10 Kasım LPG KABLO

Pasta Cila? Boya Koruma? Seramik Kaplama?

'Detaylı Temizlik' forumunda jarrah87 tarafından 31 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. BarışAltuntaş

BarışAltuntaş Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Barış Altuntaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Arkadaşlar merhaba,
    seramik kaplama için Sonax'tan 1.250,00 TL fiyat aldım, bu fiyatın içinde koltuk döşeme ve iç plastik aksam koruma, motor aksam koruma ve jant koruma da dahil. fiyat aldığım yer cevizli bayii Metin usta. uygulamayı saat 9:00 başlarlar ise saat 15:00-16:00 gibi bitirebileceklerini söylediler.
    Bu bayiide daha önce uygulama yaptıran arkadaşlarımız var mıdır, işçilik için bilgi verebilecek olan var mı ?
    bu arada ziebart'tan da fiyat aldım 2.639,00 TL sadece seramik kaplamaya istediler, ve 2 gün araca uygulama yapacaklarını söylediler. aralarında bu kadar fark olması açıkçası biraz ürküttü . arada ki fark kaliteye çok mu etkili ?

siz değerli arkadaşların ve @Köksal Hoca'nın konu ile ilgili bilgilerine ihtiyacım.

şimdiden sağolun.

2. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,957
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Valla fiyat aldığınız yer hakkında bilgim yok ama Sonax olunca biraz itici geliyor bana. Ayrıca 6 saatte bitirmesi biraz zor gibi geliyor bana. Bir de seramik kaplama yapılan araç yanlış bilmiyorsam 2 gün kadar kapalı mekanda beklemeli sertleşmesi için, @Köksal hocam daha net bilgi verecektir.

3. BarışAltuntaş

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Barış Altuntaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Evet, bende Ziebart ile konuştuktan sonra afalladım, bir tanesi 6 saatte verirken diğeri 2 gün süre istiyor.

değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  4. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    @BarışAltuntaş @ysuatsenyurt :)

Araç sıfır sanırım. Sonaxın yaptığı uygulama muhtemelen 6 aylık nano ürünü olandır, kürleşme süresi 1-2 saattir o yüzden sorun etmez, ziebartın kullandığı ürünü bilmiyorum ama benim kullandığım g techniq serum 12 saat kürleşme süresine ihtiyaç duyuyor. Tabi öncesinde araç sıfır bile olsa demirtozu, reçine vs temizliği yapılmalı ve boya seramik kaplamaya tam tutunur hale getirilmelidir.

Ben kartalda oturuyorum dilerseniz yardımcı olabilirim.

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  5. BarışAltuntaş

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Barış Altuntaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Evet sıfır Köksal Hoca, Nano ürün ama 6 aylık ürün mü bilemiyorum, 3 yıl İstanbul şartlarında garantili olduğunu söyledi.

Çok iyi olur; tanışmış oluruz hem. Siz yapıyorsunuz anladığım kadarıyla. Nasıl yaparız fikrinize gerçekten ihtiyacım var. Cumartesi günü müsaitseniz hemen bir organizasyon yapalım.

Köksal bunu beğendi.
  6. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Ankarada pasta cila veya seramik kaplama yaptırabileceğimiz fiyat performansı iyi olan yer tavsiyeniz var mıdır?

7. ekspertisego

ekspertisego Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Arda Arpınar
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Forumda genel olarak yaşadığımız olayları paylaşarak insanların bilgilenmesine yardımcı oluyor ama bazı konular var ki önce birileri denesin sonra biz deneyelim, bazı konular var ki edinilen bilgi netleşsin derken bir çok insan riske girmeden veya masraf yapmadan emin olmak istiyor.

Boya koruma işlemleri de bu konulardan diye düşünüyorum ve yaptığım araştırmalar gösteriyor ki; boya koruma, görünümüne önem veren, orijinalliğe önem veren kimseler için bulunmaz hint kumaşı.

Ama nedir bu boya koruma? Boya koruma, dış etkenler dediğimiz boyanın aşınmasına sebep olan; asitli yağmurlar, kuş - sinek v.s. hayvan atıkları, inşaat gibi yapılardan dökülen veya sıçrayan harçlar, yeni dökülmüş asfalt ziftleri ve sayabileceğiniz bir çok etkenden dolayı boyanız aşınır. Hatta oto yıkamalarda fırça darbelerinden dolayı da çizik çizik olur. işte bu aşındırmaları önlemek için ürüne bağlı olarak koruma zamanlarının da değiştiği; temizleme, parlatma, koruma işlemlerinin bütünüdür.

Boya koruma yaptırmalı mıyım? yukarıda bahsettiğimiz tüm bu özelliklerden dolayı sıkıntı çekiyorsanız yaptırmalısınız. Ama dikkat etmeniz gerekenler var, mesela boya koruma diye silikonlu bir madde ile parlatma yapıyorlar sizde zannediyorsunuz ki çok iyi oldu artık boyaya hiç birşey olmaz. en fazla 3 yıkamadan sonra koruma moruma kalmıyor. Bundan dolayı boya koruma işlemi yaptıracağınız zaman sormanız gereken soru: kaç ay koruma olacak? kullanılan ürünlere göre 6 ay koruma ile 2 yıl koruma yapabilen firmalar var. Diğerleri cila atıyor slikonlu malzeme kullanıyor v.s bu konulara dikkat edin.

Boya koruma yaptırmalı mıyım fiyatı nedir sorusuna cevap:

Boya koruma nedir? işe yarar mı sorusuna cevap:

Bu Sayfayı Paylaş