LPG KABLO

sadece otomatık getz olanlarrrr yakıt tuketımı

'Getz Forum - Club' forumunda jonnydeep tarafından 25 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. jonnydeep

jonnydeep Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2010 otomatık getz'ım var ıstanbul'da sehır ıcı full depo ıle 380 400 km zar zor buluyorum aracım 6000km'de
    otomatık getz benzınlı arkadasların'da yakıtı bu kadar cokmudur
    lutfen sadece otomatık getz kullanıcıları cvb verırse cok sevınırım sımdıden tskler

2. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Kısa mesafe ise normaldir. Aynısı yakıtı aşağı yukarı benim araç ile de yakıyor. Eski Getzim de kışın o kadar yakıyordu.

3. jonnydeep

jonnydeep Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yaa getz ıcın cok yakıo dıo herkesss ama bu dogru benceee bu getz hele hele benzınlı otomatık cok yakıyorrr olamaz böle bısı benceeee

4. sedatu

sedatu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    otomatık coook yakıyor yapacak bısey yok https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifben lpg taktırdım napım km 0,210 krş düştü. belki lt olarak fazla yakıyo lpg ama lt fiyatı ucuz https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

5. xberk

xberk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende 2005 1.3 gls otomatik var. 36700 km'de. İlk ölçümümde 100 kmortalama 8 litre yaktı ama bunun çoğu 90-120 km/saat aralığındaki 2000-3000 devir arası sürüşteydi. Şehir içinde 11 litreyi geçeceğini tahmin ediyorum. LPG taktırmayı düşünmüyorum çünkü LPG yeni nesil araçarın büün ecu parametrelerini alt üst ediyor. Bir önceki aracımda LPG vardı satmadan önce yakıt tüketimi gazda 45 kuruşa kadar çıkmıştı, egzost muayenesinden bile geçemez hale geldi, ne yaptıysam düzelmedi ben de sattım ve Getz aldım. Çok sık araç kullanmadığım için fazla sorun çıkmıyor, sıkça araç kullananlar dizel alsın ama lpg'den yine de uzak dursun bence.

6. sedatu

sedatu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    yaklaşık8 senedir lpg kullanıyorum diğer aracımızdada lpg vardı bu dediğin olay hiç başıma gelmedi.şimdiki getzimdede öle 2004 model aracım 69000 km de taktırdığım gunden buzamana kadar hiç sorun yaşamadım egzos emisyonumu bile yaptırdım.ecu falan fazla anlama yakıt verilerimde iyi arabamın performansıda.lpg yi neden bu kadar kötülediniz anlayamadım?
    Düzenleyen : sedatu

7. efemera464

efemera464 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ben her zaman diyorum, yapacak bişey yok. değil 6.000 km,36.000 km de binsen otomatik getzin yakıtı düşmez, nasıl bir teknoloji ile tasarlanmışsa hangi yöntemi denediysek yakıtı düşüremedik..

8. xberk

xberk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bana çektirdiği sıkıntılardan tabi ki. Memnun olanlar devam etsin tabi ama ben bir daha asla dedim. Bir yemin ettim ki dönemem :)

9. xberk

xberk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir de kapalı otoparklar, feribotlarve alışveriş merkezlerinde 2.sınıf vatandaş muamelesi görmek var tabi, çok rencide edici :(

10. sedatu

sedatu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    valla abi camda sticker yok kontrol noktasında benzine alıyorum enjektölerden seste gelmiyor giriyorum en kıral kapalı otoparkınadahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

11. avantis

avantis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    50 lira yakıtla 200 km gidiyorum.İstanbul TEM'de.Bazen trafik açık bazen sıkışık.Yazın 40 lira ile 200 km gidiyordum.Soğuk havalar ve Lpg zammından sonra 50 lira ile 200 km gidiyorum.50 Tl ile litresi 2.25 liradan 22.22 litre lpg alıyorum ve km başına o.1 litre tüketim var.

12. xberk

xberk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Onun stresi yeter.. bu arada bagaj kontrolü yapmıyorlar mı? bana hep yapıyorlardı, bagaj ful doluyken geçyordum da bagaj boşken stepneyi görüp kıllanıyolardı..

13. bozaci

bozaci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sevgili kardeşim bende otomatik vites hyundai alma noktasındayım ama araştırmalarım neticesinde yakıtının çok olduğunu gördüm bunda klasik otomatik vites olmasının etkisi büyük fakat şunu unutma otomatik vitesler arasında enaz problemli olanlarda klasik otomatiklerdir bu yüzden şeçenek olarak dizel almak veya lpg ile kullanmak en doğru karar olacaktır saygılarımla

14. sedatu

sedatu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    abi ben stepne kullanmıyorum 4 tüp tair spreyi var https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gifhiç anlamıyolar.dolum ağızıda tampon altında.

15. mert_driver

mert_driver Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    mert can
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Renault Reklamlarında görmüşsünüzdür , otomatik dizel'e 4.4 garantisi veriyolar. Şahane bir oran.

16. bozaci

bozaci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet gerçekten oran süper ama o veriler çok çok özel ortamlarda yakalanıyor normal vatandaşın kullanımda o verileri yakalaması bence pek mümkün değil ama yinede klasik otomatiklerden az yakıyor sanırım

17. xberk

xberk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Dostum bunu ben de düşünmüştüm ama tamir spreyinin onaramayacağı düzeyde hasar oluşursa aracı çektirmek zorunda kalırım diye hiç girişmedim. Tabi son 5 yılda kaç kere lastiğin hasar gördü dersen; 1 kere :) o da subaptan kaçırmış, lastik de değil :)

18. bozaci

bozaci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bencede en mantıklısı simit tüp taktırıp lastik tamir spreyi ile kullanmak araç çok kırsal bölgelerde kullanılmıyorsa heryerde lastikçi veya bir benzinlik bulunabilir küçük arızalarıda sprey hallediyor zaten

19. getz135ful

getz135ful Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar 2004 1.35 otomatik getzim var. Acaba buna sıralı sistem yerine düz hemen LPGye geçen sistem taktırsam olurmu yada taktırıp kullanan varmıdır aramızda?

20. Forza1903

Forza1903 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    i20 1.4 benzinli otomatik var bendede
    2010 model 33binde 100 km 11 10 litre içiyo

Bu Sayfayı Paylaş