10 Kasım LPG KABLO

Sabah Öğle Akşam Sis Farı Neden Açılır?

'Sohbet' forumunda Bgc71 tarafından 23 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Gündüzleri arabayı görmeyen adamın sis farını göreceğine inanan gerçekten var mı yoksa bir görüşü savunmak için inanmadıkları şeyleri mi yazıyor ? Eğer ikincisiyse yaptıkları benim açımdan problem yok ilkine inanıyorlarsa görüşlerini tekrar sorgulasınlar bence.Sis farını ben arabayı park ederken yakıyorum.Dağlık virajlık yollarda geç saatlerde giderken ön hatta arka sis farını bile yakıyorum ama araç geldiğini gördüğüm anda sis farlarımı kapatıyorum.Bu yakma nedenim de uzun süre kullanmazsam pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.

Benim görüşüm şu akan trafikte kullanmamalısınız. Akmayan trafikte hiç kullanmamalısınız arka sis farı gerçekten çok rahatsız ediyor.

Tüm üstte yazılanlar bir yana.Aracın içindesin yolu göstermediği de aşikar kimse kimseyi kandırmasın sis farı görünmek içindir göstermek için değil e yakmayı verin ya.Atla deve değil size bir artısı yok.1 kişi bile rahatsız olsa nedensiz yere bir insanı rahatsız etmiş olmak hoş bir şey değil.

2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Açmayın kardeşim. Amaç ne ? Açanları gördüm. Müsait bir gece denedim. Aydınlatmaya zerre katkısı yok. En azından benim arabada.

3. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Doğruya doğru yanlışa yanlış demedigimiz için ulkemiz 10 yil geri, gece 12 de yaya gecidinde kirmizida bekliyorlar Almanyada çünkü yasak ne olacak araba yokki demiyorlar ben yaparım ederim yok saygili olmak lazim diger sürücülere

memin, ahmety17, cenker_baba ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Mehmetakn

Mehmetakn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Mehmet akin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    O sis farini heleki arka sisleri normal hava da yakan kisiler bilin ki cok guzel kelimelerle aniliyorsunuz :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. deadalive51

deadalive51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    683
    Ad Soyad:
    ŞABAN AKDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Era nin sis farı direksiyon sol tarafında biraz asagi doğru olur ve daima düğmesi bende basılidir farları yaktigim anda yanar kapatmakla uğraşmam yani tuşa hiç basmam . Genç im ama öyle şekli bozuk tiplerden değilim

6. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Hocam kusura bakma, birbirimizi tanımayız ama biz tipten değil zihniyetten bahsediyoruz. Benim üzerimde tipi gayet düzgün öğretmen bir çift oturuyordu ama haftanın 3 günü tepemden aşağı halı silkeliyorlardı. Sırf bu yüzden dünya borca girip evimi değiştirdim. Tipi gayet düzgün olup, öğretmen diye çocuğumuzu teslim ettiğimiz insanlar bile saygısız, düşüncesiz olabiliyor, magandalık yapabiliyor.

cenker_baba bunu beğendi.
  7. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    dur kalk trafikte önüme arka sisini yakmış ticari blue denk geldi.normal stoplar yanıyor sisi yakmanın amacı ne.bir süre sonra fren lambalarıyla birleşince ortamda cümbüş oluyor.benim gözlerde pert.bende uzunları yaktım.ışıklarda duruyoruz,yeşil yandi beyfendi yürümüyor.kolunu çıkartıp hareket falan yapıyor.sağ tarafta eşim oturdugu için taksinin sağına geçtim.hayırdır birader dedim.uzunların açık kalmış dedi.seninde GERİ sisin açık dedim.bastım gittim.kapadımı devam ettimi bilmiyorum.

kardeşim farını yak,eger ön sislerin fabrikasyon ampulse onuda yak kasmam ama geri sis beni deli ediyor.birde oturmuş burda bunu savunanlar var.neyini savunuyorsun amaç ne???

yakmayın kardeşim arka sisi yakmayın.

Köksal, memin ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  8. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ön sisler neyse de bir de arka sis açılıyor ya trafikte... Herhalde gün içerisinde küfür limitlerini dolduramıyorlar bu şekilde biraz daha yemeye çalışıyorlar.

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  9. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    sis farı zaten uzunları yakman gereken zifiri durumlarda karanlıktan kalan ön dip kısımları ve biraz geniş biçimde sağ sol şeridi aydınlatıyor. Kısalarla beraber kullanımda bile ekstra bir katkı sağlamıyor.

10. MEGAİ10

MEGAİ10 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Murat murat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Bazı passat modellerinde pololarda , style donanım i10 larda vs vs sis farı yerine gündüz farı vardır. Araç çalışınca otomatik yanar kapanmaz. Benim i10 aracımda sis farı yok ama sis farı yerinde aynı sis farı gibi gündüz farı var normal farları açmadan söndürmek mümkün değil :) yani demem o ki gündüz gördüğünüz ve sis farı zannettiğiniz ışıklar gündüz farı da olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş