10 Kasım LPG KABLO

Otomatik Vites Çıt Çıt Sesi Nedir ?

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda emrektby tarafından 2 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Hüseyin 99 GT

Hüseyin 99 GT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Hüseyin TATAR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    merhaba 99 accent gt aracımı bakıma verdim, sağ aks körüğü değişecek dendi, triger ve yağ kaçaklarıda onarıldı, ondan sonra aynı ses bende de oldu, ocağın otomatik çakmağı gibi sürekli çıt çıt çıt çıt sesi var. sesi şöyle tesadüfen farkettim:aracı hafif yokuşta durdurup bekliyordum, araba kaymasın diye el freni çektiktwn sonra vitesi D ye aldım ve anahtarı off konumuna getirip bekledim buraya kadar sıkıntı yok, yarım saat sonra arkadaş gelince anahtarı ON konumuna alınca önden gelen çıtçıt sesini farkettik önce bulamadık neden olduğunu sonra tesadüfen vitesi N ye alınca sesin kesildiğini gördük, ben yarın ustaya gösrercem size fikir olsun diye yazdım, zannımca aksla alakalı bir durum.

2. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Dsg de kavrama sorunundan kaynaklı böyle yaptığına denk gelmiştim.çift kavramadan biri değişti.çözüldü.
    Sizin aracı bilmiyorum.
    Ancak sizin araba da araç halinde değilken ses geliyormuş.
    Aksla alakaıı olsaydı hareket etmezken gelmesi mümkün olmazdı.
    Başka fikir verenler de olacaktır.

3. mt_44

mt_44 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    237
    Ad Soyad:
    mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Gayet normal olan sestir 1. Vitesin selenoid valf sesi 2000 modele kadar olan bütün hyundai araçların otomatik şanzımanların da var
    Hatta kontak açık vites D konumunda olsun sesi dinleyin ve gaz pedalına biraz basınca yine ses kesilecektir

ai_torcuk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş