LPG KABLO

Sabahları zor çalışma ve yığılma.ÇÖZÜLDÜ

'LPG Sistemleri' forumunda flipper tarafından 28 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Hocam zaten kat arızasının üstünde pek durmadı, araçta gaz yoktu biraz lpg doldur gel dedi sanırım sabah düğmeye basarak gazda çalıştıracak, benzin pompan arızalı dedi orijinali 140 tl gibi bi rakam dedi, bende bi kaç arkadaş pompayı değiştirmiş sorun çözülmemiş dedim bu pcs valfiyle kanisterden bahsettim onlarda olabilir dedi ama kontrol etmedi.Sadece bilgisayar kontrolüyle sorun benzin pompanda dedi, benim çekincem ise benzin pompası değiştikten sonra bu sorunun çözülmemesiyle alakalı çünkü forumda çoğu arkadaş pompayı değiştikten sonra sorun yine başgöstermiş ustanın da işine karışmak istemiyorum ama parçayı almadan önce sistemi komple söküp bakar herhalde diye umuyorum.

2. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Hocam bir de bu benzin pompasına röle takılmasına sıcak bakıyomusunuz, sanırım benim pompa ondan bozuldu.Bu rölenin takılması gaz bitip araç benzine geçtiğinde silkelemeye sebep olurmu hocam dezavantajları nelerdir, yarın usta pompayı değiştirdikten sonra bu röleyi taktırayımmı, saygılar

3. hakan431

hakan431 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hakan koç
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    benim sorunumda bugun bir şey fark ettim.araba lpg ıptal ettık.7-8 saaat sonra benzinle çalıştırıdım. 3.marşda çalıştı.sanki benzin deposundan tak dıye ses duyar gıbı oldum.emin değilim.neyse vites birde kalakcam gaza basıyorum arac gaz yemıyor gıbı gıtmedı gıbı anıden hızlanmaya baladı. vites 2 aldım yıne aynı ılk duruyor gıbı yavaşlıyor anıden araç hızlanıyor.5 dk araç bu şekilde devam ettı.sonra duzeldi normal bır şekilde gıttım.

4. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Siz arabayi bir sure benzinde kullanin aracin calusmasi duzelecektir birde bu tak sesini kontrol edin genlesme valfi bozuk olabilr

5. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Benzin pompasini degistirmeden once kac bar bastigini olcen aletler varmis onunla olcum yapmak daha dogru olur . Ben iki senedir arac gaza gecince pompayi durduran manuel dugme ile kullaniyorum sorun yasamadim ama manuel isteyince acip kapatabiliyorum

6. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Usta direk pompa değişcek gibisinden konuştu ama bencede önce pompanın hatta yakıt sisteminin basıncını ölçmek daha mantıklı olur ezbere parça değiştirmek boşa masraf birazdan yanına gidicem ustanın

7. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Merhaba arkadaşlar 2 gündür sabahtan oto elektrikçisine gidiyorum ama hiç dükkanda olmuyor bugün öğle vakti yanına gittim o da beni bu işlerden anlayan bi arkadaşına gönderdi ve sonunda sorunum çözüldü artık ilk marşta canavar gibi çalışıyor araç :) Benzin pompasında basınç regülatörü denen parça sistemdeki benzini depoya akıttığından anca 2. 3. marşta benzin geliyomuş parçayı değiştirdik sorun çözüldü resmini aşağıya ekliyorum yardımcı olan, fikir veren herkese başta Serdar bey'e teşekkür ederim:)

tekosis ve ecoo17 bunu beğendi.
  8. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Serdar hocam merhaba, soldaki vananın sonuna kadar açılması bi sıkıntı yaratmaz demi ben nasıl açtıysam musluk boşa dönüyor galiba :) Konuyla pek alakası yok ama bir şey daha sormak isterim benim lpg kitim fast mi safefast mi diye az önce regülatöre bakayım dedim çok zor bir yere monte etmişler üstündeki kireçten hiçbirşey okunmuyor sadece type sr02 yazıyor bir de 2008 veya 2009 da monte edilmiş bir kit hocam

9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhaba, bisey olmaz ama kapaymaniz gerektiginde kapatamazsiniz.

Lpg dugmesinin fotosunu koyun ne oldugunu soyliyeyim.

10. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    [​IMG] Şundan hocam regülatörde sr02 yazıyo bir de, ayar kablosuyla güncelleme yapılamayan bi modeli vardı o mu değilmi diye merak etmiştim de :)

11. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Resmi koydum hocam sanırım fast sistemi var bende, bunun hangi versiyonun olduğunu öğrenebiliyormuyuz regülatörde sadece class 1/2 ve type sr02 yazılarını okuyabildim eski sahibi 2009 da montaj yaptırmış sanırım, saygılar

12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Regulator butun sostemlerde ayni olabiliyor. Dugme fast e ait.

13. hakan431

hakan431 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hakan koç
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Merhaba arkadaşlar bir tamirci aynısorundan daha önce geldi. Beynini sıfırladık.beyindeki hataları sildik daha sonra gaz ayarlarını yaptırıldı düzeldi dedi. Bunu yapan oldumu? birde cem arkadaşın regülotör değiştirdiği gibi yapan var mı? Kesin çözümmü acaba?

14. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Hakan bey, benim değiştirdiğim benzin basınç regülatörü lpg regülatörü değil tekrar vurgulamak istedim, ayrıca gaz ayarlarıyla alakalı bir sorun varsa forum yetkilisi serdar bey'in tavsiyesini uygulayabilirsiniz akşamdan kutupbaşını sökün sabaha yine marş almazsa sorun kalibrasyonla alakalı değildir, iyi akşamlar

15. hakan431

hakan431 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hakan koç
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    akşamdan kutupbaşlarını söktüm sabaha taktım benzinde çalıştırdım daha kötü oldu araba yerinden kıpırdamadı.mecbur gaz ile gittim.sonra kutupbaşlarını tekrar söküp taktım düzeldi. basınc regülatörünü değiştirdim.yok oda olmadı işe yaramadı maalesef:(

16. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Merhaba, akü kutupbaşı söküldükten sonraki performans kaybı zamanla sürdükçe düzelir fakat sizin problemin nerede olduğunu bilmek daha önemli, marş motoru ve bujileri kontrol ettirmişmiydiniz veya araç çalışırken manifolda gaz sızıyor da ondan mı motor boğularak çalışıyor

17. asi

asi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    ali koçak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    herkese hayırlı akşamlar bende 2005 admire var bende 1 yıl çektim ilk çalıştırmadaki gaz yememe ve yığılma olayını ve sonunda benimkide çözüldü il başta tamircim bana enjektörcüye git dedi ve enjektörcü aracı cihaza bağladığında arabam lpg li olduğu için sistemde (çok zengin karışımı)diye yazıyordu usta enjektörleri temizledi bujiler değişti boğaz kelebeği temizlendi ve kutup başını 15 dakika çıkartıp tekrardan taktı 100 km benzinde kullanıp maslaktaki çevre otogaza gittim ve sonuç bingooo. ALLAH'a şükür bir sıkıntı yok.tabi şimdilik:))))

<<bülent>> ve MSC bunu beğendi.
  18. hakan431

hakan431 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hakan koç
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Kardeş bilemedim usta zaten bir şeyden anlamıyor.bayramdan sonra başka ustaya gidecem.salak usta şamandırayı yanlış takmış depodan yanık kokusu geldi ilk başta. Sonra tekrar uğraştı taktı.pomba yakmış olabilir.eski pomba deneyecem olmazsa olmaz. Otogazcı motordan gaz borularını cıkarttı 3 gün benzin ile öyle gezdim. Gazdan değil dediler.cevre Otogaz gidenler ne ayarlarını yaptırdılar? Baska usta motor kısmına şişeden benzin döktü tak diye aldı.oda yakıt deposundan dedi.

19. ksk_cem

ksk_cem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Cem Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Hocam inşallah en kısa sürede çözülür çok can sıkıcı bir durum, ben bugün aracı çalışırdığımda neredeyse stop edecekti gaz verdim kendine geldi ama egsozdan simsiyah duman ve kurum attı.Sağlıklı gaz ayarı için bende kutupbaşını sökmüştüm aracın benzin değerleri oturduktan sonra böyle yapmaz inşallah.

hakan431 bunu beğendi.
  20. wosuva

wosuva Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    fatih ekim
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    öncelikle herkese iyi günler bende 2000 model 1.5 gls kullanıcısıyım en başından beri takip ediyorum bahsedilen sorunların hepsi benim aracımda da mevcut henüz 1 aydır hyundai kullanıcısıyım triger setinden tutunda geri besleme ye kadar değiştridim sorun gene aynı yanlız kanister ve benzin basınç regülatörü hiç ellemedim arabamı çok seviyorum ama bu rolanti olayından çok sıkıldım ilk iş kanistere bakacam daha sonra kutup başını söküp deneyecem bakalım sonuç ne olacak ( araç lpg li fakat sıralı sistem değil bu etken olabilirmi)

Bu Sayfayı Paylaş