LPG KABLO

P2015, P0650 Ve P2238 Ariza Kodlari

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda Aytac Altay tarafından 4 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Aytac Altay

Aytac Altay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Ad Soyad:
    Aytac Altay
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Tekrar merhaba, malesef sorunu tam olarak cozememisim. Ariza hala devam ediyor acaba sensoerdemi problem var bilemiyorum :(
    Ayrica p2015 ariza koduna sebep olan emme manifoldu kelebegi bu sekilde... Mudahale edilmis soketi cikardim temizledim taktim ama nafile oradaki mili ileri hareket ettirdim ileri gitti ama biraktigimda geri gelmedi kendim tekrar eski pozisyonuna geri getirdim acaba gelmesi gerekiyormu bilmiyorum... Bu arada aracimi 15 km lik yolda torque ile test ettim yakit tuketimim 6.4 ile 6.8 arasi yolda trafik yoktu ve yolun yarisi son vites 100 km/h ile gittim bana bu tuketim fazla gibi geldi.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    yakıt tüketimi torque ile ölçülmez. servise başvurmanız gerekiyor bu aşamadan sonra.

Aytac Altay bunu beğendi.
  3. erginim3452

erginim3452 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    262
    Ad Soyad:
    ergin karataş
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba Tekrar konu açmamak için sorunu burdan yazmak istedim..Aracımda P2015 Arıza kodu veriyor sildim yine geldi.Ayrıca son zamanlarda motor soguk iken düşük devirlerde gaz verme sırasında tekleme yapıyordu.(ayagımı sürekli gaz verip çekiyorum misali).Neyse bir hışımla bu pazar Emme manifol sensörünü temizledim.Daha sonra Kelebek bogazını bakayım dedim Bakmaz olaydım.Çok aşırı derecede kurum yapmıştı.Dışardan biraz müdahele ettim baktım olacak gibi degil söktüm komple bende.. İçindeki kurumu balata spreyi ile çıkacak gibi degildi biraz kazıdım sonra temizledim.Sonra Hepsini yerine taktım.Aracın gaz yememe sorunu geçti.Çok şükür kalibrasyon ile alakalı sorunda çıkmadı. Performansı falan çok fark etti.Fakat yine biraz kullandım arıza ışıgı yaktı P2015 ..Şimdi soru şu Tekrar neden arıza veriyor olabilir.Benim aklıma gelen Kelebek bogazını sökünce Manifoldun içininde aşırı şekilde kurum oldugunu fark ettim fakat temizleyemedim.Acaba bundan yaparmı ? Birde bu kurumu temizlemek için manifolduda söksem sıkınrı olurmu conta ayar vs..

saygılar..

4. Aytac Altay

Aytac Altay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Ad Soyad:
    Aytac Altay
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    merhaba, kelebegin icini komple sok icinde potansiyometre var onu trmizleyip tekrar tak duzelebikir bu sekilde.

erginim3452 bunu beğendi.
  5. erginim3452

erginim3452 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    262
    Ad Soyad:
    ergin karataş
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Araç dizel kelebek bogazını söküp temizledim fakat üzerinde potansmetre göremedim..

6. erginim3452

erginim3452 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    262
    Ad Soyad:
    ergin karataş
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bu arada bu kadar kurum yapması nolmal mi acaba ? Belli aralıklarla temizletmek mi gerekir diye düşünüyorum..

7. Aytac Altay

Aytac Altay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Ad Soyad:
    Aytac Altay
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Egr valfi manifolda egzos gazinin bir kismini geri gonderdigi icin kurum yapmasi dogaldir ama kurum nereye kadar normal kabul edilir orasini bilmiyorum...

Altta verdigim linkte potansiyometre gorunuyor mavi ve kirmizi yeri balata spreyi yada alkolle temizlersen sorun cozulebilir potansiyometre asagi yukari bu sekilde.

https://goo.gl/images/y8u4XY

8. erginim3452

erginim3452 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    262
    Ad Soyad:
    ergin karataş
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Evet şimdi hatırladım Kelebegin alt tarafında böyle soketli bir parça vardı, sökülebilir bir durumda mıydı dikkat etmedim hafta sonu tekrar kontrol ederim.İnşallah silikonlu yada presli degildir.Teşekkürler..

9. voyager52

voyager52 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Namık Kemal
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Merhabalar. Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bende de bu p2015 problemi mevcut. Araç 2015 dizel 7 ileri dct. Söndürsek de tekrar yanıyor. Araçta öyle pek problem yok gibi kullanımında felan ama arıza ışığı sürekli yanıyor. Bu da tabiiki ilerde başa büyük sorun açma kapasitesinden ötürü beni korkutuyor. Bu p2015 in tam olarak nedeni switch mi yoksa emme manifoldu mu? Ankarada bu işi yapabilecek hangi usta vardır tavsiyeniz var mı?

10. voyager52

voyager52 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Namık Kemal
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    28310-2A690 kodlu parça lazım arkadaşlar. Elinde olan var mı? Manifoldun tamamı değil sadece döngü motoru.

11. Silgi

Silgi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    153
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hoca şimdi benim oksijen sensörleri sürekli hata veriyor. Yeni alıyorum hata gidiyor sonra tekrar hata veriyor eskiyi takıyorum yine hata gidiyor. 2. Sensör ısıtıcı hatası verdiğinde yedek olanı takıyorum çalışmıyor ama aynı sensörü 1. Sensör fişine takınca çalışıyor belli aralıklarla 1. Ve 2. Sensör bu şekilde hata veriyor. Delpi arıza tespiti cihazıyla baktığımda sensörler kapalı diyor ama sinyallere baktığımda sinyal dalgalanması var. Arıza ışığı da yakıyor.
    Aracım hyundai Accent Era 1.4 otomatik 2007
    Sebebi sizce nedir? Beyine giden soketin pin bilgilerini paylaşırsanız kopukluk var mı bakmak istiyorum.

12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    ecu pinouts : https://www.hyundaiclubtr.com/konu/accent-era-ve-getz-ecu-pinout.49676/

o2 sensör tesisat şeması : https://www.hyundaiclubtr.com/konu/accent-era-ve-getz-oksijen-sensoerue-devre-semasi.49677/

Burak&Buse ve Silgi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş