LPG KABLO

şarj konjektörü

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda mursel_balci tarafından 6 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    mrb arkadaşlar geçenlerde yolda giderken arabam stop etmişti vurdurarak çalıştırıp elektrikçiye gitmiştim. o da bana şarj dinamosu çalışmıyor. onun için akü bitmiş dedi ve şarj dinamosunu söküp kömürlerini değiştirdi. arabayı biraz çalıştır aküyü şarj etsin dedi. o gün araba çalıştı ertesi sabahta çalıştı ama 2-3 gün arabaya binmedim. dün sabah marşa bastım araba yine çalışmadı bende vurdurarak tekrar çalıştırdım. heralde 2-3 gün çalıştırmadım ondan olmuştur dedim. akü şarj olsun diye biraz rolantide çalıştırdım işe gittim. akşam marşa bastım yine çalışmıyor. bizim elektrikçiye tekrar gittim. geçen de fazla masraf olmasın diye şarj konjektörünü değiştirmemiştim. şimdi onu değiştirmemiz lazım dedi. bu sabah yine gideceğim ustanın dediği doğrumudur acaba ? birde bu şarj konjektörü kaç liradır.

2. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    geçmiş olsun aracı rölentide çalıştırmanız bitmiş bir aküyü şarj etmeye yetmez yani aradan zaman geçtikten sonra akü tekrar boşalır en iyisi akünüzü şarja bağlatmak..konjektör konusunda bi fikrim yokhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley13.gif

3. valerina

valerina Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    akünün kaç yıllık? ayrıca aküyü sen aracı çalıştırarak kısa sürede şarj edemezsin. bunun iin 12 saat en azından harici bir şarj cihazına bağlat.

4. ufukyayla

ufukyayla Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Konjektör şarj dinamosundan gelen elektriği aküyü şarj edebilecek seviyede tutar. Bunu fazla gelen voltajı keserek yapar. Rolantide voltaj düşük olacağından yapabileceği birşey yoktur, dolayısıyla rolantide şarj olmaz. Ustanın dediği gibi konjektörde arıza olabilir.

5. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    konjektörünü yaptırsan bile akünüzü sarja bağlatmadığınız sürece size sorun çıkaracaktır en kısa sürede akünüzü şarja bağlatın veya değiştirin tabiki şarj dinamosunada baktırmak gerek https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

6. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    arkadaşlar sorunu bu sabah hallettim. aküde problem yok. şarj dinamosunda sorun vardı. dinamonun içindeki konjektör değişmesi lazım dedi usta ama sonra yine sorun çıkartabilir belli olmaz dedi.
    bende yeni şarj dinamosu aldım 160 ytl'ye
    20 lirada ustaya verdik sorun halloldu.

7. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Konjektör şarj dinamosundan gelen akımı aküye ve elektrik aksalarına gerektiği kadar göndermesini sağlayan parçadır.Bizdede bozuktu aracın elektriği aniden yükselip bir süre sonra normale dönüyordu.Değiştirince sorun düzelmişti.
    Yinede en iyisini yapmışsınız tamir görmüş parça eskisi gibi çalışmayabilir yenisini almak en iyisi. https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

8. sertsert39

sertsert39 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    tunca sert
    Slm arkadaşlar i20 bende var 2014 1.2 motor son iki gündur şarj dinamosu ışığı ara ara yanıyor ustaya götürdum usta olctu sonuçları iyi dedi ama ışık ara ara yanıyor bu aracın 71000 km şarj dinamosu bitermi yada kömürü kecesi konjonktür ne yapayım yardımcı olurmusunuz?? @MSC bir yardım etsene [​IMG]

9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Konjonktür olabilir.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi