LPG KABLO

Sakaryada Güvenilir Usta Bilgisi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda ahmetparlak tarafından 25 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

Tags:
?

sizce durum ne

Bu anket 2 Aralık 2017 tarihinde kapatılmış.
  1. iyi

100.0%
  2. kötü

100.0%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. ahmetparlak

ahmetparlak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    ahmet parlak
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    selamün aleyküm arkadaşlar
    ben 1 hafta önce 2006 model dizel era aldım 135 binde aracın önden kazalı çamurluklar kaput falan deyişik boya var 22 bin küsür hasar kaydı var açık net söylüyorum
    aracı aldım ufak tefek sesler geliyodu kasislerde yaptırırım dedim geçtim
    dün 4 lastik sıfır aldım lastikçi arabayı sürdü bana dediği kelime şu 4 amartösörüde deyiştir egzosa baktır biyere vuruyo ben sakaryadayım buralarda yönlendirebileceginiz birisi varmı veya anlayan birisi başka şeyler de var arabada mesela 2.5 ve 3 bin devir arasında motordan içeri doğru ıslık sesi gibi bişey geliyo ama gidiş süper bide egsozumda ıslaklık var siyah
    arkadaşlar numaramı yazıyorum arayıp bilği verirseniz inanın çok mutlu olurum
    05375923944

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    22000 lira hasar kaydı sel hasarı deprem hasarı gibi olabileceği de düşünülse öbür türlü kaza hasarı ise kasislerde gelen sesler şasinin iyi durumda olmadığını gösteriyor olabilir. Motordan gelen ıslık sesi kötü, Turbo revizyon isteyebilir size turbocu lazım, rot balansçı lazım, eksozcu lazım

O zaman ilk olarak bir rot balansçıda alt takımı komple kontrol ettirin bu kadar hasar kaydı varsa şaside kayma oynama alt takım problemleri hakkında bilgi versin

sonra turbocu bulmanız lazım turbo yu göstermeniz gerek bir ihtimal turbo yatağı boşluk yapmış ve uğultu yapıyor ıslık çalıyor olabilir. genellikle turbo hava giriş hortumunu söküp bakıyorlar yağlanma varsa turbo revizyon olacak turbo problemi ilk başlarda motor performansında belli olmaz.

Motorun yağ seviyesini sık sık kontrol edin motordan gelen siyah sıvı kurum birikmiş eksozun sıcak soğuk kondanse olmasından da olabilir motor yağ yakıyorsa onun birikintisi de olabilir

Son olarak bir eksozcuya uğrayıp eksozun bağlantı takozlarını spiral susturucu vs kontrol ettirip eksozu elden geçirtirseniz sıkıntı kalmaz gibime geliyor

3. ahmetparlak

ahmetparlak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    ahmet parlak
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    motor yağının deyişmesi lazım zaten kapkara yağ 13 bin km yapmış ayrıca arabada hep su var antifiriz yok
    ilk işim motor yağı ve tüm flitreleri deyiştirmek olacak sonrasında ise sizin dediklerinizi yapacagım
    arabanın gidişi gayet iyi 160 180 i görüyo o sesi sadece arada yapıyo sonra sesi kesiyo
    işallah çok büyük bi masraf çıkarmaz

4. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sanayiye atın kendinizi ustalar ne yapacağınızı öğretir. Parayı sokaktan toplamıyoruz. Aracı almadan önce 22 bin ne kazası öğrenmediniz mi? Almadan önce aracın durumunu öğrenmek için ustaya gostermediniz mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. ahmetparlak

ahmetparlak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    ahmet parlak
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Abi uygun aldım zaten o yüzden ama bu kadar sorun çıkaracağını tahmin edemedim haklısınız bi sanayiye gidip iyice baktırmak lazım

Bu Sayfayı Paylaş