LPG KABLO

Otomatik Cam Kapatma Modulü Bağlantı Hakkında

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda gurseli tarafından 18 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. gurseli

gurseli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Gürsel Işık
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Arkadaşlar daha önce de bu siteden aldığım bilgiler doğrultusunda daha önce almış olduğum Otomatik cam kapatma modulünü bu gün araca bağlamaya kara verdim.Fakat bu ürünü araca bağlamaya başladığımda farkettim ki aracın kumanda düğmelerine ve cam kaldırma ve indirme motorlara giden kablolar hepsi 2mm' lik Fakat modulün bağlantı kablolar hepsi 0,50 veya 0,75 mm.Benim bu konuda bilgisi olan veya bu tip modul takmış olan arkadaşlardan örenmek istediğim ben modulü bu şekilde araca bağlasam araca veya modüle birşey olurmu veya modulün kendi bağlantı kablolarını 2 mm kablo ile değiştirsem modul bunu kaldırırmı. Aracım 2010 model Hyundai i30.Modul ise IQ marka 4+1 Otomatik Cam Kapatma Modülü Umarım bana daha önce de yardımcı olduğunuz gibi şimdi de yardımcı olursunuz.Saygılarımla Herkese iyi Akşamlar.

2. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Ben daha önce bağladım herhangi bir sorun olmadi eğer şüphe ediyorsanız bağlayıp deneyin kablolarda ısınma çok oluyormu bakin ısınma fazlaysa sıkıntı olur. Aldığınız modül termikliyse zaten zorlanınca durur bu da aşırı ısınmaya sebebiyet vermez

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. gurseli

gurseli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Gürsel Işık
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Benim derdime ortak olduğun için sağ olasın kardeşim.Senin daha önce bağladın Modül ile araç tesisatı arasındada böyle bir farklılık varmıydı.Modülde termik var ama beni şüpheye düşüren olay aradaki fark 4 kat olması.Tesisat 2.00mmModulün bağlantı kabloları 0.50 mm.Termik bildiğim kadarıyla camın önüne bir engel geldiğinde motoru durdurmak içindir (aşırı zorlamalarda).Eğer zorlama yok ise motorlar çalışır,ve beni şüpheye düşüren olay ise bu çalışma esnasında modulün kabloları ısınmaz mı.Bende bu şüpheyi netleştirmeden önce kabloları kesmek istemedim.İyi Akşamlar.

4. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Benim taktiklarimin hepsinde fark vardı uzun sureli de kullandım bir sıkıntı cikmadi zaten sigorta mevcut eğer sıkıntı olursa ilk olarak sigortası atar. Dediğim gibi isterseniz sadece 1 tane camin kablosunun keserek deneme yapabilirsiniz hepsini kesmenize gerek yok. Eğer içinize sinmiyorsa kabloları kalın olanla da değiştirebilirsiniz.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. gurseli

gurseli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Gürsel Işık
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sağ ol kardeşim Zaten öyle yapacağım