LPG KABLO

Santa Fe 2,2 Yakıt Sorunları

'Santa Fe Forum - Club' forumunda slpnss tarafından 23 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. slpnss

slpnss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ahmet ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Merhabalar , 2007 santa fe kullanıyorum 2. kez başıma gelen bir olayla ilgili düşüncelerinizi çok merak ediyorum , aracımı Ankarada tam yakıt ışığı yandığı sırada fulledim 350 tl yakıt aldı , manavgata geldiğim zaman yakıt göstergesi tam yarıda iken tekrar fulledim , bu kez 240 tl yakıt aldı ! 350 ye dolan depo yarıya indiği zaman tekrar nasıl 240 tl yakıt alır diye petrolde sıkıntı çıkardım , abi deponun şekli ile alakalı olur böyle diye geçiştirdiler !! evet yorum larınızı bekliyorum...

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, genelde ilk yarı %55-60, son yarı %40-45 yakıt gösterir. dizel araç tabanca atması ile yakıt ölçümü yapılmaz. siz fullediğinizi sanıyorsunuz ancak mazot köpürdüğü için tabanca çok erken atıyor. mazotu görene kadar doldurun, gösterge yarıya geldiğinde tekrar mazotu görene kadar doldurun farkı bulun.

emrex, slpnss ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Köpürme olayını bilmiyordum öğrenmiş oldum. Siz ışık yandığında 350 tl lik yakıt aldınız. Aslında deponuzda hiç yakıt yokken 400 tl civarı alacaktı. Normalde göstergedeki tüm birimler eşit olsa gösterge ortadayken 200 lira alacaktı. Şimdiye kadar sahip olduğum arabalarda göstergenin her bölümü aynı değildi. Muhakkak sizin aracınız da da böyledir.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. slpnss

slpnss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ahmet ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Söyledikleriniz mantıklı ama bu kadar fark olması ihtimal dışı , 350 tl ye dolan depo , yarıda tekrar 240 tl alıyor , bir 10 tl daha alsa çeyrek depo fark olacak!!

5. slpnss

slpnss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ahmet ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ilk başta çok önemsemedim ama bugünde abimin başına gelen olay depo yarını çok az altındayken 360 tl yakıt almış araç :))) ya bizde bizde bir sıkıntı var ya akaryakıt istasyonları yada bizim depo :)))

6. slpnss

slpnss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ahmet ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Söyledikleriniz mantıklı ama bu kadar fark olması ihtimal dışı , 350 tl ye dolan depo , yarıda tekrar 240 tl alıyor , bir 10 tl daha alsa çeyrek depo fark olacak!!
    ilk başta çok önemsemedim ama bugünde abimin başına gelen olay depo yarını çok az altındayken 360 tl yakıt almış araç :))) ya bizde bizde bir sıkıntı var ya akaryakıt istasyonları yada bizim depo :)))

7. mustafacelen58

mustafacelen58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Mustafa çelen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Bende istanbulda fulledim sakaryaya geldim birdaha fulledım 65 tl aldı bana cok gibi geldi deposu cok fazla buyuk bence

8. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Çok normal. Ben tabanca attıktan sonra pompacının 90tl daha doldurduğunu bilirim. Depo 58 litre, ışık yanmıyorken dahi 60 litre aldığı oluyor. SantaFe'nin deposu Tucson'dan daha büyük. Bazı pompacı tabanca attıktan sonra küsüratı yuvarlayana kadar doldurup bırakıyor, bazıları da ağızda mazotu görene kadar.

Bu Sayfayı Paylaş