanzikli sikmamaya dikkat edin.. Elinizide surmeyin sensor noktalarina.. Egr temizligi ciddi performans kazanci saglar ama iptalini tavsiye etmem temizlik isini 150 liraya falan yapiyorlar.. Sensor temizlgi hakkindaki tavsiyem ise obd taramasinda hata cikmazsa bence ellemeyin hic bi yerini.. Ben cok oyle ayari kacan araba gordum temizlik isinden sonra.. :)

onurforces bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş