LPG KABLO

Navigasyon Telefon Bağlantısı

'i20 Elite Forum - Club (GB) (2014–20XX)' forumunda cnrgztk tarafından 17 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. cnrgztk

cnrgztk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Caner Gözütok
    Yaşadığınız Şehir:
    78-KARABÜK
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Sorum şu. Daiich navigasyonu var arabamın orijinal fabrika da gelen. Telefondan yandex yada google haritalar üzerinden rotayı belirlendiğimde arabanın navigasyonuna Bluetooth ile otomatik sekilde rotayı aktariyor mu yoksa elimle rota mi oluşturmam gerekiyor. Şuan telefonda ki rotayi aktarmıyor. Bir ayarımı var bunun icin yoksa öyle bir ozelligi yok mu ? İkinci el aldim araci bilenlerden yardim bekliyorum

2. BAFRALI

BAFRALI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    ÖZCAN ÖZTÜRK
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    bende sizin gibi telefonu ekrana aktarabilirmiyim diye araştırma yaptım hatta cihazın istanbul yetkili servisini aradım cihazda telefonu ekrana yansıtma özelliği yokmuş

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    telefon görüntüsünü ve google haritalar uygulamasındaki rotayı multimedya sistemindeki navigasyona birebir aktarmak için multimedya navigasyon sisteminizin android auto yada apple car play uygulamasını desteklemesi ve usb kablo ile bağlantı kurmanız gerekiyor ayrıca telefonunuza Türkiye de pek çok telefonun desteklemediği android auto uygulamasını apk olarak indirip korsan şekilde bilinmeyen kaynaklardan yazılım yükleme seçeneğini aktif hale getirip kurmanız gerekiyor. Eğer bir samsung S8 falan varsa belki google play den sorunsuz kurulabilir, Bluetooth ile android auto çalışıyor lakin sadece google play müzik ve bazı basit uygulamalar işlev görüyor bluetooth ile ekran yansıtmayı henüz gerçekleştiremiyor belki destekleyen model multimedya vardır ama geçen sene bu işin üzerinde çalışılıyor idi.

Multimedya nız android auto yada apple car play desteklemiyor diye üzülmeyiniz çünki android auto da bluetooth yada usb ile multimedya sistemine bağlandığı zaman multimedya ekranından kontrol edilmeye kalkışıldığı zaman kasma ve yavaşlama yapıyor:) dokunmatik tepkiler klavyede yazı yazmak vs. epey yavaşlıyor, ayrıca multimedya telefon yansıtması ile navigasyon kullanımında otomobilin kendi GPS anteninden değil telefon konum servisinden ve GPS inden konum bilgisi alıyor yani telefonu ekrana bağlayıp ta sonra torpidoya yada alt bölmelere koymak pek iyi olmuyor.

4. bambam61

bambam61 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    emre küçük
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Videodakini deneyin
    Wince sistemlerde calışıyormuş