LPG KABLO

Ön Tampon

'Accent Forum - Club' forumunda tamgaz tarafından 2 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. tamgaz

tamgaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    anil sevilen
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Accent admire yan sanayi ön tampon kullanan varmi sikinti yasayan degistirmem gerek yok boya tutmazlar diyolar dokulur diyolar kullanan varmi

2. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Boya öncesi hazırlıklar düzgün yapılırsa boya tutar. Sert plastik olduğu için, orjinal tanpona göre daha kırılgan olur. Tırnakları sağlam, temiz orjinal çıkma bulursanız, boyatıp kullanabilirsiniz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    boyayı tutan şey tamponun plastiği değil ki:) boyamadan önce doğru düzgün bir boyacıya denk gelipte tamponun yüzeyi güzelce zımparalanıp astar yapılır ise duvara sürtseniz bile dökülmez o boya.

ama bazı işgüzar kaportacılar plastik nasıl olsa salla diyerek yüzeyleri boya için fosfat kaplama ile hazırlanmış çamurluk kapı sacı gibi metal malzemeye yaptıkları muamelenin aynısını plastik parçalara da yaptıklarından dolayı doğrudan parça üzerine boya püskürtüp sonra kullanıcının ilk basınçlı tabanca ile yıkamasıyla boyanın tamamen kalkmasına sebebiyet veriyorlar.

Plastik bu sonuçta ve fabrikada kalıptan çıkarılırken kalıp ayırıcı yağ silikon yağı vs. gibi şeylerle kalıptan çıkartılıyor ve bu silikon yağı ve kalıp ayırıcı kaygan kimyasallar plastik parçaya bulaşıyor bazı kaportacılar bunu boyamadan önce silmeye temizlemeye bile tenezzül etmeden boyayı basar.

Getz vardı bende dikiz aynasına kamyon çarptı ve kırıldı neyse sigortadan değiştirildi, Auto King denen lanet firmada işgüzarlar tarafından gelişigüzel boyandıktan 2 hafta sonra ilk yıkamada boya komple kalktı.

Sonra benim kaportacı Erol abiye gittim 2015 senesinde tek dikiz aynası için 120 lira civarı para verdim ve kaç kere yanından geçerken sürtseler de basınçlı tabancayı dibine kadar dayasamda kalkmadı boya

blue55 ve emrex bunu beğendi.
  4. tamgaz

tamgaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    anil sevilen
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Butun is boyacida bitiyo o zaman ins yapar duzgun biraktim ama uzakdan dedi basincli suyu dedi cok yakindan tutma falan dedi ondan daha oncede ufak biyer boyatmistim saglam guzel olmustu

Bu Sayfayı Paylaş