LPG KABLO

Nihayet aracımın EPS sistemi değişti

'Elantra Forum - Club (MD/UD; 2010–2015)' forumunda kankiii tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    sizin adınıza sevindim sanırım 2012-2011 modellerde daha çok bu sorun. benim 2013 çok şükür bir sıkıntım olmadı. sadece tümseklerde bir gıcırtı oluyor ara sıra kankiii arkadaşın dediği viraj lastiklerine baktırmak gerek başkada sıkıntım yok çok şükür

2. kankiii

kankiii Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    99
    Ad Soyad:
    oğuzhan
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    2011

3. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Eps degisimi gerceklestirebilen arkadaslar kac kisi oldu toplamda? Ve bu arkadaslar bana yardimci olabilirler mi acaba? Cunku onumuzdeki hafta icinde tekrar servise gidecegim bu direksiyon sorunu nedeniyle. Bir gun boyunca araci test etmeleri gerektigini soylediler servisten. Degisimi gerceklestirebilen arkadaslar hangi serviste islem gerceklestirdiklerini ve degisim fislerini ozel mesajla gonderebilirler mi acaba?

LG-V500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. hokans

hokans Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Ben dahil 3 kisi degisim yaptik. Degisim yaptigim servis kayitlarimda var. Plakadan sorgulatabilirsiniz. Ben Alanyada degisim yaptirmistim. Diger arkadaslarimiz Kocaeli ve Maltepe Hunko servislerinde degisim yaptirdilar. Kendileri de size yardimci olacaklardır. Simdiden hayırlı olsun. Degisimden sonra sürüş keyfiniz hayli artacaktir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aykoroglu bunu beğendi.
  5. silent_ship

silent_ship Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    serdar şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Ben Kocaeli Fertan'da değiştirdim. Sıkıntınız hallolur umarım

aykoroglu bunu beğendi.
  6. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Yanitlariniz icin tesekkurler. Not ettim hepsini. Araci alali 1 yil oldu ve ilk servise gittigim gunden beri direksiyon sikayetimi yineliyorum. Benim problemim de ayni. Arac hareket etmiyorken direksiyon cevrildiginde hafif bir gicirdama sesi, yine hareket etmiyorken direksiyonu saga veya sola hafif cevirdigimde takilma ve mekanik hareketler, ayrica hareket halindeykende anormal tepkiler verip bazen gereginden fazla sertleserek saga veya sola hafif manevralarda takilmasi neticesinde tik sesinden sonra gereginden fazla manevra yapmasi ve tekrar toplamak icin direksiyonu aksi yonde cevirme zorunlugu ve bunu bir kac kere tekrar etme mecburiyeti. Bu noktada test surusu ve servis gorusmesinde bana onerileriniz neler olur acaba?

7. hokans

hokans Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hic uğraşmadan forum yazilarini gösterin. Hepimizde aynı şikayetler vardı. Eps değişimi yapilmak zorunda. Mobis markası maalesef eps sisteminde başarılı değil. Servis kayitlarindan arastirsinlar. Olmadi Kozyatağı merkezi arasinlar. Kac kişinin epssi garantiden değişmiş. Artik işi yokuşa surebilecekleri bir durum yok. Cok fazla garanti değişimi mevcut. Ben 2 sene savaş verdim resmen. En sonunda salağa yatamayacak kadar şikayet alininca değişim yapmak zorunda kaldılar. Kesinlikle değişim talep edin. Aracın yağlanma ve yazılım değişimi işleminin hicbir işe yaramayacagini özellikle belirtin. Tüketici hakem heyetine basvuracaginizi ve bu forumu delil olarak göstereceğinizi bile soyleyebilirsiniz. Bu işinizi hayli kolaylaştırır.

8. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ben sakarya Fertan da değiştirdim.2 yıl olmuştur.

aykoroglu bunu beğendi.
  9. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Zaten bir hafta once servisteydim garanti kapsaminda mikelanji hafif soyulan klima dugmesini degistirmek icin ve yine tekrar ettim direksiyon sorunumu. Daha once yazilim guncelleme yapilmisti ve ben gecen hafta yaglama yaptirmak istemedigimi soyledim. Forumdaki tum konularin ciktilarini alip yanimda goturdum adamlarin onune koydum. Cozulmezse dava edecegimi de soyledim. Onlar da cozum icin genel merkeze soralim dediler. Ertesi gun aradilar genel merkezden yanit gelmis bir gun boyunca arabayi test edin anormallik tespit ederseniz degisim talep edin demisler. Ben de sali gunu tekrar gidecegim. Servis 100 km mesafede ve bu sefer de elim bos donmek istemiyorum. Cunku artik cok moral bozucu bir hal aldi bu durum.

10. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Bugün yine servisteydim ve ön düzen ustası ve elektrik ustasıyla birlikte teste çıktık. Tüm detayları derinlemesine anlattım ve forumdan aldığım çıktıları onlarla da detaylı şekilde inceledik. Testte bir müddet ustalar bir müddet ben kullandım ve kullanırken de tüm anormallikleri gösterdim. Hatta o anda serviste bulunan 2011 model elantra ile kıyasladık ve hatta ben de 2015 elantra ile test sürüşü talep edip direksiyon tepkilerini inceledim. Test ettiğimiz diğer araçların tepkileri gayet normaldi. Ustalar da direksiyondaki anormallikleri bizzat gördüler ve bana hak verdiler. Test dönüşü garanti uzmanıyla görüşüp durumu izah ettik. O da fabrikayla görüştü son bir uygulama önerisinde bulundular ve eps modül güncellemesi ve bişeylerle entegrasyonunu yeniden yapılandırdılar. Sonra tekrar teste çıktık ama direksiyon tepkilerinin değişmediğini gördük. Tekrar geldik ve garanti uzmanıyla tekrar görüştük. O da fabrikaya tüm işlemlerin yapılmış olmasına rağmen sorunun çözüme kavuşturulamadığını ve bu nedenle de eps modülümün değişim talebini yazdı. Bir iki gün içerisinde fabrikadan onay veya ret geleceğini ama %90 oranında onaylanarak değişimin gerçekleşeceğini söyledi. Sizlerde direk sipariş mi geçildi yoksa fabrika onayı alınması beklendi mi?

LG-E986 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. hokans

hokans Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Direkt sipariş geçilmiştir. Bu eps konusunda Kore'den gelen kesin değişim talimatı mevcut fakat Assan'in son tüketici şikayetlerini Kore ile paylaşmadiklarini çok iyi biliyorum. Çünkü şikayetimi Koreye ilettigimde "lütfen öncelikle bizimle" iletişime geçin diyorlar. Bu saatten sonra olumsuz yanıt alma ihtimaliniz çok çok zayıf. Şimdiden hayırlı olsun. Hyundai'nin Elantra araçlarının piyasada "yol tutmuyor, direksiyonu problemliymiş" gibi tüm olumsuz görüş lerine çözüm bulmaya çalışanlar biz forum sakinleri olduk. Aslında müşteri memnuniyeti bu kadar kolay. Değişimi yap= aracı düzelt= memnun müşteri= süper reklam. Assan'in Hyundai'yi Türkiye'de sinif atlatamamasinin en buyuk nedeni tüketiciye değer vermemesi. 10 yıl garanti versrn ne olur? Zaten servisi defalarca arşınlatarak, tabiri cayizse yalvartarak işini gördükten sonra hayat boyu müşteri kazanmalarina imkan var mi? Be tam 2 senemi harcadım eps için. Maalesef ki bu 2 senede Hyundaiden tamamen soğudum. Bir daha Hyundai markası hayatıma cok zor girer. Hyundai de taksi markası olarak kalmaya devam eder.

onurforces ve aykoroglu bunu beğendi.
  12. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ben de bugün aynı şeyi servisteki arkadaşlara söyledim. Ben bir yıldır aynı sorun için gidip geliyorum. Tüm dünyada 2011-12 elantraları sırf bu eps yüzünden geri çağdılar ama bizim assanda tık yok. Ben bu gel gitleri, ki en yakın servis bana 100 km mesafede, keyfimden yapmıyorum, bundan zevk almıyorum ve zamanım böyle bişeye harcayacak kadar çok değil. Assan işi yokuşa sürüyor daima. Örneğin bir beyaz eşya alırsınız garanti sürecinde bir sıkıntı yaşadığınızda arızalı parçayı söker yenisini takar sorunu çözerler. Ama bunlar vay efendim güncelleyelim, yok efendim yağlayalım, yok gargara yapalım. Bu ne ya. Ayrıca gördüğüm kadarıyla assan servislerin de elini kolunu bağlamış durumda. Çünkü servisteki arkadaşlar elllerinden geleni yapmaya çalışıyorlar ama genel merkezden gelen yanıtlar onları sınırlıyor. İnanın ben de soğudum tamamen hyundaiden. Eğer olumsuz bir yanıt gelirse konuyu mahkemeye taşıyarak tazminat talep edeceğimi açık ve net bir şekilde dile getirdim. Çünkü sonuçta bu sorun sürüş güvenliğini doğrudan etkiliyor ve kasıtlı adam öldürmeye teşebbüs gibi bişey çıkıyor ortaya. Eğer olumsuz yanıt gelirse önce assana ağzımı açıp gözümü yumacağım sonra da durumu direkt olarak koreye bildireceğim. Ardından da hukuki süreci başlatacağım. Ama umarım bunların hiçbirine gerek kalmaz da ağız tadıyla bineriz aracımıza.

13. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Benım aracın eps değişimi Anadolu yakası uçar serviste yapıldı.

aykoroglu bunu beğendi.
  14. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Fabrika onayı beklendi mi yoksa sorun gözlemlenir gözlemlenmez sipariş mi geçildi?

15. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Değişimi yapılacak dediler parça siparişi verdik bir kaç güne gelir dediler. Bir kaç gün sonra parca geldi gelin değişelim diye aradılar.

aykoroglu bunu beğendi.
  16. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Şimdi servisten telefon geldi. Eps değişimi fabrika tarafından onaylanmış ve sipariş verilmiş. Eğer ellerinde varsa bir kaç güne gelirmiş. Herkese çok teşekkür ederim destek ve yardımlar için...

Murat bunu beğendi.
  17. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Gozunuz aydın. Değişim yapıldığı zaman aradaki farka çok sasiracaksiniz

aykoroglu bunu beğendi.
  18. hokans

hokans Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hayırlı olsun. Bu değişim onaylarını duydukca inanın çok mutlu oluyorum. Maalesef Assan yüzünden senelerce bekledik. Neyse ki sayıca fazlayız. Ve internet gibi büyük bir gücümüz var.

aykoroglu bunu beğendi.
  19. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Hayırlı olsun şimdiden

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

aykoroglu bunu beğendi.
  20. agun35

agun35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    a gun
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Hayırlı olsun ben de İzmir yükseliş de talepde bulundum arıza göstermemiş dedi kendisi ayar falan yaptı böyle bi deneyin dedi değişiklik oldu ama yinede değişim isteğimi yenilicem
    Birde daha önce arka atma olayından amortisör ler değişmişti ama çözüm olmadığını biliyoruz şimdi 2014 lerde çözüldüğünü söyleyenler var eğer öyleyse tekrar talep etsek sonuç alırmıyız acaba

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aykoroglu bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş