LPG KABLO

performans hava filtresi

'Motor Modifiyesi' forumunda sharkss tarafından 14 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. sharkss

sharkss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar aranızda hiç kendi arabasına performans hava filtresi taktıran varmı varsa ne kadar performansını etkiliyor bugün şöyle bir araştırma yaptımda accent için buldum bitane ama 1600 ve 2000 cc arası için dio onu ben 1500 cc like takamazmıyım takarsam ne olur

2. era-era

era-era Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bi tanıdık 1300cc 2001 accent e taktı lpg de 2 de 90 ı görüyordu ama arabanın motor ömrü yakıt düzeni vs. herşey gidiyo yavaş yavaş çok kullanma derim

3. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    1400cc ye kadar olan araçlar küçük boy denilen filtreden takmaları gerekiyor.
    Büyük boyu ise 1600ccden sonra her araca uygundur.Siz büyük takarsanız iyi olur kanaatimce.Ayrıca filtre çok yaktırıyor diyenlere inanmayın.Herşey sizin sağ ayağınızda bitiyor.Sesi duymak için gazı köklemezseniz aynı yakıyor.Ancak aracınızı filtreyi takarken tek dikkat etmeniz gereken konu.Mutlaka filtreyi boru yardımıyla direk soğuk havaya maruz kalan biyere uzatmanızdır.Filtreyi boğaza takarsanız.Aracınızın kelebek potansiyometresini arıza yaptırabileceğiniz orjinal borusuna eklerseniz arabanız sıcak hava emdiğinden dolayı tabiri cahizze aksırır tıksırır.Soğuk hava şart.

Düzenleyen : hundahaiyi

4. era-era

era-era Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    abi ya adam madem sağ ayağına hakim olacak niye filtre taksın dimi :)

5. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Eeee olay azda olsa azcık performans ve bol bol dikkat çekmekhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif3 sene hiç çıkartmadan filtreyle gezdim çok zevkli

6. firecrab

firecrab Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Mert T.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benim aracımda var şu anda... Bu filtreyi 1.3 motorda düşük devirlerde daha iyi toparlanması için kullanıyorum oldukça da memnunum... Artı sportif bir ses de veriyor (tabi bu ses insanıda gazlıyor haliynen :)))...

7. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bizim accentlerde soğuk hava alması için filtreyi nereye koymamız lazım birde hangi marka ve nasıl bir tipte filtre kullanmaıyız örnek verebilirseniz sevinirim

8. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    1,4 filtresi diye geçen filtreden kullanınız.Sizin aracın 1,6sına büyük filtre uygulaması yaptık bi arkadaşımıza.Aracın sol ön tarafından(motorun içinde)aşağı doğru sallandırdık boru yardımıyla oraya sabitledik.Tamponun alt tarafınada sabitleyebilrsiniz.Soğuk hava alması şart yoksa ekonomi ve performans sağlıyamazsınız.

9. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
  10. HaYLaZzZ

HaYLaZzZ Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    cuff cuff ıcın kalıte ve guclu motor olması şart bence 1,3 -1,5 le felan olucak iş değil 2.0 gti opel takmıstım ben varya offf dıyorum cufffffffffff dıye gecerım :)

11. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yed marka filtreler kaliteli ve ucuzdur.

12. sicakseven

sicakseven Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bnde aracıma koymak istiyrm ama şu boru işi falan pek kafama yatmıyo sizin ki tam olarak nerde orjinal yuvasının içine koysak sorun yapar mı acaba

13. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Direk boğaza taktığınız zaman arabanıza performans ve yakıt olarak eksileri var arkadaşlar....Benden size uyarı takıcaksanız boruyla uzatın öle takın.Diğer türlü hiç zahmet edipte takmayın bile.

boğaza takınca
    araba alt devirlerde boğulur....
    sıcak havayı direk emerek yakıtı fazlalaştırır....

Kafanıza boru işi yatmadıysa bi araştırmanızı öneririm.Hava filtre kitleri kaç parça ve nelerden oluşuyormuş.Ona göre tartışmaya devam edebiliriz.

14. Misafir

Misafir Guest

Hundahaiyi'nin demek istediği şu, açık hava filitreleri havayla direk temas halinde oldukları için motor havuzunun içinde sıcak havanın dolaştığı bir yere monte edilirse randıman alınmaz sebebide sıcak havanın içindeki oksijen miktarı daha düşüktür, bunun için bazı araçlardaintercooler kullanılır, yapacağınız şey A.H.F yerleştirirken mümkün olan motor havusundaki en fazla hava sirkülasyonunun olduğu yeri tespit etmek.

15. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ohhh beehttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifBi
    arkadaşımın arabasında yapmadğımız şey kalmadı en sonunda yeri
    bulduk.1,6 admireydi ve motorun sol ön tarafından boru yardımıyla
    tamponun oraya kadar indirip cırt kelepçelerle sabitlemiştik.Bizim
    aldığımız boruda biraz değişikti boru uzun olduğu için bir yankı
    yapmaya başlamıştı filtre bir böğürüyodu.Civic vtec lerin sesini herkez
    bilir.Bire bir aynı...

16. Misafir

Misafir Guest

Ben Manta'da sis farının birini söküp oraya koymuşum...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

17. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    subaru hesabıhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifben getze yapçam yeni bi sistem ama busefer kauçuk değil metal borudan yapıcam.Gerçek kit gibi yapçam ama askerden sonrahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

18. HaRbi_GeNc41

HaRbi_GeNc41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben bu işten bişey anlamadım nasıl beceripte tamponun oraya kadar boruyla uzattınız filtreyi admirenin motoru çok sıkı orj filtre yerinden başka biryere koyulmaz air intake kitleride aynı yerde benim taktığım yerde benim arabada hiç bir sorun yok köpek gibi gidiyo ne boğulma var ne aksırma nede tıksırma ses de gayet harika devir kesince bürün mahalle camda

Buda resmi ;

http://www.otocenneti.com/wp-content/uploads/2007/07/hava-filtresi.jpg
    Düzenleyen : HaRbi_GeNc41

19. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    İyice bakarsan tam nerden geçiceğini anlarsın zaten dostum.İddia etme yani.bu arada zamanla gaz kelebeğine zarar veriyor.Seninki orj borusuna bağlıysa bi ihtimal o işten yırtarsın.Ancak orj filtre kazanının içine doğru koyduysan filtreyi ordan direk sıcak havayı yer.Gidiyo gibi gelmesinin sebebide tamamen piskolojik sesi duyunca insan araba daha çok yürüyo gibi geliyo.1,5 sene falan sürekli 106da filtre kullandım filtre öle bi alışkanlık yapmışki filtreyi çıkartınca arabanın gerçek gücünü hissetmiştim.Yani sıcak havayı emmesi hem yakıt yönünden kötü hemde düşük devirlerde arabanın ivmelenmesinde -

20. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Resimde akünün gözükmeyen yerinden aşağı indirmiştik.Boru metal değildi.Boru kauçuktu ordan geçirmek onun için kolay oldu.demir boru olsa geçmesine imkan yoktu zaten.Ayrıca senin filtrede direk sıcak havayı çekiyo direk motorun yanında yani

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş