LPG KABLO

Rampada Kalkışta Arabanın Çekikmemesi

'Sohbet' forumunda süper-turba-dizel-motor. tarafından 8 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. süper-turba-dizel-motor.

süper-turba-dizel-motor. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    rahim öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    arkadaşlar 2010 era normalde kalkış performansı gayet güzel fakat bazen rampada duruyorum stop ediyorum tekrar yürüdüğümde arabamın performansı sıfır resmen turbo devreye girmiyor araba bağırıyor ama gitmiyor böyle 100 veya 200 metre gidiyorum bakıyorum araba gitmiyor duruyorum stop ediyorum tekrar çalıştırıyorum o zaman kendine geliyor neden olabilir bir fikri olan varsa çok memnun olurum.

2. muyar

muyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Mustafa Uyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Peki düz yolda bu durumu yaşatıyor mu size? Ayrıca rampada derken aracın burnu aşağıda iken yapıyorsa bir de burnu yukarıda iken deneyin. Yine yaparsa düz bir zeminde deneyin. İlk aklıma gelen yakıt hortumlarının hava alabileceği.

3. süper-turba-dizel-motor.

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    rahim öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    düz yolda yapmıyor genelde rampada durmadığım için gederken olmuyor sadece durupta tekrar hareket edince uzun bi rampa var buranın yaklaşık yarısında çeşme var duruyorum su filan dolduruyorum tekrar yola giriyorum araba gaz yemiyor ikiye bile atamıyorum sonra stop ediyorum tekrar çalıştırıyorum o zaman normale dönüyor roket gibi fırlıyor

4. nefes001

nefes001 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    erkut ay
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    baski balata olabilir

5. süper-turba-dizel-motor.

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    rahim öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    millet bana acil konyada dört dörtlük usta bilen duyan giden varsa acil yazarsa çok sevinirim. geçen hafta konya sanayisini dolandım arabamdaki rampada kesilme sorununa çare aradım ara sıra yaptığı için kesin arzayı manüel olarak saten tespit edemediler daha sonra bilgisayara bağladılar oda genel bilgisayar oldugu için kesin netice veremedi bana en güzeli servisine git onların bilgisayarı orjinal dediler bende gittim girişten işlem yaptırmak için içeri girdim sorunun ne dediler anlattım bayan vardı bana dediki içeri alırız sorunu çözeriz masrafını söyleriz bin ikibin gibi yaptırırsan yaparız yaptırmaz isen 150 tl hizmet ücreti alırız arabanı teslim ederiz dediler. bende dedimki bir ustayla konuşayım arzayı anlatayım ne derece konuya hakim olduğuna ve tahmini masrafın nerelere varacağını söylesin bende ona göre giriş yapayım dedim kabul etmediler bende girmeden çıktım gittim sanayiyi birdaha dolandım bir turbocu buldum baktı bu turbodan dedi yaklaşık 700 ile 800 arası masrafı var dedi tamam yap yeterki sorun gitsin dedim ama bu gün yetişmez yarın sabah gel dedi biraz sohbet ettik arzayla ilgili duyduklarımı filan anlattım bir ustayı aradı durumu anlattı beni ona gönderdi sagolsun arkadaş baya ilgilendi elektrikçi filan çağırdı onlarda baktılar bilgisayara bağladı emme manifold kelebegi arzası verdi iptal etti böyle biraz bin bundan ise böylece belli de olur dedi araba düzene girdi gibi oldu bir hafta bindim gayaet iyi idi pazar günü antalyaya gittim gelirken bir anda rampa çıkarkan anında hızdan düştü çektim kenara stop ettim çalıştırdım düzeldi fakat tekrar yaptı akabinde bunu üç dört kez tekrarladı daha sonra motor arza ışığı yandı sonrasında yine normale döndü anlayacağınız bana kafayı yedirdecek sizlerden yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum saygı ve selamlar.

Bu Sayfayı Paylaş