LPG KABLO

Nissan Note Ariza Lambasi

'LPG Sistemleri' forumunda olcaybastug tarafından 1 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arkadaşlar merhaba. Yillarca hyundai marka arac kullandim ama 1 sene once nissan note almak nasip oldu. Aldigim gun atiker grand lpg taktırdım 1 yildir herhangi bir sorun yasamadim (yada ben oyle dusunuyorum). Yaklasik 1 ay once havalarin isinmasiyla klimayi actim ve arabam lpgde iken 3500 deviri gecmedi anlik biseydir dedim ama bu durumun klima acikken yada araba yüklüyken devam ettigini gordum. Benzinde herhangi bir sorun yoktu. Bakim icin gittigimde yol ayari yapmamiz lazim dediler 100 km benzinle kullan musait bir zamanda gel halledelim dediler. Asil konu 2 gun once lpg sigortasini sokup benzinle kullanmaya basladim ve yaklasik 80 km sonra ariza lambam yandi. Arabanin calismasinda sorun yok. Sormak istedigim soru; acaba arabada uzun zamandir bir problem vardida bu atikerin yazilimi sayesinde ort basmi ediliyordu? Arabam 2007 model manuel vites 125.000 kmde. Bu konuda ozellikle @MSC beyden yardimini rica edicem. Yarin sabah ayar icin tekrar gidicem ama kafama takildi. Diger formlar buradaki kadar duzgun olmadığı icin buraya yazmak istedim. Simdiden tesekkur ederim.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba olcay, arıza kodu nedir?

3. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba Serdar Bey. Dun aksam yandi ariza lambasi baktiramadim. Yarin sabah ayar icin tekrar gidicem. Orada bakarim. Benim asil merak ettigim konu acaba bu atiker obd sistemlerinde ariza lambasini bertaraf ederek yanmasini onleyen bir sistemmi mevcut. Oyle ise suruculerin cok dikkatli olmasi olmasi lazim. Yarin ariza koduna baktirarak mutlaka buraya yazarim. Saygılarımla.

4. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Gunaydin Serdar bey. Ariza cihazindan boyle bir kod cikti. Lpg ustasi bu ariza giderip oyle gel dedi. Ariza kodunu silmesini rica ettim. Arac hala benzinde lpgnin sigortasini takmadim. Yaklasik 50km yol yaptim ariza lambasi yanmadi. Oneriniz nedir acaba? @MSC

5. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Lpg ayari

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Cok tesekkur ederim. Islerim dolayisi ile cumaya kadar gidemem sanirim. Gelismeleri mutlaka buraya yazarim. Size cok tesekkur ederim. Dusuncelerimde yanilmadim. Farkli bir markada olsa yardiminizi esirgemediniz.

7. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @MSC Serdar bey konu dahilinde bende soru sormak istiyorum. Sabah eşimin çalıştığı yerdeki İ10lardan birinin sahibi, araçta Atiker lpg var, geçen hafta arıza ışığı yanmış servise gitmiş, servis lpgciye yollamış, lpgci enjektör takımını değiştirip yollamış ama arıza ışığı sönmemiş. Durumu sabah bana anlattılar, arıza cihazını bağladım, kodu hatırlamamakla birlikte zengin karışım hatası verdi ve anlık silmiş bulundum. Enjektörü değiştirenler burada birine yönlendirdi, arkadaş ayar yapıp, regülatörün üzerinden sanırım basıncı kıstı, yapılan işlem doğru mu? Enjektör nozulları değişse daha sağlam olmaz mıydı?

8. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Zengin karisimin bir cok nedeni olabilir, regülatör basınç artışı bunlardan biri. Değerleri gormeden %100 şundan dolayı demek doğru olmaz.

emrex ve sipartacus bunu beğendi.
  9. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Rica ederim. Benzinde sorun yoksa, lft değeri çok gezinmiyorsa LPG ayarı yada yanlış montaj.

10. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Simdi eve dönerken tekrar ariza lambasi yandi (70km oldu benzinle) arabayi saga cektim lpg sigortasini taktim ama arabayi calistirmadan lpg dügmesinden yine kapali pozisyona alarak benzinle calistirip biraz yol yaptim lamba sonmedi. Sonra lpg düğmesine basip lpgyi aktif ettigim anda ariza lambasi sondu. Sanirim tahmin ettigim gibi atiker arka planda belki ayar yapiyordur ama ariza lambasini sondurerek surucunun bunu gormesini engelliyor. Tekrar sigortayi soktum ariza lambasi yandiginda araci servise goturucem bakalim onlar ne diyecek. Saygilarimla

11. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tekrar merhaba. Ariza lambasini sondurdukten sonra benzinle yaklasik 400 km yol yaptim ama lamba yanmadi. Bugun kendim bujileri degistirdim. Cuma sabahi vakit bulabilirsem ayar icin gidicem. Umarim dogru duzgun ayar yaparlar. Gelismeleri yazarim yine.

12. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bu arada servis buji degisimi icin 400 tl istedi. Altin kaplamami dedim gulduler. Internetten orijinalini 100 tl aldim. 120 tl izeltasin lokma takimini aldim. Garajimda 1 saatte kendim degistirdim. Hyundai servisleri insafliymis bunu ogrendim.

<<bülent>>, koreci ve ai_torcuk bunu beğendi.
  13. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Nissan yedek parçası serviste pahalı, karter koruma için 400-600 arasında fiyat aldım.

14. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhabalar. Son durumu paylasmak istedim. Arabanin yagini, bujilerini, filtrelerini degistirdim. Bogaz kelebegi temizligini yaptim. Katalizor icin bell add 2b diye bi ilac alip kullandim. Ariza lambasi tekrar yanmayinca lpg takilan yere gittim. Kalibrasyon yapmaya calistilar ama her defasinda stop etti. Lpg enjektorleri arızalanmış garantiden degistirdiler. Tekrar kalibrasyon yaptilar. Kalibrasyon yaparken usta arac katalizor basınç uyarisi veriyor ama ariza lambasini yakacak duzeyde degil dedi. Suan icin sorun yok gibi kac zamandir bu sikintiyla ugrasmaktan bende daraldim. Bu arada ustayla konustum atiker yazilimi hakikaten ariza lambasina mudahale ediyormus. Istersen kapatabilirim dedi. Buyuk bir ariza olsa ne olacak diye sordum ozaman ariza lamban yanar dedi. Bu yazilim ufak tefek arizalari sen rahatsiz olma diye lamba yanmadan siliyor dedi. Insallah motoru kucaklamayiz. Buradan herkese tesekkur ederim ozellikle @MSC (Serdar Bey'e) Ne varsa yine hyundai clubte var. Saygilarimla.

<<bülent>>, sipartacus ve MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş