LPG KABLO

P0712 Hatası Şanzıman Yağı Isısı Devre Düşük Giriş

'Araç Diagnostik / Araç İletişim / OBD Sistemleri' forumunda kosan.tospa tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. kosan.tospa

kosan.tospa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Rahim Sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    merhaba, bu gün üzerinde çalıştığımız cihazı test için arabaya(era 2006 benzin) taktım yemeğe giderken. araç takip cihazı aynı zamanda obd2'den veri çekiyoruz. (elm327'nin özellikleri mevcut) Gelen datalarda p0712 hatası vardı.

açıklaması: Şanzıman Yağı Isısı Devre Düşük Giriş Tesisat-Şanzıman Isısı Sensörü-Hat Kesintisi Şaseye Kısa Devre-Motor Elektroniği-Şanzıman Elektroniği

aracı ağustosta aldım. Sahibi sağolsun bakımlarını yaptırıp verdi. Servisten gidip beraber aldık. Servis yetkilisine sordum eksik kalan yapılmayan bir şeyi var mı diye yok demişti. Zaman zaman Geri vites ve 1. vitese geçerken zorlanıyor. Forumda bununla ilgili debriyajı sal-çek düzelir diye bir şey okumuştum. Öyle yapınca kaymak gibi geçiyor. Şimdi şanzımanla ilgili hata alınca acaba baktırılması gerekiyor mudur diye içime kurt düştü. aldığımdan beri 4bin km yaptım. Problem olsa serviste söylerlerdi. yaza tekrar servise gideriz de o zaman kadar şanzıman yağı vs değiştirmeye gerek var mı acaba ?

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, çektiğiniz veri hatalı. manuel şanzımanlı araçlarda şanzıman yağ sıcaklık sensörü olmaz.

sipartacus, HMB ve kosan.tospa bunu beğendi.
  3. kosan.tospa

kosan.tospa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Rahim Sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Cevabınız için teşekkürler.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi