LPG KABLO

Obd2 Cihazi Olanlardan Yardim.

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Aytac Altay tarafından 13 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Aytac Altay

Aytac Altay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Ad Soyad:
    Aytac Altay
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaslar merhaba, OBD2 cihazi olan arkadaslarimdan bir ricada bulunacagim ozellikle 1.5 dizel era araci olan arkadaslar rolantide aracin harcadigi yakit miktarini soyleyebilir mi? Resimde kirmizi daire icine aldigim kisim bende dakikada 20.7 ml yakit harcadigi gosteriyor... Ancak dun yogun istanbul trafiginde 17.8 km yol gittim ve 2.6 litre yakit harcamisim ancak ortalama yakit tukrtimim 7.9 litre gisteriyor bu hesap nasil yapiliyor boyle sacmalik olur mu... Ya 100 km deki yakit tuketimim yanlis yada harcadigim yakit yanlis anlamis degilim... Motorda veya yakit sisteminde problem oldugunu dusunuyorum sizlerden ricam oncelikli olarak sicak motorda rolantideki yakit tuketimini soylemeniz cunku bende ariza varsa mesela silindir komprasor sorunu falan buradan anlayabilirim.

Gosterge ekle secenegine gelerek yakit akis orani secenegi ile ekrana o gostergeyi getirip gorebilirsiniz.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2018
  2. Aytac Altay

Aytac Altay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Ad Soyad:
    Aytac Altay
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar konu güncel...

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    muhtemelen aracınızda motorunuzda bir problem yok çünki OBD bağlantıları ile alınan veriler çok güvenilir değil yetkili servislerde başka bir sistem kullanılıyor ELM327 den farklı ve daha güvenilir bir sistem olması lazım servislerde onunla bakmak lazım

Aytac Altay bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş