LPG KABLO

Rölantide Titreme Sorunu

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda Sckaraoglu tarafından 4 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. Sckaraoglu

Sckaraoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Sedat Cem Karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Hemen hemen farklı markalardaki her aracımda başıma geliyor bu sorun benim kronik problemim galiba :)

Genelde şanzıman takozu, motor takozu(kulağı) her neyse değişiyor ve halloluyor.
    Sorun tam olarak; Dururken N yani boştayken bir şey yok D'ye aldığımda titriyor sağdan soldan ses geliyor.. Seyir halindeyken de düşük devir yüksek viteste var titreme..

Hyundai tucson 2009 aracımda da sağ motor kulağı değişti yağlı olan fakat 4 ay filan oldu tekrar başladı titreme hatta direksiyonun cama yakın taraflarından bile tar tar tar sesler geliyor yokuşlarda yüksek vites düşük devirde kalınca.. Parçacıyla ve ustayla görüştüm bu kadar kısa zamanda patlamaz üretim hatası olabilir dediler ama parasını ver değiştirelim çıkan parçayı üreticiye gönderelim dediler çok hoşuma gitmedi açıkcası.. Bir de 4 ay önce 250TL'ye orjinal diye diye sattıkları ürünü sanayide orjinal parça bulamazsın diye kendilerini yalanladılar :)
    Parçaya fiyat olarak güncel kurla birlikte 490TL diyorlar ben de yetkili servise mail attım 525TL dediler fiyatına tabiki ordan almak daha mantıklı geldi fakat mevcut sorun yetkili serviste tespit edilmediğinden titreşim o parçadan mı değil mi emin olmak için tespit ücreti alacaklarını söylüyorlar.. Değişim yetkili serviste yapılırsa tespit ücreti olmaz işçilik alınır diyorlar işçilik fiyatını ısrarla söylemiyorlar :) Sanayide 100TL istiyorlar işçilik olarak yetkili serviste 150-200TL civarında olsa zaten yaptırıcam ama net bir fiyat alamadım bir türlü gelin bakarız deyip laf çeviriyorlar..

Sorum şu; Sadece titreme sorununun kaynağı sağ motor kulağı mı diye bakmak için ücret istemeleri normal mi, ne kadar isterler? Parça değişimini yetkili serviste yapmak için ne kadar işçilik ücreti alırlar tecrübesi olan var mı?

Sanayide 590'a mal oluyor bu değişim.. Takacakları parça meçhul, titreşimin kesileceği garanti değil..
    Yetkili serviste 700-750'ye titreme sorunum çözülse fitim şahsen ama eli verip kolu kaptırmayalım diye tırstım açıkcası :)

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Tekirdağ'daki (merkez) yetkili servisi arayıp sorun. Hyundai araçlarda, özellikle dizellerde yan sanayi motor kulağı kesinlikle tavsiye edilmez. D konumunda bir miktar titreme kabul edilebilir ancak sizi rahatsız edecek düzeyde ise sorun vardır. Daha önce forumda konusu geçmişti diye hatırlıyorum. Enjektör sorunu da titremeye sebep oluyordu.

3. Sckaraoglu

Sckaraoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Sedat Cem Karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Patlamamış ama yağ akıtmış dedi sanayideki usta yine aynı parçada sorun varmış yani.. Ama onun lafıyla yetkili servis iş yapmıyor tabi :)

4. Sckaraoglu

Sckaraoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Sedat Cem Karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    İşçilik 200TL dediler bugüne randevu aldım bakalım neler olacak :)

5. Sckaraoglu

Sckaraoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Sedat Cem Karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Arıza tespit 250TL tespit edileni serviste yaptırırsan tespit ücreti almıyorlar, söyledim sağ takoz diye, direkt oraya baktı evet yağ kaçırıyor dedi usta 200TL işçilik ücreti 525TL parça ücreti ile siparişi geçtik.

Aracı sabahtan bırak parçayı takarken sağına soluna da iyice baktırırım dedi yetkili arkadaş, tespite de girmiş olur bi nevi o da bizden olmuş olur dedi.

Sanayide yarım saat sürmemişti değiştirmesi, yetkili serviste hesapta saatlik işçilik ücreti alıyorlar, yersen :)

Benzer durumu yaşayan olursa bilgi olsun diye yazdım..

Bu Sayfayı Paylaş