LPG KABLO

Nihayet aracımın EPS sistemi değişti

'Elantra Forum - Club (MD/UD; 2010–2015)' forumunda kankiii tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Süvari55

Süvari55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Ayhan Aydemir
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    2 Mayıs tarihinde bu mesajımın aynısını Hyundai Assan'a gönderdim. Konu ile ilgili dosya açıldı ve bir hafta içinde EPS değişimine onay verdiler. Daha önce aynı sorundan 2 kez gittiğim Samsun Kamer serviste dün değişim yapıldı. Bu sorundan dolayı satmayı düşündüğüm aracın direksiyonun kontrolü beklemediğim kadar iyileşti. Versiyon olarak ÇİN yüklendi.
    Servislerinden değişim onayı alamayan arkadaşlar merkez servisle iletişime geçmeyi deneyebilir.

Son düzenleme: 11 Mayıs 2017
  2. Mustafa Şengil

Mustafa Şengil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Mustafa Şengil
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Ben dün servisteydim. Yazılım güncelleme istedim. Öyle bir şey yok dedi arkadaş gayet kendinden emin uzun yolda zaten sertleşir direksiyon dedi. Peki dedim ben de. Bugün aradılar servis memnuniyeti için... düşük puan aldı tabi arkadaş

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süvari55 ve mektuplar bunu beğendi.
  3. Süvari55

Süvari55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Ayhan Aydemir
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    10 Mayıs tarihinde EPS ünitesi değişimi yapılmıştı. Değişim sonrasında geçen 3 aylık sürede 2 kez EPS ışığı yanmasından dolayı Samsun servise tekrar gittim. EPS motorunun değişmesi gerektiğini söylediler. Garanti birimi ile görüşeceklerini ve haber vereceklerini söylediler. Bu görüşmeler yaklaşık bir ay :( sürdü. Bir ayın sonunda merkezin yakın bir zamanda değişim yapıldığı için EPS motorunun değişimine onay vermediğini ve 3 parçanın değiştiğini söylediler. Değişen parçalar;
    Burc = 38,50 TL
    Direksiyon mili = 67,60 TL
    Kramiyer burcu = 67,60 TL
    İşin kötüsü bu değişimden sonra araç 10 Mayıs tarihinde değişen EPS nin eski halini aldı. Yolda gezinmeler yeniden başladı. Artık bu EPS den ümidim kalmadığı için aracı satmaya karar verdim. Böyle bir garanti anlayışı olamaz.

<<bülent>> bunu beğendi.
  4. alone06

alone06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Yenal Kcby
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Merhaba arkadaşlar 2012 tune modeli aracımın 2 kez ankara ata serviste eps mili değişti ve sorunum hala aynı takılma var ufak dokunuşlarda ve aracı sürerken sürekli ufak hareketlerde bulunma durumu düzelmedi artık servise gitmekten usandım acaba artık başka bir sorun mu var nedeni nedir bilmiyorum iyi bir usta bulursam ona mı götürmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

5. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Milin degil eps modulunun degismesi gerekiyor. Yaklasık 2 yil oldu ben garantiden degistireli ve cok sukur hic sorun cikartmadi birdaha. 2014-15 dizel elantralarda da devam ediyor mi acaba bu sorun?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    2013 yılından sonra çıkanlarda bu sorun düzeldi diye biliyorum...

aykoroglu bunu beğendi.
  7. bgorgun

bgorgun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    bayram görgün
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Merhaba aracımın Garanti süresi bitmiş fakat eps problemi var servisler bunu kronik sorun kapsamında ücretsiz değişim yapıyorlar mı

8. kankiii

kankiii Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    99
    Ad Soyad:
    oğuzhan
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    geçmişte tüm bakımları serviste yapılmışsa hyundai assana mail atın memnuniyet garantisi kapsamında yapılabilir

9. toojohn

toojohn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Alican Basayar
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    2015 dizel modellerde sanirim bu hata mevcut enazindan benim aracimda var.
    Haftasonu servis yolunu tutacagim.direksiyonda bir hissiyatsizlik ve ufak manevralarda bir takilma surtunme hissi var daha once bu sikayetime servis normal demisti ancak bu suruse hic alisamamistim.
    Sorunun bende olmadigini ogrenmek acikcasi beni mutlu etti.
    Diger konu ise amortisor degisimi benim aracimda savrulma varmi yokmu emin degilim yada hissetmedim 2015 modellerde garantiden degisim yapan oldumu?
    Baska bir sorum ise kasislerden gecerken sol on taraf altinda olusan gacirti gucurtu ses ,sanki bir parca esnemeyip vuruyor gibi.

10. osmann68

osmann68 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    osman taş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Merhaba, 2010 i30 aracim var. Eps isigi yaniyor, direksiyonum sertlesmedi ama teesine cok yumusak, yuksek hizda da sertlesmiyor guven vermiyir. Bugun servise gidecem, telefinda kalibrasyon falan dedi. Faydasi olur mu acaba. Bir de bu islem icin ucret odeyecek miyim? Eps arizasi yasayan i30 sahibi var mi acaba. Yoksa sadece era ve elentralarin sorunu mu? Fikri olan yardimci olabikir mi acil lutfen, 2 saat sinra servise gidecem

11. Tughan

Tughan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    Tuğhan Ündemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Merhaba konuyu hortlatmış olacağım fakat nereyi yağlıyorlar??

12. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ben aylar once sormustum bir kac mesaj yukarıda. Net bir bilgi alamamistim. Ama gecdn yaz 2011 elantrami satip 2015 dizel elantra aldim tekrar. Simdilik 2011 elantrada yasadigim takilma sorununu gozlemlemedim. Arac dururken direksiyonu hizli cevirince ve stabilize yolda dusuk hizda giderken hafif tikirtilar geliyordu. Servise goturdum garanti kapsaminda sorunu çözdüler. Bir kac aydir sorun yok. Kasisten gecerken gicirti sorununu hem 2011 hem 2015 elantramda yasadim. Serviste bunu da dile getirdim ve yagli suspansiyon kullanildigi icin kis aylarinda soguk havalarda normal dediler. Zaten ben de soguklarda bu sorunu yasiyorum. Yazlari sorun olmuyor.

13. fatih7874

fatih7874 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    arkadaşlar yazdıklarınızı hepsini en ince ayrıntısına kadar okudum yaklaşık 4 ay önce 45000 km de 2012 elantra pirme plus aldım aynı sizi bahsettiğiniz sorunları yaşadım genelde şehir içi kulanım yapmaktayım araç çalışır durumda iken olduğu yerde direksiyon hız bir şekilde sağ sol yaptığım da tık tık diye ses geliyordu özellikle geri manevrada bu ses çok rahatsız ediyordu hele geri geri park ederken neyse araştırma yaptım eps motorunun içindeki direksiyon kaplin değişirdim. ses sorunu gitti aracımla ilk defa uzun yola gittim 120 km hızla giderken düz yolda aracı şeritte tutabilmek için direksiyon sürekli müdahale etmem gerekiyor.uzun yola gitmekten korkar oldum.sanırım yazdıklarınıza göre eps sistemi değişmesi gerekiyor.sorum şu olacaktı bu araç 2012 model garantisi bitmiş ama km şuan 51000 de bunu nasıl garantiye sokabilirim nasıl bir yol çizmem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.bu araç istanbul hunko servisinden alınmış 30000 km kadar bakımları serviste yapılmış

14. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Selamlar, öncelikle geçmiş olsun can sıkıcı bir sorun. Garanti kapsamındaki araçlara bile garantiden işlem yaptırmamak için 50 takla atılan şu günlerde sizin aracınızı garanti kapsamına alacaklarına ben ihtimal vermiyorum. 8 yaşında bir araç kilometresi ne kadar düşük olursa olsun. Bugünlerde bu sorunla idare etmeye çalışın malum virüsten dolayı ben kısa zamanda bir çözüm bulabileceğinizi düşünmüyorum maalesef.

15. Ahmet özgür

Ahmet özgür Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    215
    Ad Soyad:
    Ahmet özgür yalçın
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Bende de aynı arabadan var...assan servise yönlendiriyor ve onun insafına bırakıyor...ama sizin arızanızın garanti süresi içerisinde giderilmemiş olması da ilginç...

16. Ertekin73

Ertekin73 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Erkut Ertekin
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Merhabalar, 2016 model dizel elantra, aracım 53 binde. Antalya 'da aynı durumu yaşıyorum. Servise iki kez götürdüm. test sürüşü yapıyor usta normal deyip kayıt dahi açılmıyor. anlatıyorum en ince detayına kadar "elektrikli bu modeller normal diyor" tabi ben 47 yaşında bir adam, iki öküzün çektiği kağnıdan sonra ilk otomobilim!! "ultra lüks elantra" olduğu için bilmiyorum!!!! ne desem boş . servisler kabul etmek istemiyor. severek aldığım aracımdan hızla soğuyorum. tavsiye eder misin sorularına doğal olarak HAYIR cevabı veriyorum.:(

Asel Kaan Efe ve onurforces bunu beğendi.
  17. cenker_baba

cenker_baba Guest

Hyundai Assan i arayip şikayet oluşturun kaydı olsun sonrada eps işi yapan bir yerden yazılı rapor alın servise gidip sizi şikayet edeceğim diyin aracınız garantili ise

Venus V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    aracı acilen satın.

onurforces bunu beğendi.
  19. aliii0752

aliii0752 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    534
    Ad Soyad:
    Ali İNCE
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Merhaba Antalya Cangarlar servisi müşteri ile ilgilidir. İx35 aracımın direksiyonundan tıkırdı geliyordu. Usta ile test sürüşüne çıktık ilk etapta sorun yok dedi ben biraz daha dikkat ederse sıkıntıyı farkedeceğini söyledim. Usta da farketti. kaplin, tıkırtı burcu ve birkaç parça daha değişti. Açı kalibrasyonunun da yapılmasını rica ettim önce böyle birşey olmadığını söylediler sonra araştırmalarını söyledim aracı iki günlüğüne bırakmamı istediler ve sonuç olarak o da yapıldı. Şoför koltuğunun derisinde yırtılma vardı değiştirildi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20. Ahmet özgür

Ahmet özgür Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    215
    Ad Soyad:
    Ahmet özgür yalçın
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:

Bu Sayfayı Paylaş